KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Ekran Yer Paylaşımı Hatası Çözüm Yöntemleri

Teknolojinin günden güne aşırı derecede bir gelişim göstermesiyle birlikte akıllı telefonlar adeta hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Bu telefonlarda kullanılan işletim sistemi Android’dir. Bazı cihazlarda zaman zaman “Ekran Yer Paylaşımı Tespit Edildi” adlı bir uyarı ortaya çıkıyor. Bu uyarı birçok kişi tarafından bilinmediği için endişelere sebebiyet verebiliyor. Bu sebeple biz de ilgili içeriğimizde “Android’de Ekran Yer Paylaşımı Kapatma” işleminin nasıl gerçekleştirildiğiyle alakalı bilgilerin aktarımını sağlayacağız.

Bkz: Google Play Store 495 Hatası Nasıl Çözülür?

“Ekran Yer Paylaşımı Tespit Edildi” Hatası Neden Ortaya Çıkar?

Google Play Store’dan indirmiş olduğunuz uygulamalar sizden bazı zaman dilimlerinde erişim isteğinde bulunur. Bu isteğin yanıtsız bırakılmadığı, direkt olarak onaylandığı durumlarda söz konusu hatanın ortaya çıktığını görebilirsiniz. Bu sorunu tamamıyla çözmek için yapmanız gereken işlem aslında çok basittir. Birçok kişi ilgili sorunun çözümünü bilmediği için bu sorunla karşı karşıya kaldığında aşırı derecede endişeye kapılıyor.

  • Telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını açın.
  • “Geliştirici Seçenekleri” kategorisine girin.
  • “Ekran Yer Paylaşımı” özelliğini “Kapalı” konuma getirin.

Bu işlem adımlarının ardından artık söz konusu hata başarılı bir şekilde çözümlenecektir. Peki bu hata hangi uygulamalar sebebiyle ortaya çıkıyor?

Android’de “Ekran Yer Paylaşımı” Hatası Sebebi Niteliğinde Olan Uygulamalar Nelerdir?

Bir önceki başlığımızda “Ekran Yer Paylaşımı” hatasının çözümünün ilgili alana girerek söz konusu özelliğin pasif hale getirilmesi olduğunu söylemiştik. Birçok kullanıcı ne yazık ki bu işlemi yapmadan doğrudan Google Play Store’dan indirmiş olduğu uygulamayı silmeyi tercih ediyor. Her ne kadar böyle olsa da hangi uygulamanın sorunun sebebi niteliğinde olduğunu bilmediği için başarısız oluyor. Biz de aşağıdaki listede ilgili hatanın sebebi olan uygulamaları liste olarak sizlerle paylaşıyoruz.

  • Ekran parlaklığı azaltma ve arttırma uygulamaları,
  • Karanlık mod (gece modu) uygulamaları,
  • El feneri uygulamaları olarak belirtilebilir.

Bu uygulamaların çalışma mantığının söz konusu özelliğin aktifleştirilmesiyle doğrudan orantılı olması hatanın sürekli olarak sizin karşınıza çıkmasının en önemli sebeplerinden biridir. Aynı zamanda sosyal medya, bankacılık ve buna benzer uygulamalar da ilgili hatanın ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu uygulamalar genellikle kullanıcıdan şifre girişi talep ettiği için her iki uygulamanın çakışması sonucunda söz konusu problem ortaya çıkıyor.

Touch Assistant Detected Hatası Telefonuma Zarar Verir Mi?

Google Play Store’dan indirmiş olduğunuz uygulamaların güvenilirliğinden emin olmak sizin için muhakkak gereklidir. Birçok kullanıcı ne yazık ki telefonuna güvenilirlik konusunda endişe yaratan programlar indirdiği için söz konusu hatalarda da endişe duyuyor. İçeriğimizde sizlerle paylaşmış olduğumuz işlem adımlarının her birini değerlendirmeye alıp “Ekran Yer Paylaşımı” özelliğini pasif hale getirdiğinizde hiçbir uygulama şifre, parola ya da buna benzer öğelerinizi ele geçirme konusunda sorunları tamamıyla çözebileceksiniz.

Bu içeriğimizde sizlerle paylaştığımız “Ekran Yer Paylaşımı” sorununu çözmek adına yapabileceğiniz işlemleri tek tek sizlere anlatarak problemi çözmeye çalıştık.

İçerik
Samsung Galaxy M02 Detaylı İnceleme

Samsung Galaxy M02 Detaylı İnceleme , 2021 senesinde piyasaya sürüldü. 164 x 75.9 x 9.11

5 dk. 58 Okundu
İçerik
Honor 8A Prime

Honor 8A Prime , Huawei, alt marka olarak Honor'u piyasaya sürmüştür. Bu uygun fiyatlı ve1

5 dk. 17 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy Z Flip 5G

Samsung Galaxy Z Flip 5G , 2009 yılında akıllı cihazlar piyasasına giriş yapan Samsung, birçok1

5 dk. 29 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.