KATEGORİLER

Telegram Üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz. Hatası ve Çözümü

Telegram Uzgunuz su anda sadece ortak kisilere mesaj gonderebilirsiniz Hatasi ve Cozumu 01
Telegram Üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz Hatası ve Çözümü

WhatsApp tarafından ortaya koyulan ve ülkemizde kabul edilme zorunluluğu olan yeni gizlilik politikası sebebiyle kullanıcılar alternatif olarak Telegram uygulamasını kullanmaya başladı. Bu uygulama hem gizlilik açısından herhangi bir problem yaratmamakta olup hem de kolay mesajlaşma imkanı sunuyor. Her ne kadar durum böyle olsa da uygulamanın geçmişte çok yüksek bir kullanıcı oranına sahip olmamasından kaynaklı olarak bazı hataların çözümüne dair aksiyon almadığını görebiliyoruz. Bu hataların başında grup sohbetlerinde sık sık karşılaşılan “Üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz.” hatası geliyor. Bu gibi bir hatayla karşılaştığınızda yapmanız gereken işlemler içeriğimizde sizlerle en detaylı haliyle paylaşılmaktadır.

Telegram’da Ortak Kişilere Mesaj Gönderebilirsiniz Hatası

Telegram uygulamasında rehberinizde kayıtlı olmayan bir kullanıcıya mesaj göndermek için her zaman aynı grupta olmanız yetmez. Hâl böyle olunca karşılaştığınız mesaj gönderememe hatasının çözümlerine yönelik yaptığınız araştırmalar da sizleri tatmin etmeyebilir.

Üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz.” hatası ile karşılaştığınızda öncelikle mesaj göndermek istediğiniz kişinin rehberinde kayıtlı olan bir kişiyi telefonunuza kaydetmeniz ve bu işlemin ardından tekrardan mesaj göndermeyi denemeniz gerekiyor.

Her iki işlemi de tamamladıktan sonra hâlen daha mesaj gönderme sorununuz devam ediyorsa bu durumda yapmanız gereken tek şey Telegram geliştiricileriyle iletişime geçmek ve sorunun çözümü hakkında bilgi almaktır.

Telegram Geliştiricileriyle İletişime Nasıl Geçilir?

Telegram, geçmişe nazaran kullanıcı sayısının artmasından kaynaklı olarak kullanıcı deneyimine üst düzey bir şekilde önem vermeye başladı. Hâl böyle olunca uygulamayı kullanan kişilerin sorularına daha çabuk yanıt alması için aşağıdaki adımları uygulaması gerekiyor.

 1. Telegram uygulamasını açın.
 2. Telegram uygulamasının sohbet ekranının hemen alt kısmında bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
 3. Bu sekmede hesabınızla ilgili birçok ayar sizi karşılayacaktır. Bu ekranı yukarı doğru kaydırarak en alttaki “Bir Soru Sor.” butonuna dokunun.
 4. Bir bot tüm sorularınıza en geniş anlamda yanıtlar verecektir.

Bot ile iletişime geçtiğinizde hiçbir şekilde İngilizce ya da farklı bir dil ile soru göndermenize gerek olmayacaktır. Bu bot ülkelere göre yanıtlar vermekte olup uygulama dilinizin “Türkçe” olması durumunda size Türkçe cevaplar verecektir.

Telegram Uygulaması Nasıl Türkçe Yapılır?

Telegram uygulamasını telefonunuza indirdiğinizde direkt olarak sizin dilinizle değil tam tersine İngilizce olarak yüklenecektir. Bu durumda uygulamayı Türkçe yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • Telegram uygulamasını açın.
 • Telefonunuzun sağ alt köşesinde bulunan “Ayarlar” butonuna tıklayın.
 • Butona tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sekmeler arasından “Language” bölümüne girin.
 • Listelenen diller arasından “Türkçe” olanı bulun ve tekrardan uygulamayı kapatıp açın.

Telegram uygulaması artık telefonunuzda Türkçe olarak hizmet vermeye devam edecektir.

Her anlamda uygulamayı kullanırken herhangi bir hata ile karşılaştığınızda hatanın kaynağını bulamıyorsanız direkt olarak belirttiğimiz adımları kullanarak uygulamanın geliştirici ekibiyle iletişime geçin. Bu ekip sorularınıza kısa süre içerisinde dönüş yapacak ve karşılaştığınız sorunu ortadan kaldırmak için çözüm yolu üretecektir.

İçerik
Snapchat Kullanıcı Adı Değişikliği Nasıl Yapılır?

Snapchat, günümüzün en çok tercih edilen sosyal mesajlaşma platformları arasında yer alıyor. Her ne kadar1

3 dk. 11010 Okundu
İçerik
Telegram da Numarasız Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp’tan Telegram’a başlayan büyük göçün ardından ülkemizdeki insanların birçoğu geçişini tamamlayarak yeni anlık mesajlaşma platformuna1

2 dk. 1752 Okundu
İçerik
YouTube MP3 Dönüştürücü

YouTube üzerindeki videoların dönüştürücü özelliği sunan programlar sayesinde MP3 formatına dönüşmesi mümkündür. Sadece müzik olarak1

4 dk. 11065 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.