KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Cuma Mesajları

 • Ey yüce Rabbim, peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V) ve ehli beytine her daim, her zaman, rahmetinle mükâfatlandırdığın kulların kadar ve hatta senin dışında hiç kimsenin bilemeyeceği çoklukta sayısızca salat eyle! Şüphesiz ki sen dilediğine ‘Ol!’ diyerek yapansın. Cuma günümüz hayırlı olsun. Cuma mesajları, en güzel dualı mesajlar.

 

 • Müminler dünyada cennete özlem duyarak yaşamaya çalışır. Bazı müminler ise öyle salih imanlıdır ki cennet onları özlemle bekler. Cennetin özlemle istediği ve beklediği salih müminlerden olmak arzusuyla ve duasıyla, hayırlı cumalar.

 

 • Müslümanların bayramı mübarek Cuma günü hürmetine, biz kullarını sevdiğin ve affettiğin kullar arasına kat Yarabbi. Biz kullarını sabreden ve şükreden salih kullarından eyle. Seni her vakit analım; hayatımız senin razı olacağın işlerle sürsün gitsin. Sağlık ve huzuru eksik eyleme yarabbim. Ailemizi, sevdiklerimize de afiyet ver ve bizlere bağışla yarabbim. Şüphesiz ki sen her şeye Kavîsin. Âmin. Hayırlara vesile olması dileği ile Hayırlı Cumalar.

 

 • Yüce Rabbim, Senin rızan için sana dua ediyor senden af diliyorum. Beni hayırlara ulaştır yarabbim. Günahlarımı affeyle, kusurlarımı gider yarabbim. Sen her şeye Kadîrsin. Âmin. Hayırlı mübarek Cumalar.

 

 • ‘Şüphesiz ki Allah, rızık verendir. Kudret sahibidir. Kuşkusuz bütün zulmedenlere diğer zulmedenler gibi azap payı vardır. Gelmesi için acele etmesinler. (Zariyat -58,59) Cumanız hayırlara vesile olsun inşallah. Dualarımda sizlere yer ayırır sizlerin de bana dualarınızda yer ayırmasını dilerim.

 

 • Yüce Allah’ım! Bana senin sevgini ve seninkinin yanında da bana yararı olacak ve beni huzura erdirecek kimsenin sevgisini nasip eyle. (Tirmizî, Deavât, 73.) Cumamız hayrolsun.

 

 • Yarabbim! Geçmişte işlediğim ve gelecekte de saklı ve açık işleyeceğim bütün günahlarımı, kusurlarımı bağışla! Yaradanım Sensin. Senin dışında ilâh yoktur. (Buhârî, Tevhîd, 35) Hayırlı Cumalar dilerim.
  Cuma-Mesajları

  Cuma-mesajları

 

 • Ya Rab. Seni baldan tatlı anlatan dilleri, Seni heyecanla ve aşkla anlatan dilleri, senin rızanı kazanmak uğruna geçen hayat döngüsünü, sevgine talip olan nurunla dolu kalpleri, ihsanınla taçlandır. İman nasıp ettin, devamını eyle. İhsanını verdin, kaimini nasip eyle. Bu satırları okuyan salih kulunu mübarek cennetinle, cemalinle muzaffer eyle Ya Rab! (Âmin)

 

 • Allah’a elinizi açıp bağışlanma dilemekten asla vazgeçmeyin. Günahlarınızdan korkup kaçıp af dilemekten vazgeçmeyin. Allah affedicidir affetmeyi sever. Günahların hiçbiri Allah’ın rahmetinden daha büyük olamaz. Cumanız mübarek olsun.

 

 • Salavatımızı çekelim ‘Allahümme salli âlâ seyyidinâ Muhammed ve âlâ âli seyyidinâ Muhammed’ Allah salavat çeken her kulunu peygamberin şefaatiyle onurlandırsın inşallah. Hayırlı uğurlu cumalarınız olsun.

 

Mübarek Cumaya Özgü Hadis-i Şerifler

 

 • Cuma gününe ait bu hadis-i şerifleri okuyarak ruhunuzu doyuracak, cumanın neden bu kadar hayırlı ve mübarek olduğunu çok daha iyi bir şekilde anlayacaksınız.

