KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Nova 7 SE 5G Youth

Nova 7 SE 5G Youth , Çin’in en güçlü teknolojilerinden olan Huawei, Nova 7 SE 5G Youth isimli cep telefonu ile 2020’nin ortalarına doğru karşımıza çıkmıştır. Genelde orta segmentli bilinen bu telefonda, bundan önce çıkartmış olduğu Nova 7 SE’den izler vardır. Ancak daha farklı bir cep telefonudur. Bu iki telefonu ayıran özellik ise işlemcinin birbirinden farklı oluşudur. 

Daha farklı bir çizgide ilerleyen Nova 7 SE 5G Youth ; 6.5 inç ekran büyüklüğüne sahiptir. FHD+ bir çözünürlüğe sahip olması da görüntü açısından oldukça başarılı olduğunun bir göstergesidir. Ön kamerasının 16 MP olması, kamera açısından da bu başarıyı sürdürmesine işaret etmektedir. Parmak izi okuyucusu da bulunan telefonda güvenlik sorunları da bulunmamaktadır. 

Yeni İşlemci Teknolojisi ile Nova 7 SE 5G Youth

Nova 7 SE ile farklı bir işlemciye sahip olduğunu söylediğimiz Youth cihazında işletim sistemi olarak aynı seyreden bir özellikten doğrudan bahsedebiliriz. İki cihazda da Android 10 yani Q işletim sistemi kullanılmaktadır. Ancak Youth; MediaTek Dmensity 800U’dan desteklenir iken Nova 7 SE Kirin 820’den destek alıyordu. Aynı zamanda SE’de dahili depolamaya ek olarak hafıza kartı desteği de bulunmaktaydı. Ancak Youth serisinde bu destek bulunmamaktadır ve cihaz, hafıza kartını desteklememektedir. 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunan modelde, arayüz ise EMUI 10.1’dir. Hızlı şarj olma özelliği de yine sunulan diğer özellikler arasındadır. Renk olarak ise siyah, yeşil ve mor renklerini tercih edebilirsiniz. 

Dörtlü Kamera Sistemi Nova 7 SE 5G Youth ile Sizlerle

Huawei’nin pek çok cihazında bulunan arka dörtlü kamera, bu cihazda da sunulmuştur. 64 MP ana kamera özelliği bulunmaktadır. 8 MP ultra geniş açılı bir kamerası da yine cihaz içerisinde bulunmaktadır. Derinlik kamerası ve sensörü de 2 MP olarak belirtilmiştir. 

Fiyat aralığı olarak da yüksek olmayacak bu ürün Türk lirası olarak 2.700,00 TL bandında satışa sunulmuştur. Ancak ülkemizde satışı bulunmayacaktır. 

Çift hat desteği bu cihazda da sağlanmaktadır. Çift hattın getirdiği kolaylıklardan faydalanmak ve 2 cep telefonunu, tek bir cep telefonu haline dönüştürmek bu sayede daha kolay olacaktır. Dahili depolaması 128 GB olan bu üründe ek bir depolama bulunmamaktadır.

5G’ye Kadar Uyumlu Ağ Bağlantıları

Özellikle her şeyin oldukça hızlı olduğu bu dönemlerde, internet hızları da bir hayli önemlidir. 5G’ye kadar varan internet bağlantılar ile artık ileri düzeyde bir hızdan bahsetmek mümkündür. Ancak her piyasaya çıkan telefon, 5G destekli değildir. Ancak Huawei Nova 7 SE 5G Youth modelinde bu ağ bağlantısının da desteklendiğini söyleyebiliriz. 2G, 3G, 4G, 4.5G ve 5G ağ bağlantıları, bu modelde sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Bu yüzden internet hızına yaraşır bir telefona sahip olabilme potansiyeli, Youth modeli ile daha da mümkündür. 

USB versiyonu 2.0 olan modelde bağlantı tipi USB Type-C’dir. Aynı zamanda 2 hatta izin veren modelin, 2. SIM hafıza kartı yuvasında yer almaktadır. Genel anlamda Huawei Nova 7 SE’ye benzeyen bir modeldir ve tüm güçlü özellikleri bulunmaktadır. Huawei’den alışkın olunan o tasarım anlayışı, güçlü işletim sistemi ve donanımına dair yapılan saptamalara dair yorumları, Youth modeli için de yapabiliriz. Alıcısı için oldukça tercih edilebilir bir model olduğunu söyleyebiliriz. 

Renk doygunluğu olarak %96’lık bir oranın bulunduğu cihazda 16.7 renk vardır. LCD türündeki ekranı ile oldukça dikkat çekmektedir. Tasarım anlamında yaklaştığımızda ise bizleri ince bir üst ve yan ekran karşılıyor. Delikli bir yapısı olan cihazda, kamera modülü dikey bir şekilde karımıza çıkıyor. Arka kısmının tasarımı da oldukça şık ve basit bir seviyede yer alıyor. Arka bölümde Huawei logosunun dışında hiçbir farklı detaya yer verilmemiş. 2,5 mm kulaklık girişi bulunan cihazda ek olarak gri rengin üretimine de başlanmıştır. Yani toplamda 4 renk olarak piyasaya sunulmaktadır. 

Özetle Huawei Nova 7 SE 5G Youth Özellikleri

Genel olarak bahsettiğimiz özellikleri ve yenilerini toparlamak gerekirse öncelikle ekranının 6,5 inç gibi oldukça tercih edilebilir olduğundan bahsedebiliriz. İşlemcisinin MediaTek Dimensity 800U olduğunu da söylemiştik. 4000 mAh ve 40 W hızlı şarj özelliği, batarya konusunda da güçlü bir cihaz olduğunu gözler önüne sermektedir. Boyut olarak 162,3*75*8,6 mm boyutundadır. Ağırlığı 189 gramdır. 

Bu özellikler ve çok daha fazlası özellikle yüksek fiyatlı bir cihaz satın almak istemeyen, bunun yerine daha optimal bir seviyede ilerleyen herkes için tercih edilebilir bir pencere açar. Fiyatların ve kur farkının oldukça yüksek olmasından kaynaklı olarak hemen her akıllı cihaz oldukça yüksek fiyatlara satılmaktadır. Böyle olunca da bu cihazlara ulaşım bir hayli zorlaşmaktadır. Ancak orta segmentli olarak piyasaya sunulan Nova 7 SE 5G Youth’da durum daha farklıdır. Uygun fiyatlı olarak piyasaya sunulmuştur ancak performans anlamında oldukça güçlü bir seyirdedir. Muadillerinden daha kolay bir şekilde sıyrılmış olmakla birlikte pek çok özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. Pek çok farklı yönden özellikle Android kullanıcılarının dikkatini çeken modelde hemen her şey işlevsellik temalı olarak düzenlenmiştir. Bu yüzden de kolay kullanımı sağlayan ara yüz tasarımı, güçlü ve şık dış cihaz özellikleri gibi farklı noktalarda da artılar bulunmaktadır. 

İçerik
Galaxy S20 5G UW

Galaxy S20 5G UW , resmi olarak Mayıs 2020'de duyuruldu. S20 5G UW 69,1 mm1

5 dk. 26 Okundu
İçerik
Honor 8A Prime

Honor 8A Prime , Huawei, alt marka olarak Honor'u piyasaya sürmüştür. Bu uygun fiyatlı ve1

5 dk. 9 Okundu
İçerik
Enjoy 20 Plus 5g

Enjoy 20 Plus 5g , akıllı telefonlar çağımızın en önemli buluşlarından biridir ve günümüzden lüks1

5 dk. 14 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al