KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Redmi Note 9T 5G

Redmi Note 9T 5G 2021 yılında Redmi Note 9T 5G resmi olarak piyasaya girmiştir.  Temel olarak, çeşitli üreticilerin piyasaya sürdüğü yeni cep telefonları zaten 5G ağlarını desteklemiştir. Bununla birlikte, birçok 5G cep telefonu amiral gemisi modellerdir, bu nedenle fiyatlar pahalı olma eğilimindedir. 

Tasarım Özellikleri

Redmi Note 9T tasarım açısından giriş seviyesi bir cep telefonu, sonuçta tasarım aslında ucuz bir rota: plastik kasanın yanı sıra çok asil bir tasarım olmayacak. Bu bekleniyor, bu yüzden elinizde tutun Oyuncak da oldukça ağır. Neyse ki, makinenin arkasına parmak izi benzeri bir doku eklendi, bu da elle tutmayı önleyebilecek ve hissi artırabilecek. Tek elle kontrole gelince, Note 9T, 19,5: 9 uzunluk-genişlik oranına sahip 6,53 inç ince çerçeveli bir ekran kullanır. Kontrol oldukça iyidir. 

Temelde, tek elle yazma veya genel kontrol çok büyük değildir. Sorun ve vücudun ağırlığı dengeli. Bu iyi bir iş ve tek elle uzun süre kullanmak çok yorucu değildir. Tek elle kontrol açısından, genel olarak, manipüle etme veya yazma konusunda büyük bir sorun yoktur. Sadece bir elde kontrol edebilmek için tasarlanmıştır.

Ancak ekran tasarımı nispeten ince tasarımdır. Bu nedenle tek elinizi kullanırken ekranın üst konumuna dokunmak zordur. Makinenin arkası, ağır bir oyuncak hissine sahip plastik malzemeden yapılmıştır. Neyse ki, eli çok kötü hissettirmek için makinenin arkasına parmak izi benzeri doku eklenir. Makinenin üst kısmında, uzaktan kumanda olarak kullanılabilen bir kızılötesi aktarım bağlantı noktası bulunur.

Gövdenin sağ tarafında bir ses düğmesi ve bir anahtar düğmesi bulunur. Anahtar anahtarı ayrıca yerleşik bir parmak izi okuyucusuna sahiptir, bu nedenle kilit açma hassasiyeti yüksektir. Makinenin alt kısmına gelince, 3,5 mm kulaklık girişi, USB-C yuvası ve dahili hoparlörler var. Arayüz diğer Xiaomi telefonlarından çok farklı değil.

Redmi Note 9T‘nin en çekici yanı ucuz olması ve 5G ağlarını desteklemesi ve hatta çift kart işlevlerini destekler. Hong Kong’da şu anda kullanılan tüm 5G spektrumunu da destekleyebiliyor. Shatian Bölgesi’nde indirme hızı 271Mbps idi ve gecikme sadece 8ms idi. Giriş seviyesi 5G makineler için gerçekten çok iyi.

Kart yuvasına gelince, çift kart ikili bekleme işlevini destekler ve 2 SIM kart yuvası ve 1 microSD bellek kartı yuvası ile donatılmıştır. Kullanıcılar aynı anda çift kart ikili bekleme kullanabilir ve bellek kartı depolama alanını genişletebilir.

Resmi açıklamaya göre, Note 9T, 5G çift kartlı ikili beklemeyi destekler. Ancak şu anda yalnızca 5G + 4G çözümü kullanılabilir ve 5G çift kart ikili bekleme işlevi yalnızca bellenimden sonra elde edilebilir. Ağ hızına gelince, en hızlı test kullanıldığında, indirme hızı da 271Mbps’dir ve bu oldukça üst seviyedir.

