KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Call Of Duty Sistem Gereksinimleri

Call Of Duty Sistem Gereksinimleri , 2020 yılının en çok ses getiren oyunlarından biri olan Call of Duty, her yeni sezonu ile tutkunlarına yeni heyecanlar sunuyor. Özellikle 8. Sezonu ile pek çok popüler oyunu geride bırakan bu oyun, ücretsiz olarak oynanabiliyor. Mobil ve PC kullanımlarında farklı gereksinimleri bulunuyor. Her yeni sezonunda büyüyen haritaları ile dikkat çeken oyun, özellikle depolama alanı bakımından çok fazla yer gereksinimi bulunuyor.

Bilgisayar için Call Of Duty Sistem Gereksinimleri

3 GB boş alan isteyen oyun özellikle grafikleri ile göz dolduruyor. Oynanış mekanikleri de her sezonda yenileniyor. Oyun soğuk savaş temalıdır. Ayrıca etkileyici hikayesi ile de kullanıcılarını kendine hayran bırakıyor. Depolama dışında call of duty sistem gereksinimleri pc özellikleri arasında şu detaylar bulunuyor:

 • Intel Core i3-43400 ve AMD FX-6300 işlemci
 • Minimum ekran kartı olarak AMD Radeon HD 7950, NVIDIA GeForce GTX 670 / GTX 1650
 • işletim sistemi olarak Windows 7 64 bit ya da Windows 10 64- bit
 • 4 GB Ram

Mobil için Call Of Duty Sistem Gereksinimleri

Özel olarak geliştirilen Call of Duty Mobil, farklı segmentler ve platformlarda kullanılabiliyor. Bilgisayar dışında İOS ve Android platformlarda mobil cihazlarda da kullanımı bulunuyor. Ayrıca tabletlerde bu oyunun gerekli özellikler yeterli olduğunda oynanması mümkündür. Oyunun yapımcısı Çinli Tecent olmaktadır. İOS cihazlarda yazılım için İOS 9 ve üstü olması gereken işletim sistemi bellek kısmında 1 GB Ram ve üzerinde olması gereklidir. 

Android tarafında ise Android 5.1 ve üzeri işletim sistemi call of duty sistem gereksinimi mobil kategorisi için geçerlidir. Bellik olarak ise 2 GB üzerinden bir geçici hafıza gerekliliği bulunuyor. PC sürümü paralı olsa da mobil sürümleri ücretsiz olarak sunulmuştur.

Call Of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri

Oyun yeni bir sezon sunmasının ardından çok fazla bir zaman geçmemesine rağmen Warzone ile takipçilerine farklı bir yenilik getirdi. Görsel olarak çok başarılı grafiklerle gelen bu yeni oyun için sistem gereksinimlerini karşılayabilecek güçlü bilgisayarlar gereklidir. 

Oyun genel olarak ilk oyunlarında tüm bilgisayarlarda oynanabilse de yeni geliştirilen oyunlarında daha güçlü bilgisayarlara ihtiyaç duyuyor. Özellikle call of duty warzone sistem gereksinimleri oldukça üst düzey bilgisayar özellikleri talep ediyor. Bunlar şu şekildedir:

 • İntel Core İ3- 430 işlemci, AMD FX- 6300’de olabilir.
 • 8 GB Ram
 • Windows 7 64 bit server pack 1 işletim sistemi en az
 • NVIDIA GeForce GTX 670 ekran kartı
 • 175 GB dahili depolama da boş alan

Oyun ilk etapta 175 GB call of duty sistem gereksinim özelliği ile karşınıza çıkmış olabilir. Ancak yeni gelecek güncellemeler ile bu alanın daha fazla olması gerekecektir.

Call Of Duty 2 Sistem Gereksinimleri
Call Of Duty sistem gereksinimleri

En sevilen savaş oyunlarından biri olan call of duty 2 efsanevi oyun seçeneklerinden biridir. Oyun tutkunlarının bu oyunu kendi bilgisayarlarında oynamaları için minimum call of duty 2 sistem gereksinimleri arasında Pentium 4 @ 1,4 GHz işlemci, GeForce GTX 560 / Radeon HD 6850 ekran kartı, 1 GB Ram ve 4 GB boş alan yeterli olacaktır. Direct X versiyonu olarak ise Direct X 9 kullanılması önerilir. Ram olarak 256 MB Ram yeterli bir miktar olsa da 1 GB RAM oyunu daha iyi bir performans ile oynamanıza imkan verecektir.

İçerik
Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max , 2020 yılı mart ayında çıkardığı efsane telefon Redmi1

5 dk. 44 Okundu
İçerik
Mobil Ödeme Açma ve Kapatma (Tüm Operatörler)

Türkiye’de ve dünyada gelişen ve her geçen gün gelişmeye devam eden mobil iletişim teknolojisi hayatımızın1

3 dk. 11986 Okundu
İçerik
LG K92 5G Detaylı İnceleme

LG K92 5G Detaylı İnceleme , Çinli üreticilerin hakim olduğu mobil pazarda, LG de akıllı1

5 dk. 37 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.