KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Discord Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Discord, son zamanlarda oyun oynamayı seven, oyun oynadıkça eğlenen birçok kullanıcının takım arkadaşlarıyla sesli iletişim kurması için kullanabileceği programlardan biridir. Bu program tıpatıp diğer iletişim uygulamalarında olduğu gibi kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Her ne kadar durum böyle olsa da özellikle kanal sahiplerinin avantajlardan faydalanmaları için Discord Nitro üyelik tipi de bulunduruyor. Bu üyelik tipini satın almak zorunda olmadığınız gibi, uygulamayı kullanırken de iletişimde herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmazsınız.

Her iletişim uygulamasında olduğu gibi bunda da chat sistemi mevcuttur. Takım arkadaşlarınızla sesli iletişim kurarken mesajlar gönderebilir ve onlarla yazılı iletişim de kurabilirsiniz. Bazı kullanıcılar arkadaşlarına bir şeyler yazarken yanlış mesaj atma gibi problemlerle karşılaşabiliyor. Bu sebeple biz de içeriğimizde Discord Mesaj Silme işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğine dair bilgileri sizlere iletiyoruz.

Discord Mesaj Silme – Gönderilen Mesajı Kaldırma

Discord Mesaj Silme işlemini uygulamak için aslında takip edeceğiniz adımlar fazlasıyla basittir. Bu sebeple biz de sizlere gerekli adımların aktarımını yapacağız. Hiçbir adımı atlamadan doğrudan sonuca ulaşmaya çalışın.

 1. “Discord Mesaj Silme” işlemini hangi sunucuda gerçekleştirecekseniz o sunucuya girin.
 2. “Metin Kanalları” kategorisindeki “Genel” bölümüne tıklayın.

Bu alanda sunucu içerisinde daha önce konuşulmuş yazılı mesajların tamamını bulabilirsiniz. Tek tek silmekle uğraşmamak için aşağıdaki adımlara devam edin.

 • “Silinecek Mesaj” öğesinin üzerine fareyle gelin ve “Üç Nokta [Daha Fazla]” simgesine dokunun.
 • “Mesajı Sil” seçeneğine tıklayarak işlemleri sonlandırın.
 • “Sil” butonuna basarak artık mesajı daha geri getirilemez bir şekilde silin.

Bu aslında Discord Mesaj Silme işleminin en basit anlatımlarından biriydi. Herhangi bir sebepten dolayı ilgili adımları uygulayamıyorsanız alternatif yolları denemeniz gerekiyor. Bu yollardan biri de aşağıda maddeler halinde anlatılmıştır.

 1. “Discord Mesaj Silme” işlemini gerçekleştireceğiniz sunucuya giriş yapın.
 2. “Yukarı Ok > CTRL + A > Space > Space” kombinasyonlarını klavyeniz aracılığıyla uygulayın.
 3. “Mesajı Sil” penceresi açıldığında “Sil” butonuna tıklayarak silme işlemini gerçekleştirin.

Herkes tarafından merak edilen Discord Mesaj Silme işlemleri aslında burada anlatıldığı kadar basit bir işlemdir. Her kullanıcı farklı yöntemleri deneyerek bu işlemi gerçekleştirmeye çalışıyor olsa da yapılan adımların sonuçsuz kalmıyor olması sizi fazlasıyla memnun edecektir.

Kullanıcılar tarafından sorulan bir diğer soru ise; gönderilen mesajı karşı taraf görmeden silme işlemidir. Bu işlem WhatsApp ve Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamalarında yaygın olarak kullanılsa da ne yazık ki Discord’da henüz aktif olarak kullanılan bir özellik değildir. Bu sebeple siz de göndermiş olduğunuz mesajları dikkatlice yollamalı ve düşünerek yazmalısınız. Aksi halde hiç beklenmedik sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Discord Mesaj Silme işlemine yönelik birçok kullanıcı tarafından gerçekleştirilen ancak hiçbir şekilde başarıya ulaşılamayan sorunları ele aldık. Farklı bir sorunuz varsa yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

İçerik
PS5 Kolu Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

PS5 Kolu Bilgisayara Nasıl Bağlanır? Bilgisayar oyunlarına ilgisi olan kişiler farklı türden oyunları oynarken bazen1

1 dk. 9355 Okundu
İçerik
Facebookta Otomatik Video Oynatma Kapatma Nasıl Yapılır ?

Facebook,  son yıllarda  en çok tercih edilen ve yaygın  sosyal paylaşım sitelerinden biridir.Hatta en çok1

5 dk. 6993 Okundu
İçerik
Türk Telekom İnternet Ayarları [iOS – Android]

Türk Telekom, ülkemizde yer alan en büyük operatörlerden biridir. Bu sebeple de birçok kullanıcı söz1

3 dk. 42 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.