Ekrana gelince, Redmi Note 9T yerleşik bir 6.53 inç 2340 x 1080 FHD + ekrana sahip, ancak ekran yalnızca genel IPS’den yapılmıştır. Bunun yanı sıra görüş açısı nispeten yüksek ve ekran net, ancak ekranda bir güçlü MSG duygusu ve renkler önceden ayarlanmıştır. Durum çok parlak ve doğal renkler arayan kullanıcılar için biraz alışılmadık olabilir. Diğer Xiaomi veya Redmi telefonlar gibi, aynı zamanda ince bir çerçeve tasarımına sahiptir.

Ekranın görüntü kalitesi sadece ortalamadır. Çözünürlük yüksek olmasına rağmen, renk daha parlak ve MSG hissi daha ağırdır. Görüş açısına gelince, aynı zamanda yüksek kabul edilir. Ekrana yandan bakıldığında, görüntü kalitesi önemli ölçüde düşmemiş.

Kamera Özellikleri

Lenslerin özelliği açısından, Redmi Note 9T ana lens yerleşik bir 48 MP ana lense, 2 MP makro lense ve 3 lensli tasarıma sahip 2 MP alan derinliğine sahip bir lense sahiptir. Diyafram lensi 13 milyon piksele sahiptir. Kalite açısından yazar bunun sadece ortalama olduğunu düşünüyor. 

Fotoğraf kalitesi net olsa da çok detaylı değil. Özellikle gece sahneleri çekerken gürültü de daha belirgindir ve fotoğraf el nedeniyle gevşek ve puslu olacaktır. Sallanır. Yani, bunu sadece hayatı kaydetmek için kullanmak istersem. Çektiğim fotoğraflar sadece sosyal platformlarda paylaşılıyor. 

Redmi Note 9T, 48 MP ana lens, 2 MP makro lens ve 2 MP alan derinliği lensi olan üç lensli bir ana lens tasarımı kullanır.

Kamera arayüzü diğer Xiaomi telefonlarına benzer. Fotoğraf çekmek için 48 MPe kadar kullanmak istiyorsanız profesyonel moda girilir.  Daha sonra 48 MP kamera işlevini kullanmak için 48 tuşuna basılır. Fotoğraf kalitesi açısından, gündüz sahnelerinin kalitesi oldukça iyi, netlik odaklanma ve yüz tanıma seçenekleri vardır. Gece sahnesi çekimlerine gelince, kalite sadece ortalama ve karanlık gürültü oldukça belirgin olmaktadır. Ayrıca bu da sıradan giriş seviyesi cep telefonlarının kalitesinden daha üst seviyededir. 

Donanım yapılandırması açısından, Redmi Note 9T yerleşik Media Tek Dimensity 800U sekiz çekirdekli işlemciye sahiptir. Bunun yanı sıra, Mali-G57 görüntü işleme çipi, 4GB RAM ve 128GB dahili depolama alanına sahiptir. Performansını test etmek için birkaç performans test yazılımı kullandım.

İç mekân çekimleri için efekt oldukça iyidir. Ayrıca, Note 9T‘nin makro lensi kullanılacaksa, çekim yapmadan önce ayarlarda “Makro Modu” nu açmanız gerekir. İlk resim, makro modunun açılmadığı ve ikinci fotoğrafın açıldığı, aynı mesafedeki süper yakın nesneleri çekmek için sadece makro modunun kullanılabileceğini görülür. 

İçerik
Oppo A9 2020

Oppo A9 2020 modeli 2500 TL fiyatla piyasaya sunulan ve özellikle kamera ve pil ömrüyle1

5 dk. 106 Okundu
İçerik
Honor Play 4 Akıllı Telefonun Genel Kullanımı

Honor Play 4 , Akıllı telefon üretici devi olan Huawei markasına ait olan Honor cep1

5 dk. 41 Okundu
İçerik
Lenovo Legion Pro

Lenovo Legion Pro , 2020 yılının temmuz ayında tanıtılan ve yine aynı yıl içerisinde çıkışını1

5 dk. 93 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.