Ana Sayfa Mobil iPhone Sim Kilidi Açma – Kapatma

iPhone Sim Kilidi Açma – Kapatma

Iphone-Sim-Kilidi-Acma-Kapatma
Iphone-Sim-Kilidi-Acma-Kapatma

Her geçen gün hayatımızın en önemli parçası haline gelen akıllı telefonlar kullanıcısının en gizli bilgilerini dahi içerisinde barındırabiliyor. Bu gizli bilgilerin korunaklı bir şekilde saklanması için telefonun kendi özellikleri arasında yer alan sim kilidi görevi en iyi şekilde üstleniyor. Her telefon modelinde olduğu gibi sim kilidi özelliği iPhone modellerinde de bizlere sunulmaktadır. iPhone cihazınızı güvenlik açısından üst seviyelerde tutmak için belirlediğiniz sim kilidini kapatıp açmak için takip etmeniz gereken adımları bu yayınımızda sizlerle paylaşıyoruz.

iPhone Sim Kilidi Nasıl Açılır?

iPhone’da sim kilidini açmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz ve hiçbir ayrıntıyı atlamadan uygulamanız gerekiyor.

  1. iPhone ana menüsünden “Ayarlar” bölümüne girin.
  2. Sizi karşılayan seçenekler arasından “Hücresel” bölümüne tıklayın.
  3. Bu bölümde “SIM PIN” kategorisine tıklayın.
  4. On – Off” butonunu hareket ettirerek kilidi açabilirsiniz.

Sim kilidini öğrenmek için operatörünüzle iletişime geçebilirsiniz.

iPhone Kilitli Sim Yazıyor

Bu uyarı tamamıyla sizin için oluşturulmuş bir güvenlik önlemidir. Herhangi bir telefon kaybetme ya da telefonunuzu bulamama gibi durumda cihazın farklı kişilerin eline geçmesiyle birlikte sim kart değişikliği yapıldığında telefon sim kilidini isteyecektir. Bu kilit sizin tarafınızdan belirlenmekte olup herhangi bir kişi bilmiyorsa kesinlikle hattını etkinleştiremez.

iPhone Sim Kilidi Kırma

iPhone sim kilidi kırma işlemi herhangi bir ekstra müdahale ile gerçekleştirilemiyor. Sim kartı kilidinin bulunması durumunda direkt olarak operatörünüzle iletişime geçmeli ve konu hakkında yardım talep etmelisiniz. Herhangi bir şekilde iletişim kurduğunuzda size konu hakkında en önemli destek verilecek olup sorununuz ortadan kaldırılacaktır.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz