KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Netflix Filmi Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Konusu ve Oyuncuları

Netflix Filmleri Arasında yer alan Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Filmi konusu ve oyuncularından sizlere bahsetmek istiyoruz. Yılmaz Erdoğan tarafından yazılmış olan bir tiyatro oyunundan uyarlanmış olan Netflix Filmi Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Konusu ve Oyuncuları belli oldu. Konuyla alakalı detaylı bilgiler aşağıda sizlerle…

9 Nisan 2021 tarihinde seyircisiyle buluşan başarılı Netflix Filmi daha önce bir tiyatro oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce Demet Akbağ’ın başrolünde rol aldığı tiyatroda bu kez başrolü Ecem Erkek paylaşıyor.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Konusu

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü konusu ailesiyle beraber yaşadığı çevresine uyum sağlamak için çaba gösteren üstün zekalı bir çocuk olarak dünyaya gelen ve yaşam mücadelesi veren Gülseren’in hayatını konu edinmektedir.

sen

1999 yılında ilk kez İstanbul’da BKM de sahnelenen bir tiyatrodan uyarlanan film 1 Milyondan fazla kişi tarafından izlenmiştir. Tamı tamına 505 defa sahnelenen tiyatro oyununun filmleşmesi ilk kez 2009 yılında ortaya atıldı. Yılmaz Erdoğan tarafından yapılan bir röportajda;

“Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Oyununun filmini yapmak istiyorum. Ciddi bir prodüksiyon. Beş dönem anlatılan bu film gündemimizde yer alıyor.” Açıklamasını yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Muhtemelen Daha Önce Hiç Bilmediğiniz Havalı Ve Tuhaf Film Gerçekleri

1999 yılında sahnelenen oyun Yılmaz Erdoğan’ın kaleminden çıkmış ve Demet Akbağ’ın başarılı performansıyla akıllara kazınan tiyatro oyununun filmi piyasaya çıkarıldı. 1 milyondan fazla insan kişi tarafından izlenen tiyatro oyununun filmi de çok popüler olmuş durumda. Türkiye geneline farklı bir bakış açısı getiren oyunun filmi Netflix için çekildi. Tiyatro oyunundan senaryo olarak pek bir farkı bulunmayan film, bazı şaheserlere dokunulmaması gerektiğini bir kez daha bize anlatıyor. Yani şuanda piyasaya çıkan film keşke tiyatro olarak kalsaydı da filmi çekilmeseydi. Tiyatro oyununda daha başarılı olan bu film Netflix platformunda yayınlandığı günden beri pek çok kişi tarafından izlenilse de çok popüler gibi gözükmüyor. Netflix üyeliği olmayanların izleyemeyeceği filmi yine de tecrübe etmenizde bir fayda var.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Oyuncuları

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Oyuncuları arasında birbirinden başarılı oyuncular yer almaktadır. Filmde yer alan oyuncular arasında:

 • Ecem Erkek,
 • Engin Alkan,
 • Devrim Yakut,
 • Merve Dizdar,
 • Ushan Çakır,
 • Bülent Çolak,
 • Ahmet Rıfat Şungar,
 • Atakan Çelik
 • Fatih Özkan bulunmaktadır.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Nerede Çekildi?

11 4

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filminin nerede çekildiği hayranları tarafından merak edilmektedir. Filmin çekimi pandemi sürecinden önce 2020 yılında başladı ve pandemi sürecinde de devam etti. Özellikle sokağa çıkma yasaklarının olduğu günlerde eski İstanbul’u oluşturmak için meydana getirilen yenilikler filme özellik kattı. Filmin tüm sahneleri İstanbul’da kurulan bir plato da çekildi. 5 kuşağın anlatıldığı filmde 1948 yıllarından başlayıp bugüne kadar değişen İstanbul’un ve mekanlarının değişimi anlatılmaktadır.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Filmi Nasıl İzlenir?

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Filmi Nasıl İzlenir? Siye soran kişiler için cevaplamak istiyoruz. Filmi izlemek isteyen kişilerin Netflix platformu üzerinden filmi izleyebileceklerini bildirmek istiyoruz. Netflix üyeliği olan kişiler bu filmi sınırsız olarak izleyebilir. İşte, filmin fragmanı:

İçerik
The Queen’s Gambit 2. Sezonu Gelecek mi?

The Queen's Gambit 2. sezonu gelecek mi? Netflix’in 23 Ekim 2020’de yayınlanan Netflix özel yapım1

2 dk. 11128 Okundu
İçerik
En İyi Macera Filmleri

Favori listelerinin başında yer alan aksiyon ve macera filmleri Netflix yayınları ile en fazla çeşitliliğe1

4 dk. 11119 Okundu
Nedir
Yeni Dizi: ‘Teşkilat’ Hakkında Her Şey

Teşkilat dizisi henüz çok yeni olmasına rağmen sürekli konuşuluyor. TRT ekranlarında yayınlanan dizi, ülkemizin isimsiz1

3 dk. 7695 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al