KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Silah Oyunu

Silah Oyunu , sanal ortamda pek çok farklı oyun türü, farklı platformlara yansımaktadır. Bu oyun türleri kız oyuncular için de erkek oyuncular için de oldukça fazla çeşitlilik göstermektedir. Çeşitliliğin bu denli fazla olduğu oyunlar arasında doğru olanı seçmek ve özellikle çocuklar için daha faydalı bir tercih yapmak esas olmalıdır.

Karşımıza geliştirici, öğretici ve eğitici oyunlar çıktığı gibi; farklı zararları olabilecek oyunlar da çıkmaktadır. Bu oyunları, belirli bir yaş grubu altındaki çocukların oynamaları da yasaklanmalı ve aileleri tarafından bu konu ile alakalı denetim sağlanmalıdır. Ancak belirli bir yaşı aşan ve ilgisi olan çocuklar genelde silah oyunları başlığı altındaki pek çok oyuna ilgi duyarlar. Şu anda da sanal bir gerçeklik sunduğu ve pek çok kişinin telefonunda aktif olarak oynadığı oyunlardan olan bu silah oyunları, son dönemin en çok tercih edilen ve indirilen oyun türleri arasında yer almaktadır. 

En Popüler Silah Oyunları Hangileridir?

Yarış mantığına dayanması ve özellikle çevrimiçi oynanması gibi pek çok seçenek; silah oyunlarını tercih edilebilir kılmaktadır. Özellikle savaş mantığına dayanan bu oyunlar da aslında yarış oyunları kategorisinin alt dallarından biri olarak geçmektedir. Hem telefon hem tablet hem de bilgisayardan kolayca oynan silah oyunlarından en popüler olanlarının başında Sniper 3D: Silah Oyunları gelmektedir. Oldukça büyük bir gerçekliğin içerisinde sunduğu savaşma hissi ve kaçma duygusu gibi pek çok insan ait duyguyu barındıran oyun 15 milyondan fazla kişinin beğenisini kazanmıştır.

Critical Strike: Knife Battle, Call of Duty, Modern Strike Online ve özellikle savaş modu en sık tercih edilen silah oyunları arasında yer almaktadır. World War Heroes, Hitman Sniper, Victory Escape Battle gibi oyunlar da yine sıklıkla indirilen ve oynayıcıları tarafından da tam not alan yapımlar arasında yer almaktadır. Özellikle gerçek bir dünyadaymışsınız hissini, sanal bir platformda sunması bu oyunları; muadillerinden doğrudan ayırmıştır. İçerisinde silah barınması unsurundan ziyade insanların sevdikleri nokta bu gerçeklik olmuştur.

Genel olarak kadın ya da erkek fark etmeksizin tercih edilen oyunlar, özellikle uzun sürmeleri ve kolayca bitmemeleri gibi seçeneklerle de yerlerini sağlamlaştırmaktadırlar. Çünkü oyunu oynayan kişi, karakterini daha da geliştirmek ve bir takım kurmak isteyecektir. Bu yüzden de oyun içerisinde daha fazla zaman geçirmeli ve tam hakimiyet sağlamalıdır. Tam hakimiyetin yolu da uzun süreli olarak bu oyunu oynamaktan geçer. Bu sebepler de aslında silah oyunlarının genel anlamda tercih edilmesinde önemli rol oynamakta olan unsurlar olarak sayılabilir. 

Call Of Duty Trailer

Silah Oyunları Sakıncalı mıdır?

Kötü unsurlar arasında yer almakta olan silahların, özellikle çocukların görebileceği bir şekilde kullanılması yasak bir konumdadır. Çünkü çocuk psikolojisi bunu, ‘’doğal ve kullanılabilir bir öge’’ olarak kaydeder. Bu da psikolojik anlamda ileride ortaya çıkabilecek sorunların işaretlerindendir. Bir çocuğa, silah kavramının doğru gelmesi yanlıştır. Bu yanlış, genel anlamda insanlara zarar veren bir özellik taşıdığı için silah oyunları çocukların tercih etmemesi gereken türler arasında yer almaktadır. Ancak ne yazık ki günümüzde tablet ve cep telefonları çocukların doğrudan ulaşabilecekleri yerlerde bulundukları için bu yanlışın önüne pek geçilemiyor. Burada anne ve babanın oldukça dikkatli olması ve çocuklarını hem izledikleri hem de oynadıkları şeylere karşı uyarlaması gerekiyor. Ancak bu sayede daha sağlıklı bir zaman diliminden bahsedilebilir. Çocuğun elinden tablet ya da telefonu doğrudan almak değil de kullanacağı ya da oynayacağı bölümleri ebeveynin belirleyeceği şekilde ayırmak daha doğru olacaktır. 

İçerik
Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri , 28 Eylül 2020 tarihinde oyunseverlerin indirmesine sunulan Genshin Impact oyunu1

2 dk. 8891 Okundu
İçerik
CS GO Sekmeme Hile Kodu (Şifresi)

FPS oyunları arasında oyuncu kitlesi en yüksek olan, her gün üzerine koyarak yeni güncellemelerle kullanıcılarına1

1 dk. 12619 Okundu
Nedir
Minecraft FPS Arttırma Yöntemleri

Minecraft kullanıcılarının her güncellemede karşısına çıkan sorunlardan biri olan Minecraft FPS, uzun yıllar boyunca sürekli1

5 dk. 16912 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.