KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Android Telefonlarda Tarayıcı Reklamlarını Engelleme [Kolay Yöntem]

Her geçen gün akıllı telefonların hayatımızda daha önemli bir noktaya gelmesiyle birlikte bütün işlerimizi telefonlardan yapmaya başladık. Bu sebeple uygulama marketlerinde yer alan birçok uygulamayı telefona indiriyor ve gerek oyun oynama gerekse video izleme gibi işlemleri telefonlardan gerçekleştiriyoruz. Birçok kullanıcı özellikle uygulamaların beraberinde getirdiği pop-up reklamlardan fazlasıyla şikayetçi oluyor. Bu kullanıcıların arasında siz de olabilirsiniz. Biz de olayın fazlasıyla farkında olduğumuz için akıllı telefonlarda pop-up reklamları engellemek için yapılması gerekenlerle ilgili detaylı bilgiler sunarak olur olmadık anlarda ortaya çıkan reklamlardan kurtulmanızı sağlıyoruz.

Akıllı Telefonlarda Kullanılan Tarayıcı Reklamlarını Engelleme Yöntemleri

Google Play Store ve buna benzer uygulama mağazalarından indirmiş olduğunuz uygulamaların karşınıza çıkardığı reklamlardan daha fazla herhangi bir internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan reklamlar sizleri rahatsız edebilir. Bu sebeple ilk olarak tarayıcı reklamlarını engelleme yöntemlerinden bahsedelim.

Yöntem 1: Açılır Pencereleri Devre Dışı Bırakın.

Google Chrome” tarayıcısını kullandığınızı varsayarak pop-up reklamların birkaç adım neticesinde engellenebileceğini söyleyebiliriz. Bu durumda uygulamanız gereken işlem; açılır pencereleri kapatmaktır.

 • Google Chrome” tarayıcısını başlatın.
 • Üç Nokta” simgesi sağ üst köşede yer alacaktır, buna dokunun.
 • Ayarlar > Site Ayarları” yolunu takip edin.
 • Açılır Pencereler” özelliğine tıklayın.
 • Açma – Kapama” anahtarını kapalı konuma getirin.

Bu adımların ardından herhangi bir şekilde engellenen reklamlardan memnun kalmazsanız bir diğer seçeneği uygulayabilirsiniz.

Yöntem 2: “Google Chrome” Tarayıcısını “Güç Tasarrufu” Moduna Alın.

Açılır Pencereleri Engelle” özelliğinin kısıtladığı reklam miktarından memnun kalmazsanız bu durumda yapmanız gereken diğer işlem “Güç Tasarrufu” özelliğini aktifleştirmektir. Bu da aşağıdaki adımlar neticesinde mümkün olacaktır.

 • Google Chrome” uygulamasını açın.
 • Üç Nokta” simgesine tıklayın ve “Menü” bölümünü açın.
 • Ayarlar > Veri Tasarrufu” adımlarını takip edin.
 • Kaydırıcı” butonu aktif hale getirin.

Her ne kadar mükemmel bir reklam engelleme performansı vermeyecek olsa da en azından 10 reklamdan 7 tanesini engelleyecektir.

Yöntem 3: Reklam Engelleyicisi Olan Tarayıcıları Deneyin.

Google Chrome” tarayıcısında reklam engelleme konusunda akıllı telefonunuzda aldığınız performanstan memnun kalmıyorsanız, bu durumda yapmanız gereken son işlem farklı bir tarayıcıya geçiş yapmaktır. Son zamanlarda yeni çıkan tarayıcılar genellikle reklam engelleme özelliğiyle birlikte sunuluyor. Bu sebeple aşağıda belirteceğimiz tarayıcılardan herhangi birini kullanabilirsiniz.

 • Brave Tarayıcı
 • Opera Tarayıcı
 • Yandex Tarayıcı

Bu üç tarayıcı kendinden reklam engelleyici özelliği bulunan tarayıcılar arasında yer alıyor. Bu sebeple kullanışlılık açısından sizlere mükemmel imkanlar sunacağından emin olabilirsiniz.

Akıllı Telefon Uygulamalarından Çıkan Reklamları Engelleme

Telefonunuzda herhangi bir uygulama yüklü ancak uygulamanın içerisinde yer alan reklamlar sebebiyle uygulamayı kullanamıyorsanız bu durumda yapacağınız en önemli işlem “Google Play Store” gibi uygulama marketlerinden “Reklam Engelleyici” uygulamalar indirmektir. Bu uygulamaları herhangi bir şekilde ücret ödemeden telefonunuza indirebilir ve kullanışlılıkları sebebiyle rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu içeriğimizde akıllı telefonlarda reklam engelleme konusunda uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsettik. Her birini dilediğiniz gibi deneyebilir ve telefonunuzda sürekli olarak reklamla karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

İçerik
Enjoy 20 Pro

Enjoy 20 Pro ,Huawei markasının yeni telefonlarından biri olan Enjoy 20 Pro’nun geleceği önceden duyurulmuştu.1

5 dk. 14 Okundu
İçerik
LG Q61

LG Q61 kullanıcılarını sevindiren modeller üretmeye devam eden LG, akıllı telefon pazarına yeni bir model1

5 dk. 11 Okundu
İçerik
İphone 11 Pro

İphone 11 Pro , 2020 yılında 3 kameralı olarak karşımıza çıkan Iphone 11 Pro modeli1

5 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al