 

 • İşte, Müslüman âlemi için önemi büyük olan Cuma ile ilgili maneviyatı yüksek hadisler;

 

 • Kıyamet öyle bir gündür ki, o gün Sura üflenir ve bütün insanlar Rablerine doğru koşarlar. Ölülerde kabirlerinden kalkıp Rablerine koşarlar. Kıyametin kopacağı o gün Cuma günü öyle heybetlidir ki dağlar, taşlar, rüzgâr, gök, melek her şey herkes korkar. (Buhari, İ.Ahmed)

 

 • Cuma günü öyle mübarektir ki, bütün sevaplar en kıymetli, bütün günahlar en kötüdür. Cuma gününü ibadetle geçiren, insanlara iyilik yaparak geçiren kimse için diğer günler de huzurla geçer. (İ.Gazali)

 

 • Hayırlara vesile olan Cuma günü, kuşlar, çeşit çeşit vahşi hayvanlar birbirlerine, “Bugün Cuma en hayırlı gün. Selam sizlere” derler. Cuma diğer hafta Cumaya kadar bütün günlerin içerisinde işlenen günahlara kefarettir. İyi amel işleyen aziz kullara on kat fazla sevap verilir. (Taberani)

 

 • Hayırlı geceler vardır. Dört gece. Dört gecenin gündüzü de gecesi de hayırlıdır. Allah, o hayırlı günlerde elini açıp dua edenin isteklerini asla geri çevirmez, affeder, mağfiret eder ve bolca ihsan eyler. Bu hayırlı ve mübarek günler ise şunlardır: Bin aydan daha mübarek ve hayırlı olan Kadir gecesi, Ruhun temizlenmesi anlamına gelen Berat gecesi, Müslümanların bayramı Cuma gecesi, Bayramı haber veren mübarek Arefe gecesi. Cuma gecesi boy abdesti alan imanlı kimse için günahlar affolunur. (Taberani)

 

 • Bütün vakitlere nazaran en önemli olan sabah namazını Cuma günü eda etmeden önce, “Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh” okursak, denizin köpüğü kadar da olsa, bütün yanlışlarınız, hatalarınız ve günahlarınız affolur. (İbni Sünni)

 

 • Mübarek Cuma günü veyahut gecesinde ölen iman sahibi, şehitlik mertebesine ulaşır, kabirin azabından kurtulur.(Ebu Nuaym) Cuma günü yapılan ana baba kabri ziyaretleri günahların affolmasına vesile olur, ana babanın hakkı da ödenmiş olur.(Tirmizi) Hayırlı Cuma gecesinde Yasin okuyan müminin günahları Allah katında affedilir.(İsfehani)

 

 • Cuma en hayırlı gündür. Üzerine güneş doğan mübarek gündür. İlk insan Âdem atamız o gün yaratılmıştır. Cuma günü Rabbimiz cennetine koymuş ve yine Cuma günü cennetinden çıkarmıştır. (Müslim, Cuma 17,18)

 

 • Müslüman kişi abdestini güzelce alıp Cuma namazına gelirse, Cuma hutbesini sessizce dinlerse, İki Cuma içindeki ve diğer günlerdeki üç günlük günahları daha affolunur. Her kim Cuma hutbesi eda edilirken çakıl taşları ile oyun oynarsa, manasız ve bomboş bir iş yapmış sayılır. (Müslim, Cuma 27)

 

 • Allah’ın bu günahlardan kaçının dediği büyük günahlardan kaçınılırsa, beş vakit namazla iki cuma haftası arasında ve iki ramazan ayı arasında geçen bütün günahları Allah katında affedilir. (Müslim, Tahâret 16)

 

Hayırlı ve Mübarek Cuma günü Mesajı

 

 • Bir kısım insanlar mübarek Cuma namazlarını terk etmekten vazgeçerler ya da Allah onların kalplerini mühürler, hiçbir şey hissedemez olurlar. Gafil kimselerden olurlar. (Müslim, Cuma 40)

 

 • Cuma günü kim olursa olsun abdest alırsa en iyisini eder, hele ki gusül abdesti alan kişi, o en iyi kişidir. (Ebû Dâvûd, Tahâret 128; Tirmizî, Cuma)

 

 • Her kim mübarek Cuma günü gusül abdesti alır ve iyice temizlenirse, saçını, sakalını iyice temizleyip mis gibi kokular sürünüp camiye ibadete giderse ne mübarektir. Ancak orada yan yana oturan kimselerin arasını açmaz, Allah’ın takdir ettiği gibi namaz kılar, sonra da ses etmeden sessizce imamı dinlerse, o cumadan diğer cumaya kadar olan bütün günahları affolunur. (Buhârî, Cuma 6, 19)

