KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Huawei Nova 8

Huawei Nova 8 , marka konumlandırması olarak işlevsellik ve şıklığı bir arada sunmayı planlamaktadır. Üretimini yaptığı her cihazında bu amaç doğrultusunda bir çizgide ilerlemeyi ve nihai müşterisine sunduğu her üründe de aynı doğruları barındırmayı amaçlar. Sadece bu doğrular üzerin değil, daha da güçlenen bir teknolojinin ürünü olarak tüm cihazlarını üretmek amacı güder. Bu bağlamda Nova 8 de amaca hizmet eden bir cihazdır. Genel özellikleri tasarım gücü ve işlevselliği ile ilgilisine oldukça yüksek bir verim sunmaktadır. 

6.57 inçlik ekran boyutu ile dikkat çeken modelde ekran çözünürlüğü 1080*2340 pikseldir. Ekran çözünürlüğünün standardı FHD+ olarak belirtilmiştir. Aynı zamanda ekran yenileme hızı da 90 Hz’dir. Ekran alanı 105.36 cm2 dir. Ekranın içinde bulunan ön kamera, 10bit renk derinliği, 240 Hz Screen Touch response özelliği ile ekran oldukça ilgi çekicidir. Dokunmatik türü olarak ise kapasitif ekran mevcuttur. Ekran ve gövde oranı %88.8’dir. 

Huawei Nova 8 Temel Özellikleri

Batarya kapasitesinin 3800 mAh olduğu cihazda hızlı şarj özelliği bulunmaktadır. Hızlı şarj gücü maksimum 66 W’tur. Bu cihazda değişir batarya ve kablosuz şarj özelliği ise bulunmamaktadır.

Kameraya değinmek gerekirse oldukça profesyonel bir çizgide olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Portre modu, yapay zeka destekli portre modu, yapay zekanın sahne algılaması, panoramik çekimi, otomatik odaklaması, coğrafi konum etiketlemesi, HDR özelliği ve makro çekim özellikleri ile kamera oldukça yüksek bir verim sağlamaktadır. Flash olarak LED kullanılan kamerada diyafram açıklığı P1.9 olarak belirtilmiştir.

Videoya geçecek olursak da 2160p’lik bir 4K çekiminden bahsedebiliriz. Bununla beraber time-lapse de video kayıt özelliklerindendir. Aynı zamanda cihaz içerisindeki video seçeneklerinden bahsederken yavaş çekim video kayıttan da söz etmek mümkün olacaktır.

Huawei telefonlarında rastladığımız ve alıştığımız o 4 kameralı arka kamera sistemi bu cihazda da mevcuttur. Çözünürlük oldukça yüksek olan bu cihazda, diyafram 2.4 olarak belirtilmiştir. Ön kamerada da aynı şekilde portre modu, yavaş çekim modu, zamanlayıcı, sesli komut ve yavaş çekim gibi özellikler bulunmaktadır.

Huawei Nova 8 Donanım Özellikleri 

Donanım anlamında güçlü bir seçenek olan Nova 8 2.58 GHz CPU frekansına sahiptir. Aynı zamanda CPU çekirdeği de 8 çekirdekten oluşmaktadır. Ana işlemciyi destekleyen 2 yardımcı işlemcisi bulunmakta ve işlemci mimarisi de 64-bit özellik göstermektedir. Dahili depolaması 128 GB olan Nova 8, bellek olarak 8 GB RAM’a sahiptir. Hafıza kartı desteğinin bulunmadığı modelde grafik işlemcisi Mali-G77’dir. 

Tasarım anlamında da donanım kadar güçlü bir çizgiden bahsetmek mümkün olacaktır. Çünkü dışarıdan görünüşü de en az içerisinde olduğu güçlü donanıma muadil olacak nitelik taşımaktadır. Cihazın boyu 160.12 mm’dir. Eni 74.1 mm, kalınlığı 7.64 mm’dir. Ağırlık olarak ise 169 gram olan cihazın renk seçenekleri de 4 adet ile belirtilmiştir. Beyaz, siyah, mor ve yeşil renklerden kendinize en uygun olanını tercih ederek alım sağlayabilirsiniz.

