KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Netflix Hesabı Silme – Üyelik Sonlandırma

Netflix Hesabı Silme işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin sayısı günümüzde artış gösteriyor olsa da Türkiye’nin ve dünyanın en popüler dijital içerik platformlarından biri olan Netflix, günden güne sektördeki ilerleyişini sürdürüyor. Her ne kadar durum böyle olsa da bazı kullanıcılar söz konusu platformda sahip oldukları üyeliği iptal etmek isteyebiliyor. Bu gibi durumlarda yapılması gereken işlemler aslında oldukça basittir. Tam olarak bu noktada aslında dikkat edeceğiniz en önemli nokta hesabı silmeden önce aktif olan ücretli üyeliğinizi iptal etmektir. Söz konusu üyeliği iptal etmediğiniz zaman hesap silinmiş olsa da hesapta daha önce kullandığınız karttan ödeme çekilmeye devam edebilir. Bu içeriğimizde “Netflix Hesabı Silme” ile ilgili işlem adımlarını sizlerle paylaşacağız.

Bkz: Netflix Dizileri En İyi Netflix Filmleri

Netflix Hesabı İptal Etme Adımları

Netflix Hesabi Silme Uyelik Sonlandirma 2
netflix hesabı silme

Netflix hesabı silme adımlarına geçmeden önce bilmeniz gereken bir diğer önemli husus; hesap silme işlemlerinin sadece tarayıcı aracılığıyla gerçekleştirildiğidir. Bu sebeple siz de işlem adımlarını uygularken herhangi bir masaüstü tarayıcı kullanmalısınız.

  • Netflix internet sitesine giriş yapın.
  • Profilinize geçiş yapın.
  • Hesap” seçeneğine dokunun.
  • Üyeliği İptal Et” butonuna basın.
  • İptal İşlemini Tamamla” diyerek üyeliğinizi sonlandırın.

Bu işlemler fazlasıyla kolay olduğu için eğer yapamayan kullanıcılarımız için Netflix hesap silme adımlarını biraz daha detaylandırmak istiyoruz.

1- Netflix İnternet Sitesine Giriş Yapın.

Netflix, içeriğimizin giriş cümlesinde de bahsettiğimiz gibi kullanıcılarına kolay hesap silme olanağı tanıyor. Bu sebeple ilgili olanağı değerlendirmek için tek yapmanız gereken mobil uygulamadan değil de tarayıcı aracılığıyla profilinize giriş yapmaktır. Hâl böyle olunca ilgili platforma giriş için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2- Profilinize Geçiş Yapın.

Her platformda olduğu gibi hesap iptal etme konusunda girilecek bölümlerden ilk olanı kişisel profildir. Bu profilin içerisinde hesap iptal etme başta olmak üzere buna benzer birçok alana rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Profilinize giriş yaptıktan sonra bir sonraki adımı uygulamaya başlayın.

3- “Hesap” Seçeneğine Dokunun.

“Netflix Hesap Silme” işlemi tamamıyla hesabınızla alakalı olduğu gibi birçok internet sitesinde olduğu gibi Netflix’in resmi sitesinde de “Hesap” alanında gerçekleştiriliyor. Bu sebeple ilgili sayfaya ulaşmak için sol taraftaki menüyü kullanabilirsiniz.

4- “Üyeliği İptal Et” Butonuna Basın.

Netflix, sizlere “Artık İzlemek İstemiyor Musunuz?” adlı bir başlık sunacaktır. Bu başlığın altında bir onay kutusu bulunacak ve ardından son adıma geçiş yapacaksınız. Bir sonraki adıma geçmek için ise ilgili kutucuğu işaretlemeniz ve platformun sizden talep ettiği onayları gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu onayları gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

5- “İptal İşlemini Tamamla” Diyerek Üyeliğinizi Sonlandırın.

Bir üst kısımdaki adımda ilgili onayı verdikten sonra artık “İptal İşlemini Tamamla” butonuna basabilirsiniz. Bu butona tıkladıktan sonra hesabınızın silme süreci başlayacak ve kısa süre sonra hesabınız artık giriş yapılamayacak duruma gelecektir.

Birçok kullanıcı Netflix hesabı silme işlemlerini tamamladıktan sonra aynı e-posta hesabıyla yeni bir hesap açıp açamayacağını merak ediyor ancak bu konuda ilgili platform kullanıcılara mükemmel avantajlar sunuyor. Bir hesabı sildikten sonra dilediğiniz gibi aynı e-posta adresini kullanarak platforma üye olabilir ve seyir keyfinizi sürdürebilirsiniz.

İçerik
PS5 Ekran Görüntüsü Alma, PS5 SS Nasıl Alınır?

Her geçen gün teknolojiyle birlikte PlayStation 1 - 2 - 3 - 4 derken en1

2 dk. 4251 Okundu
İçerik
Samsung Ekran Kilidi Kaldırma

Akıllı cep telefonu kullanımı her geçen artış göstermektedir. Birbirinden farklı ve şaşırtıcı fonksiyonlara sahip olan1

4 dk. 1127 Okundu
İçerik
Windows 10 Ürün Anahtarı Nasıl Öğrenilir?

“Windows 10 Ürün Anahtarı” tüm işletim sistemi sürümlerinde olduğu gibi sistemin orijinalliğini belirtmektedir. Bu bilgiye1

3 dk. 102 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al