KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kedilerin Yiyebileceği Besinler

Kedilerin yiyebileceği besinler hepimizin merak ettiği bir konu olmuştur. Çoğu zaman kediler özellikle sofra da yemek yerken hep bir baş belası olmuştur. Kimi zaman yemek yerken bacaklarınızın arasından yemeğinizi çalmışlardır ya da siz yemek yerken hissettirmeden yavaşça size yaklaşıp yemeğinizi çalmaya çalışmışlardır. Şahsen benim çokça maruz kaldığım şey ya yemeğimin çalınması ya da yanımda yemek verip vermeyeceğim mi diye yanımda nöbet tutmasına maruz kalıyorum. Sizde kedinize kıyamayıp acaba ona kuru maması dışında ne verebilirim diye düşünüyor musunuz? Bazen kedinizin maması bitmeye başladığı zaman acaba ne versem yer de ona zarar vermez diye düşündüğünüz oldu mu? Bazı zamanlar iş yoğunluğuyla kedinizin mamasının ne kadar kaldığını unuttuğumuz olur. Bu yüzden kedinizin aç kalmasına gönlünüz razı olmaz böyle zamanlarda kedinize farklı gıdalar verebilirsiniz. Ayrıca bu gıdalardan bazılarını ödül mamalarının yerine koyabilirsiniz.

Kedilerin Yiyebilecegi Besinler 2

Kedilerinizin Yiyebileceği Et Çeşitleri:

Kırmızı et kedileriniz için yüksek miktarda protein içerir. Kedileriniz etçil hayvanlardır. Özellikle etleri severler ama etleri her zaman iyi bir şekilde yağsız tuzsuz pişirmenizde fayda var. Fazla yağlı ve tuzlu kedilere zarar verirken çiğ et ise kedinizde parazite sebep olur. Somon balığı özellikle Omega-3 içerdiğinden kediniz için çokça faydalıdır. Kırmızı ete göre protein miktarı daha düşüktür. Hindi ve tavuk eti protein açısından çokça yüksektir. Ayrıca kedileriniz kuzu etlerini çokça sevmektedir. Ördek, geyik ve tavşan etleri de gıda alerjisi olan hayvanlar için oldukça idealdir.

Kedilerinizin Yiyebileceği Meyve Ve Sebzeler:

Kedileriniz muz ve kavun gibi meyveleri tüketebilir ama şeker miktarı fazla olduğundan kontrollü bir şekilde tüketilmesi gerekilir. Muz kontrollü bir şekilde verildiğinde potasyum ve vitamin bakımından çokça zengindir. Kavunda kedilerin severek tükettiği bir meyve çeşididir. Özellikle yaban mersini kanserden korumaya yardımcı olur. Fakat aşırıya kaçırmamakta fayda var. Ispanak vitamin ve mineraller bakımından zengindir ama kedilere fazlaca verildiğinde böbrek hastalıklarına yol açar. Ayrıca kedinizin kabızlığını ya da ishalini düzeltmek için kabak tüketilebilir. Yaşlı kedinizin eklem ağrılarını azaltmak için Karnabahar pişmiş ya da çiğ verebilirsiniz.

İçerik
En İyi Aile Köpekleri

En İyi Aile Köpekleri. Bunlar oldukça akıllı ve aile ile ilişkileri güçlü oyun oynamayı seven1

2 dk. 19 Okundu
İçerik
Hayvanat Bahçeleri Kapatılsın

Hayvanat Bahçeleri Kapatılsın Hayvanları ne kadar seviyorsunuz? Gerçekten de bir hayvan sever misiniz? Her insan1

3 dk. 28 Okundu
İçerik
Köpek Saldırısından Nasıl Korunabiliriz

Köpek saldırısından nasıl korunabiliriz. Bildiğiniz gibi köpekler oldukça sadık hayvanlardır. Her ne kadar köpekleri sevsek1

2 dk. 52 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.