KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Google Chrome Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Google Chrome, ülke değiştirme konusu birçok kişi tarafından merak edilen işlemlerin arasında yer alıyor. Bu sebeple de ilgili konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin internette araştırmalar yaptığını görüyoruz. Bu işlem her ne kadar insanlar tarafından merak edilse de aslında değiştirme yöntemi fazlasıyla kolaydır. Biz söz konusu işlemlere geçmeden önce ilk olarak konu hakkında bilgi sahibi olmanızı, ülke değiştirme işlemlerinin neden gerçekleştirildiğini anlatmaz istiyoruz. Bu konu hakkında bilgi aktarımını sağladıktan sonra ülke değiştirme işlemleriyle alakalı bilgileri sizlere sunacağız.

Bkz: Chrome Kredi Kartı Silme 2021

Google Chrome Ülke Değiştirme İşlemleri Neden Yapılır?

Google Chrome, fazlasıyla profesyonel bir tarayıcı olduğu için konum servisleri özelliğinden kaynaklı olarak konumunuzu otomatik olarak tespit eder. Bu sayede kullanıcılar arama motorlarında yaptığı aramaların sonucunda konumuna en yakın olan sonuçlara ulaşırlar. Her kullanıcı için bu durum fazlasıyla önemlidir.

Google Chrome’da Ülke Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Chrome Ulke Degistirme Nasil Yapilir 2
google chrome ülke değiştirme

Google Chrome, ülke değiştirme işlemi en kolay şekil yapılabiliyor. Bunun için aşağıdaki adımları tek tek uygulamanız gerekiyor.

  1. Google’da herhangi bir arama yapın.
  2. Arama Sonuçları” sayfasının en üst kısmındaki “Ayarlar” butonuna dokunun.
  3. Arama Ayarları” seçeneğine tıklayın.
  4. Bir sonraki sayfada yer alan “Bölge Ayarları” başlığına ulaşın.
  5. Bu başlığın altından herhangi bir ülke seçimi gerçekleştirin.

Bu işlemlerin ardından artık platformda yapacağınız arama sonuçları seçtiğiniz ülkeye göre şekillenecektir. Her ne kadar adımlar halinde anlatmış olsak da işlemleri daha fazla detaylandırarak sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1- Google’da Herhangi Bir Arama Yapın.

Google” arama motorunda neyi aradığınız fark etmeden rastgele bir arama yapın. Bu aramanın en önemli sebebi arama motorunun “Ayarlar” bölümüne ulaşmaktır. Arama sonuçları listelendiğinde bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

2- “Arama Sonuçları” Sayfasının En Üst Kısmındaki “Ayarlar” Butonuna Dokunun.

Arama Sonuçları” listelendiğinde hemen arama çubuğunun alt kısmında farklı farklı kategoriler göreceksiniz. Bu kategorilerde “Tümü” seçeneği işaretliyse en sağdaki “Ayarlar” kategorisine tıklayın ve buraya giriş yapın.

3- “Arama Ayarları” Seçeneğine Dokunun.

Ayarlar” kategorisine tıkladığınızda karşınıza bir pop-up menü çıkacaktır. Bu menü içerisindeki seçeneklerden “Arama Ayarları” ibaresine tıklayın ve artık yaptığınız aramalarla ilgili ayarları düzenleyebileceğiniz sayfaya ulaşmış olacaksınız.

4- Bir Sonraki Sayfada “Bölge Ayarları” Başlığına Ulaşın.

Arama Ayarları” sayfasına giriş yaptığınızda artık tüm ayarları yapılandırabileceğiniz sayfa karşınıza çıkacaktır. Birçok kişi ilgili sayfada ne yapacağını bilmediği için problemlerle karşılaşıyor ancak ülke değiştirmek için takip edeceğiniz son adım “Bölge Ayarları” başlığını bulmaktır. Burayı da ekranı aşağıya kaydırdığınızda görebilirsiniz.

5- Bu Başlığın Altından Herhangi Bir Ülke Seçimi Gerçekleştirin.

Bölge Ayarları” başlığının altındaki ülke listesinden dilediğiniz ülkeyi seçerek artık aramalarda alacağınız sonuçların hangi ülkeden listeleneceğini seçmiş olursunuz.

Bu içeriğimizde “Google Chrome Ülke Değiştirme” işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğini en ince detaylarına kadar sizlerle paylaştık.

İçerik
Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Her geçen gün gelişen ve sürekli olarak değişmeye devam1

3 dk. 32 Okundu
İçerik
Silinen Dosyaları Geri Getirme Programları [5 Adet]

Her an yanımızdan ayırmamaya gayret gösterdiğimiz depolama araçları bazı sebeplerden dolayı veri kaybı ya da1

3 dk. 37 Okundu
İçerik
Klavyede Sonsuzluk İşareti Yapma Nasıl Olur?

Klavyede Sonsuzluk İşareti Yapma herhangi bir şekilde ekstra bilgiye ihtiyaç duymadan gerçekleştirebileceğiniz bir olay değildir.1

2 dk. 30 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al