KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Samsung Galaxy A31

Samsung Galaxy A31 , A serisi telefon modellerini ilk kez 2019 yılında piyasaya sürmüştür. A serisi ilk çıktığı günden bu yana, kullanıcıların beğenisini toplamayı başarmıştır ve dünya genelinde çok ciddi satış rakamları elde etmiştir. Büyük beğeninin ardından Samsung, 2020 yılında telefon modellerini geliştirme kararı almıştır ve telefonlara ekstra özellikler ekleyerek, yenilenmiş halini tekrardan piyasaya sürmüştür.

Samsung 2019 yılında orta sınıf cihaz kategorisi çerçevesinde, A 50 serisini piyasaya sürmüştür. Bu serinin piyasaya sürülmesinin ardından büyük bir satış patlaması elde edildi. Samsung’un üreticisi bunun farkına vardı ve bu seriyi geliştirmek için hızlı bir şekilde çalışmalar başlattı. 2020 senesine gelindiğinde A51 ve A31 modellerini piyasaya sundu. Samsung, orta segment fortföyü olarak Galaxy A31 modelini genişletmeye devam etmiştir. 

Samsung Galaxy A31 Cihaz Özellikleri Nelerdir?

Samsung Galaxy A31 cihazının tam gövdesinde Mediatek’e ait olan sekiz çekirdekli, Helio P65 adlı işlemci bulunmaktadır. 6 GB’a kadar uzanan bellek çeşitleri vardır ve bu bellek çeşitleri Helio P65 adlı işlemciye eşlik etmektedir. Meddiatek Helio 12 nanometre teknolojisi ile üretilmiştir. 4 GB ve 6 GB RAM seçenekleri vardır. Telefonda Android 10 tabanlı olan UI2.0 ara yüzünü kullanılmaktadır. Bu telefon aracılığı ile Android sistemindeki en yeni özellikler kullanıcılara sunulmuştur. 

Galaxy A31’de 64 GB ve 128 GB olan iki çeşit dahili depolama alanı vardır. Ayrıca microSD kart desteği olması sayesinde de cihazdaki depolama alanın üzerinde 512 GB daha dahili depolama alanı eklenebilmektedir.

Samsung son zamanlarda piyasaya sürdüğü telefon modellerinde, önceki telefonlarına göre daha farklı bir kamera sistemi tasarımı tercih etmektedir. Galaxy A31 modelinde de bu yeni sistem tasarımı mevcut olarak bulunmaktadır. Telefonun arka panelinin sol üst köşesinde dikdörtgen şeklinde bir modül yerleştirilmiştir.

Arkadaki modül içerisinde 4 adet sensor bulunmaktadır. Buradaki sistemde 48 mega piksel çözünürlüklü olan sensor, telefonun ana kamerası görevini üstlenmektedir. Modülün içinde bulunan 8 mega piksel çözünürlüğüne sahip olan ultra geniş açılı kamera, 5 mega piksel çözünürlüğünde olan derinlik sensörlü kamera ve yine 5 mega piksel çözünürlüğüne sahip olan makro kamera, bu sistemi tamamlama görevinde bulunmaktadır. Bir üst modeli olan Galaxy A51 ’e göre daha az fotoğraf modu yer almaktadır.

Telefonun ön yüzünde bulunan ekranın üst kısmında U şeklindeki bir çentik dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu çentiğin içerisinde ise 20 mega piksel çözünürlüğe sahip olan ön kamera sistemi bulunmaktadır.

Samsung, Galaxy A31 modelinde parmak izi tarayıcısını, ekranın iç kısmına yerleştirilmiş vaziyette üretime sunmuştur. Telefonun arka yüzünde tek ton yerine çift tonlu bir panel tercih edilmiştir. Telefonun kasasının yapıldığı malzemelere bakılacak olursa da cam ve plastik bir arada yer almaktadır. 

