KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Android’de Mobil Veri Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

İnternetin günümüzde yoğun olarak kullanılması adeta hayatımızı sanal dünyaya bağımlı hale getirdi. Bu sebeple de kullanıcılar akıllı telefonlar başta olmak üzere yanında bulundurduğu teknolojik aletlerin tamamının kablosuz internet bağlantısı ya da buna benzer bağlantı türleriyle internete bağlanmasını istiyor. Telefonlar, internete erişim için son zamanlarda en fazla tercih edilen aygıtlardır. Mobil veri teknolojisiyle birlikte bir telefonun internete bağlanması birkaç saniyede daha kısa sürüyor. Her ne kadar durum böyle olsa da söz konusu bağlantının gerçekleştirileceği zaman aralığında bazen “Mobil Veri Açılmıyor” sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Tam olarak bu noktada yapmanız gereken işlemler içeriğimizin devamında sizlerle paylaşılmıştır.

Bkz: Telefonun Arka Planda Mobil Veri Kullanmasını Engelleme

Yöntem 1: Ağ Modu Seçimini Doğru Yapın.

Bir telefonun 4.5G hizmetinden faydalanabilmesi için hem cihazın hem de operatör tarafından sizlere verilen hattın 4.5G uyumlu olması gerekmektedir. Bu zorunluluğu göz önünde bulundurduğumuzda eğer ki ağ modu seçimini yanlış yaparsanız “Mobil Veri” özelliği ya açılmayacaktır ya da hiçbir şekilde beklediğiniz performansı sunmayacaktır. Hâl böyle olunca yapacağınız ilk işlem ağ modu seçiminizi kontrol edip cihaz ve hattınızla uyumlu olanı seçmektir.

Yöntem 2: SIM Kartınızı Çıkarın ve Cihazınıza Tekrar Takın.

Androidde Mobil Veri Acilmiyor Sorunu ve Cozumu 2
Mobil Veri Açılmıyor

“Mobil Veri Açılmıyor” sorununun en temel sebeplerinden biri de SIM kart ile ilgili yapılan yanlış işlemlerdir. Bu sebeple eğer ki internet bağlantısı kuramıyorsanız öncelikle telefonunuzda takılı olan SIM kartı çıkarmanız gerekiyor. Bu kartın takıldığı yuvayı bir pamuk yardımıyla temizlemeli ve cihaza kart girişini tekrardan gerçekleştirmelisiniz. Her işlemi eksiksiz olarak uyguladığınızda telefonunuzu tekrar açarak bağlantınızı tekrardan kontrol edin.

Yöntem 3: APN Ayarlarınızı Tekrardan Yapılandırın.

Erişim Noktası Adı (APN) bilgisinin güncel olmaması “Mobil Veri Açılmıyor” sorununu ortaya çıkarabilir. Bu sebeple direkt olarak aşağıdaki adımları uygulayarak gerekli işlemleri gerçekleştirin. Birçok kullanıcı bu işlemleri gerçekleştirirken problemlerle karşılaştığı için biz de maddeli anlatım sunarak sizlere yol gösteriyoruz.

  • “APN” listenize giriş yapın.
  • “+” simgesine tıklayın.
  • “Yeni APN” düğmesine basın.
  • “APN” ayrıntılarının girişini gerçekleştirin.
  • “Kaydet” butonuna tıklayarak işlemleri tamamlayın.

Bu işlemlerin ardından telefonunuzu bir kere “Yeniden Başlat” seçeneğini kullanarak kapatıp açmalısınız. Bir sonraki adımda büyük olasılıkla “Mobil Veri Açılmıyor” sorunu çözülmüş olacaktır.

Yöntem 4: İnternet Paketinizi Kontrol Edin.

“Mobil Veri Açılmıyor” sorununun en belirgin sebeplerinden biri de kullandığınız operatörün sizlere sunmuş olduğu internet kotasının dolmasıdır. Bu kota dolduğu için mobil veri özelliği açılsa da aktif bir internet bağlantısı olmayacaktır. Hâl böyle olunca sizin direkt olarak operatörünüzle iletişime geçip gerekli bilgiyi talep etmeniz gerekiyor. Bu bilginin aktarımı gerçekleştikten sonra sorunun ondan kaynaklanıp kaynaklanmadığını değerlendirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde genellikle Android işletim sistemli telefonlarda karşılaşılan “Mobil Veri Açılmıyor” sorunun çözümüne dair bilgilerin ve çözüm yöntemlerinin anlatımını gerçekleştirdik. Her yöntemi tek tek uygulayarak sorunun kaynağını bulabilir ve çözüme basit bir şekilde anlattıklarımızla ulaşabilirsiniz.

İçerik
iPhone (iOS) Gereksiz Dosyaları Silme Nasıl Yapılır?

Apple’ın üretmiş olduğu cihazda arttırılabilir hafıza özelliğinin olmaması birçok kişi tarafından nefret edilen durumlardan biridir.1

3 dk. 23 Okundu
İçerik
Folder 2

Folder 2 , Koreli telefon şirketinin markası olan LG Folder modelinin bir üst modeli olan1

5 dk. 55 Okundu
İçerik
OPPO Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır?

OPPO, son yıllarda global çapta popülerliğini arttırmaya başlamış telefon markalarından biridir. Bu sebeple birçok kişi1

3 dk. 21 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al