KATEGORİLER
Kripto Al Sat


GTA 5 Uçak Tekerleği Nasıl Açılır?

GTA 5, diğer açık dünya oyunlarına nazaran incelendiğinde birçok işlemi aynı anda yapabileceğiniz oyunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyunda dilediğiniz arabayı kullanırken aynı zamanda hava taşıtlarını da kullanarak oyunda eğlencenizi daha üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Her şey gerçeğe çok benzer olduğu için oyunda uçağa bindiğinizde uçağı havalandırırken olduğu gibi yere indirirken de tekerlekleri açmanız gerekmektedir. Birçok kullanıcı ne yazık ki söz konusu durum hakkında bilgi sahibi olmadığı için yere iniş esnasında tekerleği açmayı unutarak uçağı patlatıyor. Biz de söz konusu içeriğimizde “GTA 5 Uçak Tekerleği Nasıl Açılır?” sorusunun detaylı yanıtını sizlerle paylaşıyoruz.

Bkz: GTA 5 Spor Arabalar

GTA 5 Uçak Tekerleği Açmanın Kısayolu

GTA 5’te uçak tekerleğini açmak birçok kişi tarafından zor gibi görülse de aslında tahmin edildiği kadar zor değildir. Bir tuş kombinasyonu aracılığıyla tekerleği hem açıp hem de kapatabiliyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta uçağın tekerleğini kapatmak için kalkışın gerçekleşmiş olmasıdır. Bu durumun aksine bir şey olduysa ne yazık ki tekerleği kapattığınızda ne yazık ki kalkış gerçekleşmeyecektir.

GTA 5 Uçak Tekerleği Açma ve Kapatma Tuşu: “G”

Klayvenizi kullanarak uçağı kaldırırken ya da indirirken “G” tuşuna bastığınızda tekerleklerin açılma işlemi anlık olarak gerçekleşecek ve sorunsuz bir iniş için ekstra olarak yapmanız gereken bir işlem kalmayacaktır. Birçok kişi ne yazık ki oyunun tuşlarını bilmediği için bu kombinasyonu internetten aratıyor.

GTA 5 Uçak Tekerleği Açtıktan ve Kapattıktan Sonra Nasıl Kullanılır?

5598 GTA5 2015 08 21 16 46 39 34
GTA 5 Uçak Tekerleği

GTA 5’te uçak tekerleğini açmak ya da kapatmak için öncelikle uçağı kullanmayı bilmeniz gerekiyor. Bunun aksi bir durumda zaten tekerlek açmaya ve kapatmaya gerek kalmayacaktır. Bir uçak kontrol etmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Uçağı Döndürme Tuşu: “Numpad 4 ve Numpad 6”

Uçağın Önünü Kaldırma Tuşu: “Numpad 8”

Uçağın Önünü İndirme Tuşu: “Numpad 5”

Bu tuş kombinasyonları aracılığıyla kullanmış olduğunuz uçağı yönlendirme konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Her birinin aksine GTA 5’te uçak kullanmak isteyen kullanıcıların en fazla merak ettiği sorulardan biri ise hızlanma ve frenleme tuşudur.

Uçağı Hızlandırma Tuşu: “W”

Uçağı Yavaşlatma Tuşu: “S”

GTA 5’te uçak kullanırken kullanacağınız tüm tuşları bu içeriğimizde sizlerle paylaştık. Her tuşu profesyonellikle kullandığınızda oyun içerisinde gerçek bir uçak kullanıyormuşçasına eğlenirsiniz.

İçerik
GTA5 Online Ban Sebepleri Nelerdir?

Grand Theft Auto 5, son zamanlarda oyun sektörünün miladı olarak nitelendirilebilir. Los Santos bölgesinde 41

2 dk. 10794 Okundu
İçerik
GTA 5 Uçak Satın Aldım Gelmedi Hatası Çözümü

GTA 5, son zamanların geçmişten bugüne her serisinde olmak üzere popülerliğini korumuş ve birçok oyuncu1

2 dk. 9561 Okundu
İçerik
GTA 5 Online En Hızlı Arabalar Nelerdir?

GTA 5, ilk çıktığı dönemlerde büyük bir ilgi görmüş olsa da ne yazık ki günümüzde1

3 dk. 52 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al