KATEGORİLER
Kripto Al Sat


DGS FTR 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS FTR 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022 yılında henüz puan listesini açıklamamıştır. Geçtiğimiz yılın puan listeleri ile çok bir fark olmayacağını düşünerek tercih etmek isteyenlerin, sınav puanlarına göre tercih listesine eklenebilir.

FTR – Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü Nedir?

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon olarak bilinen bölümün kısa adı FTR’dir. FTR bölümü engelli ya da özürlü bireylerin işlevlerini daha yüksek oranda kullanabilmeleri için araştırmalar ve doğru tedavileri araştıran uzmanlık alanıdır. FTR sayesinde engelli insanlar topluma kazandırılır ve sadece bedensel değil psikolojik olarak da topluma kazandırılmaları için çalışılır. FTR bölümünün bir çok yetkinlik alanı bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlileri şunlardır:

 • Tanı koyma ve belirleme
 • Tanıya uygun bir tedavi planı belirleme
 • Fiziksel ve medikal tedaviler için uygun bir program hazırlama
 • Tedavi sonrası sonuçların değerlendirilmesi
 • Sosyal becerilerin gelişiminin ölçümü

DGS FTR 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

FTR DGS puanlarının yer aldığı akademik takvim kurumlar tarafından henüz açıklanmadı. Geçen yılın DGS puanlarına göz atarak aldığınız puanı karşılaştırabilirsiniz. Böylece FTR alanına geçiş yapabiliyor musunuz tercih listesine ekleyebilir misin ön görü oluşturabilirsiniz. Üniversiteler ile yaptığımız görüşmeleri kısa soru cevaplar ile size aktaracağız.

 • DGS Puanı İle FTR Alanına Geçiş Mümkün Mü?

Yeterli DGS puanı alan öğrenciler FTR alanına geçiş yaparak eğitimlerini tamamlayabilmektedir. Devlet ve vakıf üniversiteleri DGS ile FTR alanına öğrenci kabul etmektedir.

 • DGS İle Geçiş Sonrası Kaçıncı Sınıftan Başlarım?

Henüz kesin bir açıklama yapmayan üniversiteler kurul toplantıları sonrası açıklama yapacaklarını bildirmişlerdir. Her üniversite farklı sınıftan öğrencileri eğitim programına kabul etmektedir. Dolayısı ile tercih listenizi hazırlamadan önce gitmek istediğiniz üniversitenin öğrenci işlerinden net bilgi elde edebilirsiniz.

 • DGS FTR Alanında Hazırlık Sınıfı Var Mı?

Her üniversite de hazırlık sınıfı bulunmamaktadır. Buna bağlı olarak tercih ettiğiniz üniversite hazırlık sınıfı açar ve katılımı zorunlu tutarsa hazırlık sınıfına dahil olmak zorundasınız.

 • DGS FTR Bölümünde Muaf Olunan Dersler Nelerdir?

DGs öncesi ön lisans da aldığınız derslerden muaf olursunuz. Üniversiteler DGS ile FTR bölümüne gelen öğrencilerin ders takvimini yıl başlamadan önce öğrenci işleri kararı ile belirlemektedir. Dolayısıyla bu sorunun net bir cevabı olmaksızın her üniversite de farklılık göstermektedir.

Üniversitelerden aldığımız bilgiler yukarıda ki gibidir. Dolayısıyla DGS FTR 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022 yılında hangi üniversitenin nasıl akademik işlem yapacağı henüz belirlenmemiştir.

İçerik
DGS Odyoloji Bölümü 3.Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Odyoloji Bölümü 3.Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 - 2022 , son zamanların en çok ilgi1

2 dk. 246 Okundu
İçerik
DGS Ziraat Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Ziraat Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler, günden güne sayısı azalırken birçok öğrenci belirli üniversiteler1

4 dk. 408 Okundu
İçerik
DGS Makine Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Makine Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler, son zamanlarda özellikle 2 yıllık üniversitelerin teknik bölümlerinde1

3 dk. 936 Okundu
Yorumlar

*
*

 • büşra

  3.sınıftan başlatan hiç üniversite yok mu ? 2 de olabilir. hiçbir şey yazmamışsınız.

Sosyal Medyada bizi takip edin.