Galaxy A31 Gövde Tasarımı

2019’da çıkan bir önceki model A30 ile 2020’de piyasaya sürülen model A31 arasında gövde tasarımı bakımından çok fark yoktur. Telefonun ön yüzü bir önceki model ile aynıdır ve yeni bir değişikliğine gidilmemiştir. Galaxy A31 gövde biçimi olarak yuvarlak köşeli bir gövdeye sahiptir. Telefonun çerçevesi çok incedir ki bu nedenle tamamen çerçevesi yokmuş gibi bir görünüme sahiptir. Galaxy A31 modelinde ince çerçeve tercih edilmesinin sebebi ise, kullanıcılar için görüntü alanını maksimum seviyeye çıkarmaktır. Son dönemlerde piyasaya sürülen orta sınıf cihazlarda genellikle bu tasarıma rastlanır. Bu tasarımın tercih edilmesinin nedeni, kullanıcıya oldukça şık bir görünüm sağlaması ve modern gözükmesidir. 

Galaxy A31’in ön yüzündeki ana ekranın üzeri parlak ve ayna görünümü veren bir tabaka ile kaplanmıştır. Bu tabaka plastik ve cam karışımı bir malzeme ile üretilmiştir. Samsung üreticisi bu malzemeye cam ve plastik kelimelerinin birleşimini ele alarak Glasstic adını vermiştir. Glasstic malzeme sadece ana ekranda kullanılmıştır. Telefonun arka gövdesi ve kenarları plastikten yapılmıştır ve bu nedenle düşme, çarpma gibi durumlarda daha dayanıklıdır.

Galaxy A31’de gövdesinin sağ tarafında ses ayarlama tuşları ve açma/kapama tuşu yer almaktadır. Telefonun sol tarafında ise 2 tane SIM kart girişi ve hafıza kartı girişi için bir yuva bulunmaktadır. Bu telefon modeli kullanıcılara mavi, siyah, beyaz ve kırmızı olmak üzere dört farklı renk seçeneği sunmaktadır. 159,3 mm uzunluğunda, 73,1 mm eninde ve 8,6 mm kalınlığında gövde boyutlarında sahiptir. 185 gram ağırlığa sahip olduğu için hem hafiftir hem de avuç içinde tutması çok rahattır.

Samsung Galaxy A31 detaylı inceleme

6,4 inç boyutuna ve 1080*2400 piksel çözünürlüğe sahip olan Super Amoled panelinde bir ekranı bulunmaktadır. Ekrandaki renkler oldukça parlak ve canlıdır. Always on display özelliğine sahiptir. Bu özellik ekranı açmadan, ekranda tarih, saat ve bildirimleri görebilme kolaylığı sağlar.

Galaxy A31 modelinde parmak izi ve yüz tanıma sensörleri bulunmaktadır. Yüzünüzü kaydederken gözlüklü veya gözlüksüz olma seçenekleri bulunmaktadır. Yüz tanıma özelliğinde telefon kullanıcıyı, 1 saniye içerisinde tanıyabilmektedir. Ayrıca telefonda jeomanyetik, ivme ölçer, ışık, cayro ve sanal yakınlık sensörleri bulunmaktadır. 

Bu modelde 5000 mAh kapasitesinde bir batarya bulunmaktadır. Ayrıca bu batarya 15 wattlık destek ile hızlı şarj özelliğine sahiptir. Konuşma süresi 33 saat, video oynatma süresi 22 saat, müzik dinleme süresi 97 saat ve internet kullanım süresi ise 20 saat olarak ölçülmüştür. Telefonun tam şarj olabilmesi için 75-80 dakika kadar şarj cihazına bağlı kalması gerekmektedir.

İçerik
Samsung Galaxy M12 Akıllı Telefon İncelemesi

Samsung Galaxy M12 Akıllı Telefon İncelemesi , 2021 yılında piyasaya sürüldü. 164 x 75.9 x1

5 dk. 59 Okundu
İçerik
Honor 8A

Honor 8A , telefon almak isteyenler için bir alternatif de Honor'un bu modeli olmaktadır. Bu1

5 dk. 27 Okundu
İçerik
Redmi 9AT Akıllı Telefon Modeli İncelemesi

Redmi 9AT Akıllı Telefon Modeli İncelemesi Xiaomi Redmi 9AT model telefonu 2020 yılında piyasaya sürüldü.1

5 dk. 25 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.