Ana sayfa Eğitim Harçlık Avansı Nakite Çevirme 2021

Harçlık Avansı Nakite Çevirme 2021

0
Harclik-Avansi-Nakite-Cevirme-2021
Harclik-Avansi-Nakite-Cevirme-2021
Google News

Harçlık avansı nakite çevirme 2021 yılında her yıl olduğu gibi her öğrencinin hayatının en zor dönemlerinden biri olan üniversitede ihtiyacı olan bir şeydir. Bu dönemde tamamıyla ekonominiz başta olmak üzere, hayatınız da kendi sorumluluğunuza giriyor. Hâl böyle olunca Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen kredi veya burs ile geçim sağlamanız gerekiyor. Her ne kadar küçük bir miktar olsa da bazı ihtiyaçlarınızı karşılamanız adına 550₺ gibi bir miktar size çok önemli destek verecektir.

Bu miktarın yetmediği zamanlarda Ziraat Bankası tarafından burs kartınıza tanımlanan Harçlık Avans sayesinde 500₺ kadar ek gelir elde edebiliyorsunuz. Hâl böyle olunca bu parayı çekip harcamalarınızı o şekilde gerçekleştirme ihtiyacı ortaya çıkıyor. Ziraat Bankası harçlık avans olarak sağladığı limiti sadece kartlı alışverişlerde harcamanıza izin veriyor olsa da bu içeriğimizde anlatacağımız yöntemlerle harçlık avansı nakite çevirme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Harçlık Avans Nedir Nasıl Kullanılır?

Harçlık Avans olarak bilinen harcama hesabı KYK tarafından burs ya da kredi imkanı tanınan öğrencilerin Bankkart Genç hesabına tanımlanan harcama limitidir. Bu limit dahilinde harcamalarınızı sadece poslu alışverişlerde ve online alışverişlerde gerçekleştirebiliyorsunuz. Ziraat Bankası harçlık avans ile yaptığınız harcamalarda sizden herhangi bir faiz ya da ek ücret talep etmemektedir. Bu hesabın özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

  1. Kredi / Burs hesabınızda para kalmadığı anda aktif olur ve alışverişlerinizde kullanılabilir hale gelir.
  2. Harçlık avans ile harcadığınız miktar bir sonraki ay yatacak olan bursunuzdan otomatik olarak düşülür.

Bu özelliklerden de anlayabileceğiniz gibi harcadığınız miktarı aslında bir sonraki ay yatacak olan ödemenizden düşülmektedir.

Harçlık Avansı Nakite Çevirme

Harçlık Avans, aylık bursunuza ek olarak tanımlanmaktadır. Her ne kadar harcama limitiniz artıyor olsa da belirlenen limiti ne yazık ki nakit para olarak çekemiyorsunuz. Ziraat Bankası böyle bir avantaj sunmuyor. Bu aşamada nakit çekim işlemi gerçekleştirmek için fastPay uygulamasını kullanabilirsiniz.

fastPay Harçlık Avans Bozdurma

fastPay, Deniz Bank tarafından sunulan şubesiz bankacılık hizmetlerinden biridir. Birkaç adımda telefonunuza uygulamayı yükleyip kendinize hesap oluşturabilir ve ardından burs kartınızda tanımlı olan harçlık avansınızı nakit olarak fastPay hesabınıza aktarabilirsiniz. Para aktarma adımlarına geçmeden önce Google Play ya da AppStore’den fastPay uygulamasını indirmelisiniz.

fastPay AppStore: Tıkla

fastPay Google Play: Tıkla

  1. fastPay uygulamasına giriş yapın.
  2. Sizi karşılayan ekranda Öde / Yükle butonuna tıklayın.
  3. Yönlendirildiğiniz sayfanın en üstünde “fastPay Hesabına Para Ekle” seçeneğine dokunun.
  4. Bir sonraki aşamada burs kartınıza ait bilgileri girin.
  5. En son ise aktarmak istediğiniz parayı belirtin ve “Devam Et” butonuna tıklayın.
  6. Son adımda ise telefonunuza gelen şifreyi ilgili alana girin.

İşlem adımlarını takip etmeniz için buradaki videoyu izleyebilirsiniz.

Harçlık avansı nakite çevirme işlemini gerçekleştirdikten sonra paranız direkt olarak hesabınıza aktarılacaktır. Bundan sonrasında ise herhangi bir Denizbank ATM’sine giderek para çekme işleminizi gerçekleştirin. Bu ATM’lerde işlem yaparken hiçbir şekilde hesap kartınız olmasına gerek yoktur.

Yorum Yap

Yorumu Gönder
İsminizi buraya girin.