KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Telefonla Bilgisayarı Yönetme Nasıl Yapılır?

Her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte hayat kolaylığının yanı sıra cihaz kullanım kolaylığı da mümkün hale gelmiştir. “Ekran Yansıtma” özelliği günümüzde birçok telefon üreticisi tarafından sorunsuz bir şekilde kullanıcılara sunuluyor. Biz de bunun gibi bir özelliğin nasıl kullanıldığını bilmeyen kullanıcılar için gerekli işlemlerin nasıl gerçekleştirildiğini anlatıyoruz. Telefonla Bilgisayarı Yönetme işlemi aslında birçok kişi tarafından tahmin edilenin aksine çok kolay birkaç adım neticesinde mümkün oluyor. Biz de bu durumu gerçekleştirirken kullanacağınız ekran yansıtma uygulamaları ile ilgili bilgi aktarımı sağlayacağız. Her adımı eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Bkz: Chromebook’da Windows Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır?

Telefondan Bilgisayarı Yönetme (Ekran Yansıtma) Uygulamaları

Telefonla Bilgisayarı Yönetme işlemini gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz ekran yansıtma uygulamaları bulunuyor. Bu uygulamaları değerlendirerek her iki cihazı ayrı ayrı kontrol etmeye gerek kalmadan tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hem zamandan hem de kullanım kolaylığından çok rahat bir şekilde faydalanabiliyorsunuz.

1- Chrome Remote Desktop

Chrome Remote Desktop, Google tarafından kullanıcılara sunulmuş olan, hem kullanım kolaylığı açısından hem de popülerlik açısından birçok kullanıcıyı memnun eden ekran yansıtma uygulamalarından biridir. Her ne kadar ekran yansıtma uygulaması olarak görülse de bu uygulamanın sunduğu özellikler ekran yansıtmadan fazlasıdır. Telefonunuzla bilgisayarınızı eşleştirip aktif bir internet bağlantısının olması durumunda telefon aracılığıyla konum farketmeden rahatlıkla bilgisayarınızı yönetebilirsiniz. Her şeyden önce bu uygulamayı kullanmak için cihazınızda “Google Chrome” tarayıcısının yüklü olduğunu unutmamanız gerekiyor. Hem ücretsiz bir hizmet hem de çok küçük boyutlu uygulamadır.

2- TeamWiewer

TeamWiewer, telefonla bilgisayarı yönetme işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin kullanabileceği en popüler ve en köklü geçmişe sahip uygulamalar arasında yer alıyor. Bu program aracılığıyla aynı Chrome Remote Desktop yazılımında olduğu gibi bilgisayarınızda yapacağınız işlemleri telefondan yönetebilirsiniz. Bir diğer özelliği ise kullanıcıların ilgili uygulama aracılığıyla farklı kişilerin bilgisayarına bağlanması ve o bilgisayarı yönetme yetkisine sahip olmasıdır. Her açıdan sorunsuz bir uzak masaüstü bağlantısı için TeamWiewer uygulamasını telefonunuz ve bilgisayarınız için indirebilirsiniz. Bu uygulamayı indirmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

3- AnyDesk

Teamwiewer programının bir diğer versiyonu olarak nitelendirebileceğimiz bu uygulamayla aynı şekilde telefonla bilgisayarı yönetme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Her iki cihazı da anahtar kelimeyle eşleştirebilir ve eşleştirme sonrasında rahatlıkla yönetimi ele alabilirsiniz. Hem küçük boyuta sahip olması hem de sınırsız kullanım süresi veriyor olması birçok kişinin bu uygulamayı kullanmasına sebep oluyor. Bizim de önerimiz birçok işleminizde güvenilirlik konusunda endişe duymak istemiyorsanız bu uygulamayı kullanmanızdır.

Bu içeriğimizde telefonla bilgisayarı yönetme işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gereken işlem adımlarından bahsettik. Her işlemi eksiksiz olarak uygulayıp liste içerisinde işinize yarayacağını düşündüğünüz uygulamayı indirdiğinizde cihazlar arası iletişimi rahatlıkla kurabilirsiniz. Bu uygulamalara ek olarak farklı uygulama önerileriniz bulunuyorsa yorum bölümünden ekleme yapabilirsiniz.

İçerik
Xiaomi Mi 10S İnceleme

Xiaomi Mi 10S İnceleme , Çin üretimi Xiaomi tarafından 2021’de piyasaya sürülen Mi10S teknolojik özellikleri1

5 dk. 39 Okundu
İçerik
Poco X2

Poco X2 , başta akıllı telefon olmak üzere pek çok teknoloji ürününün üretiminde dünya devi1

5 dk. 5 Okundu
İçerik
Xiaomi Dokunmatik Basmıyor Sorunu ve Çözümü

Xiaomi cihazlar son zamanlarda fazlasıyla popülerlik kazanan telefon modelleri arasında yer alıyor. Bu durumun en1

2 dk. 10 Okundu


Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.