KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kendi Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom operatörlerini kullanan kişiler faturanın fazla gelmesi, paket ücretlerinin daha uygun olması ya da eski numaranın aktifliğini kaybetmesi sonucunda yeni numaraya geçiş yapabilir. Bu gibi durumlarda eğer ki yeni numaranızı ezberleyemiyorsanız ya da sürekli unutuyorsanız hiç endişe etmenize gerek yok. İsmi geçen tüm operatörler kullanıcılarına farklı yöntemlerle kullandıkları numaraları öğrenme imkanı sunuyor. Biz de bu imkanları bir liste haline getirerek tercih ettiğiniz yönteme göre kullandığınız numarayı öğrenme fırsatı elde etmenizi sağlıyoruz.

Yöntem 1: *101# Numarasını Tuşlayarak Kullanılan Numarayı Öğrenme

Birçok kullanıcının zaman zaman sorduğu “Kendi Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?” sorusunun en kolay yanıtlarından biri budur. Telefonunuzun sesli görüşmelere aktif olması durumunda yapacağınız işlem *101#’yi tuşlamaktır. Bu numarayı tuşladığınızda arama butonuna basıp kendi numaranızın görüntülendiği sayfaya ulaşabilirsiniz. Hem işlemler oldukça kolay hem de en doğru sonucu vermektedir.

Yöntem 2: “Kişiler” Bölümünden Kendi Numaranızı Öğrenme

Bu yöntem genellikle iPhone model cihazlarda işe yaramaktadır. Bu markaya ait bir cihaz kullanıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak “Kişiler” bölümünden sahip olduğunuz numarayı görüntüleyebilirsiniz.

 • Telefon (Arama)” uygulamasını açın.
 • Kişiler” sekmesine tıklayın.
 • İsim Kartı” bölümüne dokunun.

Bir sonraki sayfa aktifleştiğinde “Siri” kullanmış olduğunuz numarayı tespit edecek ve size söyleyecektir. iPhone model telefon kullanan kişilerin değerlendirebileceği en kolay yöntem budur.

Yöntem 3: “Profilim” Bölümünden Kullanılan Numarayı Tespit Etme

Kendi Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?” sorusunun yanıtı her zaman kullanılan cihazın işletim sistemine göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple eğer ki “Android” işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsanız takip etmeniz gereken adımlar aşağıda verilmiştir. Her adımı eksiksiz bir şekilde takip etmek sahip olduğunuz numarayı öğrenmek için sizlere fırsat sunacaktır.

 • Telefon (Arama)” bölümüne girin.
 • Kişiler” sekmesine basın.
 • Profilim” ibaresine tıklayarak kullandığınız numaraya ulaşın.

Bu sayfada kullanmış olduğunuz numara bilgisinden tutun hattınızla alakalı olan en değerli bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yöntem 4: “WhatsApp” Aracılığıyla Kullanılan Numarayı Tespit Etme

Birçok kullanıcı günümüzde akıllı telefon satın aldıktan sonra cihazına doğrudan WhatsApp uygulamasını indirmektedir. Bu uygulamaya kayıt işleminin telefon numarası aracılığıyla yapılması kullanılan numarayı unutma gibi durumlarda birkaç adımda numaranızı bulmanıza yardımcı olacaktır. Her adımı eksiksiz uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız.

 • WhatsApp” uygulamasını açın.
 • Ayarlar > Profil Fotoğrafı” yolunu takip edin.
 • Profil” sayfasının en altında numaranız görüntülenecektir.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli husus WhatsApp uygulamasını kendi telefon numaranızla kullanıyor olmaktır. Belirtilen durum gerçekleşiyorsa bu adım sayesinde kullandığınız telefon numarasını öğrenme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yöntem 5: Herhangi Birini Arayarak Telefon Numaranı Öğrenme

Her ne kadar klasik bir yöntem olsa da her zaman işe yaradığını unutmamalısınız. Bir kullanıcı olarak telefonunuzda arama hakkı yani dakika bulunuyorsa tanıdığınız birinin telefonunu arayarak ondan size ait numarayı söylemesini talep edebilirsiniz.

Bu içeriğimizde “Kendi Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?” sorusu için kullanabileceğiniz en basit yöntemleri sizlerle paylaştık. Bu yöntemlere ek olarak bildiğiniz farklı yöntemler varsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İçerik
Folder 2

Folder 2 , Koreli telefon şirketinin markası olan LG Folder modelinin bir üst modeli olan1

5 dk. 60 Okundu
İçerik
Huawei Honor 30i Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Huawei Honor 30i Akıllı Telefon Modeli İnceleme , 2020 senesinde teknoloji piyasasına sürüldü. 157,2 x1

5 dk. 22 Okundu
İçerik
Oppo Find X

Oppo Find X henüz ülkemizde yeteri kadar duyulmuş bir marka değildir. Çin’de üretilen marka, oldukça1

5 dk. 56 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.