KATEGORİLER
Kripto Al Sat


iPhone’da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Öncelikle Apple’ın bu konu için birçok alternatif sunduğunu belirtelim. Yani bilerek ya da yanlışlıkla herhangi bir fotoğrafınızı sildiyseniz ilgili fotoğrafı geri getirmenin yolları bulunmakta. Fakat bu yolların birçoğu kısa süreli ya da şansa bağlı faktörlerle şekillenmekte. Dolayısıyla bu iş birazcık da şansınıza kalacak diyebiliriz. Eğer fotoğrafınızı sildikten hemen sonra durumun farkına vardıysanız ve geri döndürme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar son derece kolay. Bu adımları izleyerek fotoğrafınızı tekrardan yükleyebilirsiniz. Aynı şekilde iCloud ve benzeri bulut eşlemelerini de açık tutuyorsanız fotoğraflarınızın tamamen silinmemiş olması mümkün. O halde gelin öncelikle iCloud’dan silinen fotoğrafları geri getirme işlemini anlatalım.

iCloud’dan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Bu işlemin sadece iTunes ya da iCloud yedeklemenizin açık olması durumunda çalışacağını belirtelim. Dolayısıyla ilgili seçeneklerin açık olmadığı cihazlarda ne yazık ki bu yöntemi kullanamazsınız. Her zaman iCloud, iTunes ya da benzeri herhangi bir bulut depolama aracıyla yedekleme almanızı öneriyoruz. Bu yöntemle beraber istenmeyen herhangi bir durum yaşadığınızda fotoğraflarınıza kolaylıkla erişebilirsiniz. iCloud’dan silinen fotoğrafları geri getirme işlemi aşağıdaki gibidir;

 • PhoneRescue adlı yazılımı bilgisayarınıza kurun.
 • Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes yedeklemesini kurtar seçeneğini seçin.
 • Eğer yedekleme özelliğiniz aktifse önünüze çıkan ekranda birçok yedekleme tarihi belirecektir. Fotoğrafınızın cihazınızda bulunduğu bir tarih alanını seçerek yedeklemenizi tekrardan yükleyebilirsiniz.
 • Seçim durumunda varsayılan olarak bütün kategoriler seçiliyor. Burada sadece fotoğraflar tikini işaretleyin. Böylece iPhone’da silinen fotoğrafları geri getirme için sadece fotoğraf yedeklemeleri gözükecektir.
 • Yüklenen fotoğraflar ekranınıza gelecektir. Bu fotoğraflar arasından aradığınızı görseli bulun ve iPhone’a gönder seçeneğine tıklayın.
 • Aynı işlemi iCloud yedeklemesi aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer DropBox, Google Drive, Yandex Disk ve benzeri bir yedekleme aracınız varsa bu bulut servislerine de fotoğrafınız adına göz atmayı unutmayın.

iPhone'da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

iPhone’da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

iCloud, iTunes ya da benzeri bir yedekleme aracıyla fotoğraflarınızı saklamadıysanız farklı çözüm yöntemleri de mevcut. Bu çözüm yöntemi yine PhoneRescue adlı program tarafından yürütülmektedir. Sildiğiniz fotoğrafın üzerine herhangi bir veri yazılmamışsa, yani fotoğrafı silmenizden bu zamana çok fazla süre geçmemişse kurtarma işlemi yapmanız mümkün. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirme için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • PhoneResuce adlı yazılımı bilgisayarınıza kurun ve açın.
 • Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 • iOS aygıtından kurtar seçeneğini seçin ve sadece fotoğraflar tikini işaretleyin.
 • Eğer kaybettiğiniz fotoğrafın kurtarılması mümkünse önünüze çıkmış olan listede aradığınız görsel belirecektir.
 • iPhone’a gönder seçeneğini işaretleyerek iPhone’da silinen fotoğrafları geri getirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

iPhone’da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme: Recently Deleted

Apple cihazlarda recently deleted adlı bir özelliğin bulunduğunu da hatırlatalım. Bu özellik, adından da anlaşılacağı üzere, silinmiş olan bütün görsellerinizi silinme anından itibaren bir süre daha cihazda saklı tutar. Böylece yanlışlıkla ya da istemeden silme gibi bir durumla karşılaşırsanız cihazda tutulan bu görsellere ulaşarak fotoğraflarınızı geri getirebilirsiniz. Fakat silinmiş olan fotoğrafların bir süre sonra recently deleted menüsünden de kaldırılacağını hatırlatalım. Yani birkaç ay önce sildiğiniz herhangi bir fotoğrafa erişmeniz imkânsız diyebiliriz. İlgili klasör sadece 30 gün boyunca silinen bütün fotoğrafları bünyesinde tutmaktadır. Recently deleted özelliği ile silinen fotoğrafları geri getirme için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • Telefonunuzdan fotoğraflar uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulamayı aşağı doğru indirerek albümler klasörüne gelin.
 • İlgili klasörden recently deleted, yani son silinenler albümünü bulun.
 • Burada son 30 gün içerisinde silinmiş bütün fotoğrafları göreceksiniz.
 • Eğer aradığınız fotoğraf buradaysa kurtarmak istediğiniz fotoğrafı seçerek sağ alt köşede bulunan kurtar butonuna tıklayın. Böylece iPhone’da silinen fotoğrafları geri getirme işlemi tamamlanacak.
İçerik
Samsung A10 Görüntülü Arama Ayarı Nasıl Yapılır?

2009 yılında 3G( 3.Nesil) teknolojisini kullanmaya başladığımızdan beri en çok konuşulan işlemlerden biri özellikle pandemi1

4 dk. 13813 Okundu
İçerik
Apple Watch Seri 3

Apple Watch Seri 3 , sürekli gelişmekte olan bir çağda yaşıyor olmak bu çağın insanları1

3 dk. 15 Okundu
İçerik
Google Form Oluşturma Nasıl Yapılır?

Google, günümüzde birçok gerekli aracı bizlere sunarak tamamıyla ücretsiz bir şekilde değerlendirme avantajı veriyor. Google1

2 dk. 17 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al