KATEGORİLER
Kripto Al Sat


LinkedIN Hesap Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

5 Mayıs 2003 tarihinde dijitalleşmenin beşiği olarak kabul edilen Kaliforniya eyaletinde kurulan LinkedIn, günümüzün en popüler sektörel iletişim platformunda biri olmuştur. Bu sebeple kullanım ağı olarak baktığımızda 150’den fazla ülkede aktif olarak değerlendirilmektedir. Her ne kadar böyle olsa da birçok kullanıcı son zamanlarda platformun getirmiş olduğu “Premium Üyelik” kullanımı sebebiyle yıllardır aktif olarak kullandıkları profillerini silmeyi tercih ediyor. Biz de bu konuda kullanıcıların yaptığı araştırmaları yanıtlandırmak amacıyla “LinkedIn Hesabı Silme” başlıklı içeriğimizde tüm işlem adımlarını sizlerle paylaşıyoruz.

LinkedIn Hesap Silme Adımları Nelerdir? Adım Adım LinkedIn Hesap Silme

Bu platform her ne kadar kullanıcılarına bazı problemler sunuyor olsa da hesabını silmek isteyen kullanıcılara bir o kadar kolaylık sunmaktadır. Hâl böyle olunca siz de her ne sebeple olursa olsun hesabınızı silmek istediğinizde aşağıdaki adımları uygulayarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

  • “LinkedIn” hesabınıza giriş yapın.
  • “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine dokunun.
  • “Hesap Yönetimi > Hesabı Kapat ve Dondur” adımlarını takip edin.
  • “Kapatma Sebebi” alanını doldurun ya da işaretlemeleri gerçekleştirin.
  • “Şifre” bilgisini girin ve “Hesabı Kapat” butonuna basın.

1- “LinkedIn” Hesabına Giriş Yapın.

LinkedIn hesap silme işlemlerini gerçekleştirmek için ilk yapmanız gereken ilgili platforma internet tarayıcısı üzerinden giriş yapmaktır. Bu platform ne yazık ki mobil uygulama aracılığıyla kullanıcılarına hesap silme olanağı sunmuyor. Hâl böyle olunca internet tarayıcısına bu adresi yapıştırarak profilinize kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazarak giriş sağlayın.

2- “Ayarlar ve Gizlilik” Seçeneğine Dokunun.

İlgili platformda akış sayfasına ulaştığınızda üst menüde yer alan “Profil Resmi” ya da “Ben” ibaresine dokunmanız gerekiyor. Bu ikona dokunduktan sonra yeni bir pencere açılacak ve ilgili pencereden “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine dokunmalısınız. Bu pencere sizi “LinkedIn Hesap Silme” işlemlerinin gerçekleştirileceği bölüme aktaracaktır.

3- “Hesap Yönetimi > Hesabı Kapat ve Dondur” Adımlarını Takip Edin.

“Ayarlar ve Gizlilik” sayfasına girdiğinizde sol tarafında menü yer alan bir pencere karşınıza çıkacaktır. Bu pencerede yine sol menüden “Hesap Yönetimi” seçeneğine dokunmalısınız. “Hesap Yönetimi” açıldıktan sonra sayfanın en alt kısmındaki “Hesabı Kapat” ibaresine tıklayın ve artık silme adımlarına geçiş yapın.

4- “Kapatma Sebebi” Alanını Doldurun ya da İşaretlemeleri Gerçekleştirin.

Her platformda olduğu gibi burada da hesap silme işlemlerini gerçekleştirirken platform kullanıcılardan bir sebep talep etmektedir. Bu sebebin girişini gerçekleştirmek için ilgili alandan işaretlemeleri tamamlayın ve “İleri” butonuna dokunun.

5- “Şifre” Bilgisini Girin ve “Hesabı Kapat” Butonuna Basın.

“LinkedIn Hesap Silme” işlemlerinin son adımına geçmiş bulunuyorsunuz. Bu adımda platform hesabın sahibi olduğunuzu onaylamak için sizden hesabınızın aktif şifresini talep edecektir. Hâl böyle olunca ilgili alana girişi tamamlayıp “Hesabı Kapat” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Bu içeriğimizde “LinkedIn Hesap Silme” işlemlerini gerçekleştirmek için takip edeceğiniz işlem adımlarından bahsettik.

İçerik
Telegrama Katıldı Bildirimi Kimlere Gider?

WhatsApp tarafından yapılan gizlilik politikası dayatmasının sonucunda Telegram son günlerde en fazla ilgi çeken uygulamalar1

1 dk. 3083 Okundu
İçerik
Instagram da Spam Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Piyasaya çıktığı günden itibaren Facebook’un yerini almış olan Instagram’da yapacağınız işlemler hemen herkes tarafından merak1

3 dk. 63 Okundu
İçerik
WhatsApp Çevrim Dışı Olma Yöntemleri

WhatsApp, Facebook tarafından satın alındığı günden bu yana kullanıcı gizliliği konusunda en iyi avantajlar sağlayan1

3 dk. 46 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.