 

 • Her kim Cuma günü cünüplükten arınır gibi gusül abdesti alıp evvelden Cuma namazına giderse deve kurban etmişçesine sevap alır. İkinci saatte camiye giderse bir inek, üçüncü saat itibariyle giderse koç kurban etmiş gibi sevaba girer. Dördüncü saatte camide olursa bir tavuk, beşinci saatte camiye giderse bir yumurta sadaka vermişçesine sevaba girer. İmam minberdeyken melekler Cuma hutbesi dinlemek için topluluğun arasına girer.(Buhârî, Cuma 4; Müslim, Cuma 10. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Tahâret 127; Tirmizî, Cuma 6; Nesâî, Cuma 14)

 

 • En hayırlı ve en mübarek gün Cuma günüdür. Dolayısıyla o gün geldiğinde bana bolca salavat getirin; sizin salavatlarınız bana ikram edilir. (Ebû Dâvûd, Salât 201, Vitir 26)

 

Mübarek Cuma Duaları

 

 • Hayırlı olan cuma günü, “La ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram” duasını etmek çok mübarektir. Eden kişi Allah’tan isterse duası kabul olur.

 

 • Hayırlı cuma günü akşam ezanından 45 dakika önce 100 defa “Ya Meliki Muktedir sin Allah’ım bana yardım et” duası okunursa, kişinin derdi, sıkıntısı, yüreğini sıkan her tür problemi geçer. Bunlardan kurtulur.

 

 • Her mübarek cuma günü namazdan önce abdestli iken, yüreğinden dünyayı silmiş ve temiz kıyafetler ile 200 kere “Yâ Allahü el-mahmûdü fî fiâlihi” diyen kişinin, hastalığı biter, şifa bulur.

 

 • Mübarek bayram günü olan cuma günü “Sen’den başka hiçbir ilâh yoktur. Ey Hannân, ey Mennân, ey gökleri ve yeri en güzel şekilde yaratan, ey Celâl ve ikrâm sâhibi!” duası eda edilirse Rabbimiz okuyan kişiye mükâfatını verir.

 

 • Cuma günü namaz öncesi oturulan yerden kalkmadan okunan “Azîm olan yüce Allah’ı hamd ile tesbîh ederim. Allah’tan beni affetmesini isterim” duası yüz bin günahı siler, okuyan kişinin anne ve babasının yirmi dört bin günahını Allah affeder.

 

 • Cuma namazından hemen sonra “Allahümme yâ ganiyyü, yâ hamîdü, yâ mübdiü, yâ mu’îdü, yâ rahîmü, yâ vedûd. Eğninî bihalâlike an harâmike ve bifadlike ammen sivâke” duasını okuyan kişi allah katında çok değerlidir. Allah o kulunu kimseye muhtaç etmez. Hiç beklemediği anda rızık verir.

 

 • Cuma günü yapılan temizlikten sonra namaza gelen kişi, az veyahut çok sadaka veren o mümin kişi namazdan sonra “Allahümme innî es’elüke bismike bismillâhirrahmânirrahîm. Ellezî lâ ilâhe illâ hû. Âlimül ğaybi veşşehâdeti hüverrahmânürrahîm. Ve es’elüke bismike bismillâhirrahmânirrahîm.Ellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Ellezî meleet azametühüsse-mâvâti vel arde. Ve es’elüke bismike bismillâhirrahmânirrahîm. Ellezî lâ ilâhe illâ hüve ve anet lehül vücûhü ve haşe’at lehül ebsâru ve veciletil kulûbü min haşyetihi en tusalliye alâ Muhammedin ve en tu’tînî hâcetî” duasını okuduğunda Allah o kişinin dileklerini kabul eder.

 

 • Müslümanların bayramı cuma günü “Allahümme Ya Ganiyyü, Ya Hamidü,Ya Mübdiü Ya Mu’idü,Ya Rahimü Ya Vedud. Eğisni bi helalike an haramike ve bitaatike an ma’siyetike vebi fadlike ammen sivake” duası edilirse Allah rızkını bu dua eden kişiye gani gani verir.

