KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kilo Vermeyi Kolaylaştıracak Yiyecekler

Kilo Vermeyi Kolaylaştıracak Yiyecekler. Kilo vermeyi kolaylaştıracak yiyeceklerle daha hızlı kilo verip yaza daha iyi hazırlanabilirsiniz. Sadece önerdiğim yiyecekleri yemekle olmaz bir de spor yapmanız gerekir. Böylece daha hızlı kilo verirken vücudunuz da sarkmalar olmaz. Daha biçimli bir vücudunuz olabilir.

Kilo Vermeyi Kolaylastiracak Yiyecekler 1

Sporla birlikte diyet yapıyorsanız spordan önce yapmanız gerekenler

Spordan 4 saat önce ana öğün yenmesi gerekir. Spora başlamadan önce meyve tüketilmelidir. Ayrıca su kaybı yaşayacağınız için yaklaşık 500 ila 600ml su tüketilmelidir.

Spordan sonra çokça sıvı çıkışı gözlenir. Tekrardan yerine koymak için bolca su tüketilmelidir. Ağır sporlar yapıyorsanız daha fazla su tüketmeniz gerekecektir. Spordan sonra 1.5ml ile 3 litre arası su tüketilmelidir. Sıcak havalarda özellikle yazın bu sayı daha da artabilir.

Sporda tüketilmesi gereken gıdalara gelmeden önce günlük toplamda 4.5 yemek kaşığı yağ tüketebilirsiniz. Onu da doymamış yağ asitlerinden faydalanabilirsiniz.

  • Yumurta

Yumurta kas yapmak için yiyebileceğiniz iyi bir protein deposudur. Vücut proteini yakmak için çokça yağ yakacaktır.

  • Somon

Omega-3 deposu olan bu balık yağ asitlerini küçültür. Böylelikle daha uzun süre tok kalırsınız.

  • Keten Tohumu
Kilo Vermeyi Kolaylastiracak Yiyecekler 3

Keten tohumu içerisinde bulunan bir madde sayesinde vücutta östrojene benzer bir etki yapar özelliklede kadınlarda menopoz sonrası bedendeki yağ kütlesinin aşağıya çekilmesini sağlıyor. Yoğurdunuza katarak yiyebilirsiniz.

  • Vişne

Eğer uykudan önce vişne yerseniz daha fazla kalori yakabilirsiniz. Yorgun olduğunuz zaman daha yüksek kalorili yiyecekler yemek isteyebilirsiniz.

  • Sarımsak

Sarımsakta yağ yakmaya yardımcı olur. Eğer ağzınızın kokmasını istemiyorsanız limonlu ve karbonatlı suyu ağzınıda çalkalayabilirsiniz.

  • Bitter Çikolata

Bitter çikolata karın yağlanmasını azaltır. Eğer ölçülü bir şekilde kullanırsanız yağ yakmaya katkısı olacaktır.

  • Kırmızı Erik

Kırmızı erik dolaylı yoldan yağ miktarının artmasını engeller. Yaz mevsimlerinde kullanabileceğiniz oldukça güzel bir besin kaynağıdır.

Metabolizmayı Hızlandırma Yolları

Metabolizmanızı egzersiz yaparak hızlandırabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenip günlük yapmanız gereken egzersizleri yaparak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Güne kahvaltı ile başlayarak metabolizma hızınızı arttırabilirsiniz. Eğer güne kahvaltıyı geç yaparak başlarsanız metabolizma hızınızda o kadar azalır. Günlük su tüketimi de metabolizma hızınızı arttırır. Günlük içmeniz gereken su miktarınızı atlamamalısınız.

İçerik
Uyku Problemine Son

Uyku Problemine Son .Türkiye'de her 3 insandan 1'inde uykusuzluk sorunları çıkıyor. Vücudunuz bütün bir gün1

2 dk. 13 Okundu
İçerik
Bipolar Nedir?

Bipolar Nedir? Psikolojik bir rahatsızlık olan Bipolar Nedir? Psikolojik bir hastalık olarak tanımlanan bipoların diğer1

2 dk. 19 Okundu
İçerik
DİJİTAL TIP NEDİR?

DİJİTAL TIP NEDİR? Geçmişten günümüze teknolojilerle birlikte tıp dünyası da  büyük bir gelişme göstermiştir. Bu1

4 dk. 41 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al