KATEGORİLER
Kripto Al Sat


PS5 Kablosuz İnternet (Wi – Fi) Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Sony tarafından büyük beklentilerle piyasaya sürülen PlayStation 5 (PS5), herkesin beğenisini toplamayı başardı. Birçok değişiklikle piyasaya sürülmesi konsolun başında eğlenceli vakitler geçirmeyi kaçınılmaz hale getirdi. Sony’de artık fiziksel oyun CD’lerini terk edip kendi mağazasını oluşturdu. Bu sebeple cihazınıza oyun indirebilmek için muhakkak kablolu ya da kablosuz internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Ev içerisinde konsolunuzu sürekli olarak mobil bir şekilde taşıyor ve bu sebeple kablo karmaşası yaşamak istemiyorsanız kablosuz internet bağlantısını tercih etmeniz gerekiyor. Bu içeriğimizde yeni nesil oyun konsolu “PS5 Kablosuz İnternet (Wi – Fi) Bağlantısı Nasıl Yapılır” sorusunu yanıtlandıracağız.

PlayStation 5 (PS5) Wi – Fi (Kablosuz İnternet) Nasıl Bağlanılır?

PlayStation 5’de kablosuz internet bağlantısı kurmak için takip etmeniz gereken adımlar bellidir. Bu işlem birçok kişi için kolay olsa da cihaza henüz alışamayanlar için oldukça zor olacaktır. Biz sizlerin işini kolaylaştırmak için uzunca rehber hazırlayarak konuya hakim olmanızı sağlayacağız.

 • PlayStation 5 (PS5)” cihazınızı öncelikle televizyona bağlamalı ve cihazı açmalısınız.
 • DualSense” ile “Ayarlar” menüsüne geçiş yapın.
 • Ağ (Network)” menüsüne tıklayın ve aşağıya doğru kaydırın.
 • Televizyon ekranının sol tarafında “Bağlantı Durumu (Connection Status)” ve “Ayarlar (Settings)” seçeneklerini farkedeceksiniz. “Ayarlar (Settings)” seçeneğine tıklayın.
 • İnternet Bağlantısı Kur (Setup Internet Connection” adımına dokunun.
 • Bir sonraki sayfada aktif olan Wi – Fi seçenekleri karşınıza çıkacaktır.
 • Bu listeden ev ağınızı seçip, şifrenizi girin.
 • Ağ bağlantınız tamamlanmıştır.

Bu işlemlerin ardından PlayStation 5 (PS5) cihazının kablosuz internet bağlantısı başarılı bir şekilde aktifleşecektir. Konsolu Ethernet kablosuna ihtiyaç duymadan evin tüm noktalarına taşıyabilir, aktif internet bağlantınızla online oyunlar oynayabilir ve dilediğiniz oyunu indirebilirsiniz.

PS5 (PlayStation 5) Kablosuz Ağ Bağlı Ancak İnternet Yok Hatası

PS5 (PlayStation 5) henüz yeni bir konsol olduğu için farklı hatalarla karşılaşma olasılığınız vardır. Bu hataları ortadan kaldırmak için ne yaptığınızı bilmeli, sonuca odaklı işlemler gerçekleştirmelisiniz. Eğer ki konsolun internet bağlantısı var ancak hiçbir şekilde internete giremiyor ya da indirme işlemi yapamıyorsanız aşağıdaki önerileri değerlendirmeye almalısınız.

Yöntem 1: PSN (PlayStation Network) Ağ Durumunu Kontrol Edin.

PlayStation Network, Sony’in sahip olduğu sunucuların aktifliğini gösterir. Bu sebeple bağlantı problemi yaşıyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak sunucu durumunu kontrol etmelisiniz. Kontrolleri gerçekleştirdikten sonra ilgili sayfada herhangi bir hata varsa hatanın düzeltilmesini beklemelisiniz.

PSN Ağ Durumu Kontrol: Tıklayın

Yöntem 2: Modemi Resetleyin.

PS5’de kablosuz internet bağlantısının bağlı olması ancak herhangi bir işleme izin vermemesinin bir diğer sebebi modemsel arızalardır. Bu arızaları gidermek için öncelikle modemi resetlemeli ve açmadan önce ortalama 15-20 saniye beklemelisiniz. Modemi başlattıktan sonra internet bağlantınız muhtemelen sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir.

Bu içeriğimizde “PS5 Kablosuz İnternet (Wi – Fi) Bağlantısı Nasıl Yapılır” sorusu hakkında detaylı bilgilendirmeler yaparak konsolunuzun internet bağlantısını aktifleştirmeniz için yapmanız gereken işlemlerden bahsettik.

İçerik
Bilgisayar Veya Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bilgisayar Veya Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Bilgisayar ve laptop modelleri günümüzde her evde bulunan1

4 dk. 31 Okundu
İçerik
Apple AirTag Özellikleri

Uzun zamandır beklenen Spring Loaded adlı lansmanda Apple tarafından bir aksesuar tanıtıldı. Tanıtımı gerçekleştirilen aksesuar1

3 dk. 74 Okundu
İçerik
İnsansı Robotlar

İnsansı robotlar, insanların yıllardır merak ettiği ve insanların gelecek hayallerinin içerisinde olan teknoloji harikalarıdır. Robot1

4 dk. 11 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al