KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Restoranların Bilmenizi İstemediği Sırlar

Restoranların bilmenizi istemediği sırları biliyor muydunuz? Restoranlar tek başınıza kahve içmek için ya da arkadaşlarınızla birlikte yemek yiyebileceğiniz yerlerdir. Bir restoranda yemek yerken illaki acaba yemek yaptıkları yer ne kadar temizdir diye düşündüğümüz olmuştur. Bazen de sipariş ettiğiniz et ürünlerinin ne kadar taze olabileceğini merak etmişsinizdir. Her restoran aynı değildir. Restoran işletmek zordur. Bu yüzden restoran sahipleri mümkün olduğunca kısabildiği kadar temizlik veya diğer şeylerden kısar. Yiyecek israfı herkes için kötüdür. Özellikle restoran sahipleri içinde kötüdür.

Restoranlarin Bilmenizi Istemedigi Sirlar2

Restoranlarda eğer garsonlar size bir yemeği öneriyorlar ve sizin o yemeği istemeniz için inatlaşıyorlarsa bilin ki o yemek elden çıkması gereken tazeliğini kaybetmiş ve acilen tüketilmesi gereken yoksa çöp olacak yiyeceklerdendir. Bu yüzden seçimlerinizi garsonlara güvenerek yapmamakta fayda vardır.

Restoranlarda mutfağın ne kadar temiz olup olmayacağını merak ediyorsanız yapmanız gereken tuvalete girmek. Eğer tuvaletler temiz değilse okul tuvaleti gibi pisse hatta okul tuvaletinden bile pisse mutfağın temiz olacağı anlamına gelmiyor. Bu yüzden şansınızı başka restoranlarda deneyebilirsiniz.

Restoranlarda çay veya kahve içtikten sonra hesaplarda bozukluk çıkması için küçük değişiklikler yapılabilir. Örneğin 2 kahve yerine 3 kahve içtiğinizle ilgili bir yanlış hesaplama yapılabilir. Bu sayede çıkan bozukluklar garsonlara birer bahşiş olarak yansıyacaktır. Tabi bunu fark ettiğinizde yanlışlık yapıldığını ve düzelteceklerini söyleyeceklerdir. Bu yüzden eğer fazla para vermek istemiyorsanız içtiğiniz çayın veya kahvenin sayısını hesaplamakta aklınıza tutmakta fayda var.

Restoranlarda sipariş ettiğiniz çorbayı bol ekmekle tüketmeyi mi seviyorsunuz? Bence ekmekle aranıza mesafe koymanın vakti geldi. Siz getirilen ya da masanın ortasından hiç gitmeyen ekmekler mikrop yuvasıdır. O ekmeklere dokunan birçok insan var. Onlarda sizin gibi en taze ve yumuşak ekmeği seçerken amaçlarına ulaşana kadar ekmeklere dokunuyorlar. Bu yüzden herkesin ellediği bir ekmeği yememek akıllılıktır.

Restoranlardaki ekmekler bir yana ekmeklere dokunanlar aynı şekilde tuzluklara da dokunabilirler. Sonuçta restoran işleten biri olarak kendinizi düşündüğünüzde pek çok masa var. Diğer müşteriler yerlerine geçmeden önce bir masanın temizliğini nasıl yapardınız? İyice temizleyebilir miydiniz? Bu yüzden en fazla masaların üstündekileri biraz siliyorlar. Sonrasında yerine başka bir müşteri oturuyor. Yani ellerinizi fazla masanın üstünde gezdirmemekte fayda var.

Nedir
Siberkondri: İnternetten Hastalık Araştırma Hastalığı Nedir?

Siberkondri: İnternetten Hastalık Araştırma Hastalığı Nedir? Yaşamımızın artık her yerinde kolaylıkla ulaşabileceğimiz, sınırsız erişim imkanı1

3 dk. 12190 Okundu
İçerik
Yalnızlık Nedir

Yalnızlık nedir. Yalnızlık veya yalnız kalma, bir insanın boşluk duygusuyla karışık kendini dünyadan kopmuş hissetme1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
10 Kasım Şiirleri 2021

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nün yaklaşmasından dolayı okuldaki öğretmenler öğrencilere 10 kasım şiirleri 2020 yılında1

5 dk. 6599 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.