KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Size En Uygun Kedi Hangisi

Size en uygun kedi hangisi Sevimli dostlarımızın cinsine göre de karakteristik yapılarının değiştiğini biliyor muydunuz? Kedileri seviyor olabilirsiniz ama kendinize bir kedi almak istiyorsanız önce alacağınız kedi cinsini düşünmelisiniz. Tabi sahiplenmekten bahsediyoruz satın almaktan bahsetmiyoruz çünkü kedileri satın alıp sonra da keyfi geçince sokağa atan şahıslarda var. Herkes keyfi için başka sahip aramıyor bazıları istemese de alerjisi veya diğer sağlık sorunları yüzünden sahiplendirmek istiyorlar. Bu yüzden kedileri sahiplenmeliyiz sokağa atmamalıyız. Şimdi size sahiplenebileceğiniz kimi uysal kimi de çok zeki farklı kedi cinslerinden bahsedeceğim.

Van Kedisi

Van kedileri çokça zekidirler. Bahçeli eviniz varsa farelerden sizi koruyabilirler. Ayrıca çocuklarla da iyi anlaşırlar. Onlarla oyun oynarlar. Biraz geveze olabilirler ama itaatkardırlar. Su ile araları iyidir. Su da oyun oynatabilirsiniz ya da ıslak tarakla tüylerini daha rahat alabilirsiniz ama kedi bu illa stres yapar hastalık kapar biraz da olsa tüy döktüğü zaman üstünüzde çokça tüy olma ihtimali var. Bu yüzden beyaz kedi sahiplerinin yapışkanlı kağıtlarla sıkça siyah kıyafetlerinin tüylerini almaları gerekebilir ya da direk siyahı hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Kediden değerli mi yani.

Size En Uygun Kedi Hangisi 1

Bombay Kedisi:

Bombay kedisi ya da kara kedi karanlık ortamlarda göremediğiniz zaman acaba bir şey mi oldu diye biraz yüreğinizi hoplatma ihtimali olsa da çok sevimli kedilerdir. Zekidirler ayrıca sevilmeyi severler ama her kara kedi içinde geçerli değil bazıları huysuz olabilir ama çok nadir. Bombay kedilerini eğitebilirsiniz.

Size En Uygun Kedi Hangisi 2

British Shorthair:

British Shorthair temiz ve uysal bir kedidir. Dişiler sevgi olayını biraz abartabilir. Yemeğinize sulanmaz ve arkadaşlık kurmakta da iyidir. Koyu renklidir. Tek başına kaldığında uslu olmaya devam eder. Diğer kedilerin aksine koşuşturup etrafı dağıtmaz. Oyunda sahibine uyum sağlar. Zekası iyidir. Onu eğitebilirsiniz. Çocuklarla arası ortalamadır. Geniş yuvarlak kafa yapıları vardır. Yapılı gözükürler.

Size En Uygun Kedi Hangisi 3

Siyam Kedisi:

Siyam kedileri çok az tüy dökerler ve zekidirler. Siyam kedileri sahiplerini benimseyen kedilerdir. Siyam kedileri tırnaklarını patilerinin içine sokarak oynadıkları için çocuklarla güvenle oynayabilir. Siyam kedilerini küçüklükten itibaren eğitilirlerse büyüdüklerinde kurallara daha kolay uyarlar. Sahipleri ile dışarıda tasma takıp dolaşabilirler.

İçerik
Köpek Saldırısından Nasıl Korunabiliriz

Köpek saldırısından nasıl korunabiliriz. Bildiğiniz gibi köpekler oldukça sadık hayvanlardır. Her ne kadar köpekleri sevsek1

2 dk. 54 Okundu
İçerik
Kedi Ve Köpeklerin Uzak Durması Gereken Gıdalar

Kedi ve köpeklerin uzak durması gereken gıdalardan bazıları sizi şaşırtabilir. Maalesef minik dostlarımız bizim yediğimiz1

2 dk. 24 Okundu
İçerik
En İyi Aile Köpekleri

En İyi Aile Köpekleri. Bunlar oldukça akıllı ve aile ile ilişkileri güçlü oyun oynamayı seven1

2 dk. 19 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.