Ağ bağlantılarında sağladığı uygunluk ile oldukça dikkat çeken modelde 2G, 3G, 4G, 4,5 g ve 5G ağ bağlantılarını destekleyen bir özellik bulunmaktadır. İşletim sistemi olarak Android işletim sistemini sahiptir ve işletim sisteminin versiyon da Android 10 olarak belirtilmiştir.

Kullanıcı ara yüzünde Emotion UI kullanılmıştır. Aynı zamanda EMUI 1.1 de kullanıcı ara yüzünün versiyonudur. Oldukça kolay ve anlaşılır bir ara yüze sahip olması kullanıcıları açısından oldukça büyük kolaylıklar içermektedir. Çoklu ortamda ses çıkışı USB type-c ile sağlanmaktadır. Suya dayanıklılığı ve toza dayanıklılığı bulunmamaktadır. 

Şebeke ile 3G görüntülü arama da özellikleri arasında yer almamaktadır. Ancak uygulaması indirildiğinde görüntülü konuşma mümkün olmaktadır. Jiroskop, pusula, ortam ışığı sensörü, ivmölçer, yakınlık sensörü de cihazda mevcuttur. Parmak izi okuyucusu ekran içinde bulunmaktadır. Aynı zamanda çift hatlı özelliği ile iki telefonun tek bir telefonda buluşması konusunda büyük bir destektir. 2020 Aralık ayında duyurulduğu için uzun zamandır bilinen bir telefondur ancak ülkemizde satışı yoktur.

Oldukça yüksek potansiyeli bulunan cihazda hemen her şey düşünülmüş bir çizgidedir. Bağlantılar konusunda da NFC özelliği bulunmaktadır Bluetooth versiyonu 5.1 olarak belirtilmiştir Bluetooth özelliklerine baktığımız zaman da  AAC, LE ve SBC’yi görmekteyiz.

Amaçlarını tam olarak yansıtan bir telefon olmasının yanı sıra tasarım anlamında da oldukça güçlü bir cihazdır. Uzun vadeli kullanımda sorun çıkarmayacak olan bu cihaz Android kullanıcıları açısından oldukça tercih edilebilmektedir. Fiyat aralığı bazında bakıldığı zaman bazı tahminlerin belirli bir doğrultusu olsa da ülkemizde satışını olmamasından kaynaklı olarak net bir fiyat ortada yoktur. Bu konuya dair yorumlar bulunmaktadır. 

Nova 8 Kutu açılımı ve inceleme

Özellikle çift sim kartı ile daha yüksek bir verim alınan telefonlar iş hayatında aktif olan kişiler için oldukça önemli bir özellik göstermektedir. Nova 8 de bu bağlamda çift hat desteği sağlayan bir telefon olduğundan dolayı her iki telefonu tek bir telefondan hızlı olarak kullanmanıza yardımcı olacaktır. O yüzden kişisel telefonunuz ile iş telefonunuzu artık aynı cihaz üzerinden kullanabilirsiniz. Farklı noktalarda iyileştirici çözümleri bulunan Huawei, Nova 8’e de bu özelliğini yansıtmaktadır. Dilediğinizi size sunan Android telefonlar arasında yer alan Nova 8; her açıdan tercih edilebilir bir çizgidedir. Tasarımındaki farklı dokunuşlar, muadillerinden onu en çok ayıran özellikleri betimler niteliktedir. 

İçerik
Redmi 10X Pro 5G İncelemesi

Redmi 10X Pro 5G İncelemesi telefon modeli 2020 yılında piyasaya sürüldü. 164,2 x 75,8 x1

5 dk. 13 Okundu
İçerik
Huawei Honor 9A Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Huawei Honor 9A akıllı telefon modeli 2020 yılında piyasaya sürüldü. 159,1 x 74,1 x 91

5 dk. 16 Okundu
İçerik
Huawei P30 Pro New Edition

Huawei P30 Pro New Edition , Huawei akıllı cihaz markasının amiral gemisi olan P30 Pro1

5 dk. 32 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al