 

 • Mübarek cuma günü abdest sonrası iki rekât tövbe namazı kılmak önemlidir. Sonrasında 18 defa Cuma suresi okumak Allah katında hayırlıdır. Hayırlara vesile olan evlilik nasip edilir. Cuma Suresi:

 

 • “Yusebbihu lillahi ma fiyssemavati ve ma fiyl’ardıl elmelikilkuddusil-‘aziyzilhakiymi Huvelleziy be’ase fiyl’ummiyyiyne resulen minhum yetlu ‘aleyhim ayatihi ve yuzekkiyhim ve yu’allimuhumulkitabe velhıkmete ve inkanu min kablu lefiy dalalin mubiynin ve ahariyne minhum lemma yelhaku bihim ve huvel’aziyzulhakiymu zalike fadlullahi yu’tiyhi men           yeşa’u vallahu zulfadlil’azıymi meselulleziyne hummiluttevrate    summe lem yahmiluha kemeselilhımari yahmilu esfaren bi’se meselulkavmilleziyne kezzebu biayatillahi vallahu la     yehdiylkavmezzalimiyne kul ya eyyuhelleziyne hadu in ze’amtum             ennekum evliyau lillahi min duninnasi fetemennevulmevte in   kuntum sadikıyne ve la yetemennevnehu ebeden bima kaddemet          eydiyhim vallahu ‘aliymun bizzalimiyne kul innelmevtelleziy tefirrune minhu feinnehu mulakıykum summe tureddune ila      ‘alimilğaybi veşşehadeti feyunebiiukum bima kuntum ta’melune ya          eyyuhelleziyne amenu iza nudiye lissalati min yevmilcumu’ati             fes’av ila zikrillahi ve zerulbey’a zalikum hayrun lekum in kuntum             ta’lemune feiza kudıyetissalatu fenteşiru fiyl’ardı vebteğu min fadlillahi vezkurullahe kesiyren le’allekum tuflihune ve iza reev     ticareten ev lehveninfaddu ileyha ve terekuke kaimen kul ma   ‘ındallahi hayrun minellehvi ve minetticareti vallahu hayrurrazikıyne”

Mübarek Cuma Mesajları 2021 Yeni

 • Ey Rabbim! Ümidimizi asla ümitsizliğe düşürmezsin bilirim. Senden isteyeni asla geri çevirmezsin bilirim. Ey Deva sahibi Allah’ım. Zikrinde şifa olan, tek sermayesi ümit olan, kılıcı dua olan kullarına ne olur maddi ve manevi şifa ver. Sana açılan ellerimizi ve yüreğimizi boş çevirme Allah’ım! Âmin. Hayırlı ve bol dualı cumalar dilerim.
 • Rabbinin nuru üzerinden eksik olmasın ey mümin kul. Peygamberin şefaati de üzerine olsun inşallah. Hayırlı cumalar.
 • Ellerinizin içinde saklanan bütün dualarınız kabul olsun inşallah. Dualarda buluşmak niyetiyle. Mübarek cumalar dilerim.
 • Allah’ım! Annelerin yüreğini evlat acısıyla yakma. Evlatlarımızı kirli dünyadan koru Allah’ım. Onları merhametin ve rahmetinle doyur Allah’ım. Sağlık, huzur ve mutluluğu yuvamızdan ve ömrümüzden eksik eyleme Allah’ım. Âmin. Bereketli Cumalar.
 • Ya Rab! Ümidimi ve umudumu kaybetmeme izin verme. Kederin gönlümü alıkoymasına engel ol. Bizleri senin yolundan ve ümidinden ayırma Allah’ım. Hayırlı bereketli cumalar olsun inşallah.
 • Allah’ım! Bizi duyansın, görensin. Gönlümüzü aşkınla doldur, yardım et bizlere. Affet bizleri. Yollarımızı ve gidişatımızı hayra eyle. Cumamız kabul olsun.
 • Rabbimizin rahmeti ve bereketi üzerimize olsun inşallah. Günümüz hayrolsun ve bereket dolsun. Hayırlı cumalar.
 • Allah’ım, sağlık ve afiyeti biz peygamber ümmetlerine nasip eyle. Onun yolundan gidip, imanlı bir kul olabilmeyi, sana kulluk edebilmeyi nasip eyle Allah’ım. Hayırlı cumalar.
 • Bu güzel gün bizim bayramımız. Hüzünler kaybolsun, sevinçler dolsun. Rabbim sıkıntılarımızı gidersin. Marazlar yok olsun. Şafi ismiyle huzurlanalım inşallah. Âmin. Cumamız mübarek olsun inşallah.
 • Allah’ım! Duyansın. Bilensin. Kalbimizi sana açtık, sen bize yardım eyle. Affet bizleri. Yollarımızı hayır ile birleştir. Gören göz olmayı nasip eyle. Âmin. Hayırlı bereketli cumalar.
 • İman kalbin ilacıdır, gönüller huzurla dolar. En güzel bereketler bizimle olsun. Dostluklar bozulmasın, iyilikler çoğalsın. Cumanız hayırlara vesile olsun.
 • Bu hayırlı günde dualar geri çevrilmez. Ellerin aç Rabbine sığın ve ondan iste. Allah dualarımızı kabul eylesin. Rahmetiyle ödüllendirsin inşallah. Hayırlı bereketli cumalar.
 • Ya Rab! Ruhumu daraltma, kalbimi köreltme, derde koyup aratma Allah’ım. Hak yolundan ayırma ey Rabbim. Senden başkasına yalvartma Ey Rabbim. Âmin. Mübarek ve huzurlu cumalar dilerim.
 • Yolların hepsi çıkar Hakk’a. Yürümek için gereken şey görmektir aşkı. Güller açar, tomurcuklar yeşerir. Gören göz bunların manasına erer. Bizlere de bunu nasip et Allah’ım. Âmin. Hayırlı Cumalar.
 • Dünyadaki yaşantımızı ahiretimize layık eyle ya Rab. Şevk ve sabırla sana yönelip, layıkıyla iman edebilmeyi nasip eyle ya Rab. Âmin. Hayırlı cumalar.

