KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Makyaj İle İlgilenenlerin Mutlaka Bilmesi Gereken 8 Makyaj Trendi

Günümüzde makyaj çok önemli bir ilgi alanı olmaktadır. Doğal ve ferah bir görünüme sahip olmak için çeşitli makyajlar yapılmaktadır. Giyim modası gibi makyaj modası ve trendleri bulunmaktadır. Geçmişten bu yana makyaj bulunduğu döneme yönelik popüler trendler vardır. Geniş bir alana sahip olan makyaj ile ilgilenenler yakından takip etmekte ve en popüler olan makyaj trendlerini uygulamaktadır.

Bilinmesi Gereken 8 Makyaj Trendleri

 1. Parlak dudaklar, artık trend makyaj ve öncesinde olan mat dudak trendi bitmiş durumdadır. Artık bu dönemde mat değil parlak dudak makyajı trend olmuş ve buna yönelik makyaj yapılmaktadır. Rensiz ya da soğuk renkte uygulanan rujlar bile parlatıcı ile uygulanmakta daha çok sıcak renkler tercih edilmektedir. Toprak tonları ya da dikkat çekici renkler parlak rujlar trend makyajdır.
 2. Su bazlı fondötenler, ince katmanlı olmasından dolayı doğal bir görünüm sağlar. Artık doğala yönelik makyajlar trend olduğundan dolayı ağır katmanlı fondötenler yerine daha hafif ve doğal görünen fondötenler tercih edilmektedir.
 3. Işıltılı göz farları, romantik ve sıcak bir görünüm için artık ışıltılı göz farları trend olmuştur. Toprak tonları, sade tonlar ve sıcak renkle kullanılır.
 4. Büyük gözler, badem gözler gibi göz büyütme makyaj teknikleri trendler arkasındadır. Daha büyük, yuvarlak ve dikkat çekici gözler ön plana çıkmaktadır.
 5. Grafik eyeliner, geçmiş zamanlarda trend olan ve artık günümüzde tekrar trend olan grafik eyeliner, sadece tek bir renk ile değil diğer renkler ile yapılmaktadır.
 6. Dolgun kaşlar, sade ten makyajı gibi kaşlarda sadelik trend sayılmaktadır. Kaşları yukarı doğru tarayıp sabitlediğiniz zaman dolgun bir görünüm olacaktır.
 7. Dumanlı göz makyajı, en trend makyajlar arasındadır. Günlük kullanıma uygun buğulu göz makyajı ya da dumanlı makyaj ön plana çıkmaktadır. Göz rengini belirgin bir şekilde yansıtan ve etkileyici görünüm veren bu makyaj trendi çok fazla tercih edilmektedir.
 8. Hacimli dolgun kirpikler, uzun ve gösterişli kirpiler trend olan makyajlardandır. Tel tel ayrılan, uzun hacimli ve gür kirpikler en sade makyajları bile göz alıcı hale getirebiliyor. Göz makyajının ön planda olduğu bu dönemde bazı dokunuşlar ile çok çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Uygun araştırmalar ile bunu

 4

Bazı Makyaj Bilgileri

Makyaj yapmak hoş bir durum fakat yanlış teknikler ile yapılan makyajlar istenilen güzel görünümün aksine kötü bir görüntüye neden olabilmektedir. Bu yüzden doğru makyaj ve yüz tipine uygun makyaj yapılmadır. Fondöteni çok fazla kullanmak cildi güzel göstermenin aksine çok kötü bir görüntüye neden olmaktadır.

Doğru tonları seçerek su bazlı olanlarını kullanmak daha doğru olacaktır. Göz yapısına uygun olmayan ağır makyajlar yapmak hiç doğru olmaz, yüz tonuna uygun ve göz yapısına yakışacak renkler kullanılmadır. Makyaj yapmanın ilk kuralı kaliteli makyaj ürünleri kullanmak olacaktır.

Çünkü cilde hasar verecek ucuz ürünlerden uzak durulmalıdır. Uygun olan makyaj fırçaları en büyük yardımcınız olacaktır ilk olarak makyaj fırçaların kullanım alanlarına göre kullanılmalı ve bilinmelidir. Pahalı ürünlerin kaliteli olduğunu göstermez içeriğine bakılmalı iyi bir araştırma sonucunda alınmalıdır.

Cilt ne kadar temiz ve bakımlı olursa makyajda bir o kadar güzel olacaktır. Cildin gerekli bakımı ya da iyi nemlenmiş olması gerekmektedir. Ciltte bulunan kusurları en iyi şekilde kapatmak için öncelik olarak kusurları kapatmak adına makyaj teknikleri kullanmak olacaktır.

Sonuç olarak doğal ve hafif makyajlar yapılmalı ona uygun doğru tonlar seçilmeli yüz tipinizi iyi analiz etmelisiniz bunun için gerekli araştırmaları yapmalısınız.

İçerik
Güzelliğin Aynası Gözler İçin Makyaj Tüyoları

Göz makyajı gözleri ön plana çıkarmak için en önemli makyajdır. Gözlerin çekici hale gelmesi ve1

3 dk. 2328 Okundu
İçerik
Ters Cat Eyes (Kedi Gözü) Makyajı

Ters Cat Eyes (Kedi Gözü) Makyajı, ünlülerin sürekli olarak deneyip fotoğraflarını paylaştığı ters cat eyes1

1 dk. 19 Okundu
İçerik
Strobing Makyajı Hakkında Temel Bilgiler

Işıl ışıl mı desem, ıslak ıslak mı desem yoksa aydınlık bir makyaj mı desem, hiç1

2 dk. 7455 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.