KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Huawei MateBook X Pro 2021

Huawei MateBook X Pro 2021 Özellikleri ile alakalı sizlere bilgi vermeye çalıştık. Biricerik.com olarak sizlere verdiğimiz bilgiler doğrultusunda eğer bilgisayar alacaksanız bu bilgisayar tam size göre desek yeridir.İşte, detaylar…

Oldukça iyi teknik özellikleri ve rekabetçi yaklaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Huawei MateBook X Pro 2021 resmen tanıtıldı. Biz bugünkü incelememizde sizlere bu bilgisayarın tüm teknik özelliklerinden bahsedeceğiz. Harika bir tasarıma ve görünüme sahip olan bilgisayarın teknik özelliklerine geçmeden önce kendi fikrimizden bahsedelim.

Huawei MateBook X Pro 2021 Nasıl Bir Görünüme Sahip?

Huawei MateBook X Pro 2021

Diğer bilgisayarlara oranla daha hafif ve daha ince tasarıma sahip olan bu bilgisayarın ekranı yüksek piksel yoğunluğuna sahip olduğu için kullanıcılarına keskin görüntüler sunuyor. Oldukça geniş ekran ve ince çerçeve oranı sayesinde siz kullanıcılarına oldukça başarılı bir deneyim sunan bilgisayarı oldukça iyi görünüme sahip. Ayrıca MateBook X Pro da yer alan ekstra SSD ile oldukça hızlı okuma ve yazma kapasitesine sahipsiniz. Bilgisayar üzerinde uygulamaların bir kısmını herhangi bir sorun olmadan kolaylıkla kullanabileceksiniz. Bilgisayar oldukça ince tasarıma sahip olsa da bazı zaman ısınmalar yaşayabilir. Hem toucpad alanı olarak hem de klavye olarak oldukça başarılı tasarıma sahip olan bilgisayarda güçlü batarya bulunmaktadır. Dokuz saat ile on iki saat arasında değişiklik gösteren kullanım ömrüyle Huawei bilgisayar 65W gücünde taşınabilir şarj adaptörüne sahip olarak size verilecek.

Huawei MateBook X Pro 2021 Teknik Özellikleri

Huawei MateBook bilgisayarın teknik özellikleri serinin bir önceki bilgisayarına göre daha yükseltilmiş özelliklerle karşımıza çıkıyor. İşte, bilgisayarın teknik özellikleri:

13.9 inç LPTS ekran boyutuna sahip olan bilgisayarın ekran çözünürlüğü 3000×2000 Piksel olarak karşımıza çıkıyor. %91 gövde oranına sahip olan bilgisayarın ekranın eni 3 boyu 2 olarak belirlendi. Intel Core i5 ve Intel Core i7 işlemciye sahip olan bilgisayar Intel Irıs XE Entegre Grafik kartına sahip. 16 GB belleği olan bilgisayar 512 GB depolama alanına sahip.

56WH normal kapasiteli bataryaya sahip olan bilgisayarın şarj cihazı da 65W gücüne sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bluetooth ve Wi-Fi özelliğine sahip olan bilgisayarda 4 tane hoparlör ve 2 tane mikrofon var. 720p kamera özelliğine sahip olan bilgisayarın 4 adet USB port girişi var.

Huawei MateBook X Pro 2020 ve Huawei MateBook X Pro 2021 Farkları Neler?

Intel’in son nesil işlemci mimarisiyla kutudan çıkan bilgisayar 2020 de ki Intel Core i5 gücü ile 2021’de piyasaya çıkardığı Intel Core i5 ve i7 arasında farklar bulunuyor.

2020 yılında çıkarılan bilgisayarda 8 ve 16 GB RAM bulunurken, 2021 yılında çıkarılan Huawei MateBook X Pro da 16 GB RAM bulunuyor. Bu durum da bilgisayarın hem bellek standardını artırıyor hem de daha verimli olduğunu gösteriyor.

Bağlantı kısmına baktığımızda ise Bluetooth gücünün 5.0’dan 5.1’e yükseltildiğini görüyoruz. Buna ek olarak 2020 yılında piyasaya çıkarılan bilgisayara göre kamera artık 7.0MP çözünürlüğe sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei MateBook X Pro 2021 Fiyatı

Huawei MateBook X Pro 2021 Fiyatı özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Örneğin:

  • Huawei MateBook X Pro i5 işlemcili bilgisayar15.999 TL,
  • Huawei MateBook X Pro i7 işlemcili ve 512 GB hafızaya sahip bilgisayar 17.999 TL,
  • Huawei MateBook X Pro i7 işlemcili ve 1 TB hafızaya sahip bilgisayar 18.999 TL’den satışa sunulmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Uzak Bağlantı Engelleme Nasıl Yapılır?

İçerik
WordPress Push Bildirim Eklentileri (En İyiler)

İnternet çağının günden güne engellenemeyen bir gelişim göstermesiyle birlikte birçok insanın internet sitesi sahibi olduğunu1

3 dk. 16 Okundu
İçerik
Magento Nedir, Ücreti Ne Kadar, Özellikleri Nelerdir?

Magento Nedir, Ücreti Ne Kadar, Özellikleri Nelerdir? son yılların en gelişmiş, en profesyonel ve en1

3 dk. 48 Okundu
İçerik
En İyi Ücretsiz Video Oynatıcılar

Ücretsiz video oynatıcılar günümüzde birçok kişi tarafından merak edilmekte olup, internetten yapılan araştırmalar neticesinde öğrenilmek1

3 dk. 22 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al