 

 • “Şüphesiz biz yeryüzünde olan şeyleri, onun üzerinde ziynet/süs yaptık. Böylece insanların hangisinin amel bakımından daha güzel olduğunu denemek istedik.” (Kehf 7) Bereketli ve hayırlı cumalar dilerim.
 • Ya Rab! Sen bizleri ezanla uyanıp aşk ile abdest alan, huzurunda layıkıyla namazımızı eda edip sana el açan kullarından eyle. Amin. Hayırlı cumalar.
 • Canımız Rabbimiz! Bu güzel gün hürmetine dualarımızı kabul eyle. Makam-ı Mahmud’a komşu eyle. Huzurlu Cumalar.
 • Mübarek olsun cumanız. Allah bizleri cennetiyle taçlandırsın inşallah. Rahmetini lütfeylesin. Bize merhamet etsin. Hidayet versin bizlere. Amin.
 • Allah’ım, Mübarek cuma gününün hürmetine senden af diliyorum kabul eyle, dertlilere deva eyle, borçlulara eda eyle, sıkıntıları gider Allah’ım, hastalara da şifa eyle. Bizlerin dualarını kabul eyle. Amin. Hayırlı cumalar.
 • Bu mübarek gün günah işlenmez ve sevabı bol geçerse, diğer günler de hayırla selametle geçer inşallah. Allah bu güzel bayramımız olan cumamızı kabul eylesin. Amin.
 • Allah’ım, yaşadığımız sürece sağlıklı olmayı, mutlu olmayı ve barış içinde olmayı nasip et. Ahiretine geldiğimizde bizi cennetle taçlandır. Bizleri cennetinle mükâfatlandır. Peygamberimizin ümmetine yakışmayı nasip eyle. Amin. Hayırlı uğurlu cumalar.
 • Allah’ım bizi senden uzaklaştırma. Yüreğimiz hep senle dolsun taşsın. Senin sevdiğin kullarından olmayı nasip et Allah’ım! Amin. Hayırlı cumalar.
 • Ellerimizi açıp dua ederiz her gün. Ama bugün edilen dua çok daha kıymetlidir. Bu cuma günü yüreğiniz coşsun, aşkınız depreşsin. Yüreğiniz sıcacık olsun. Dualarınız kabul olsun. Allah’ın verdiği bu güzel gününüz hayırlı olsun.

 

 • Bu mübarek cuma günü hürmetine, rahmeti bol, bereketi geniş, olan bir gün olsun. Evinize huzur, gönlünüze nur yağsın. Yuvanız sıcacık olsun ve mutlulukla dolsun. Hayırlı cumalar.

 

 • Keder yüreği yorar, dua ise ferahlatır. Umutsuzluk ve çaresizlik içinde olmayın. Allah kimseye taşıyamayacağı kadar ağır yük yüklemez. Tüm Müslüman âleminin cuması hayrolsun.

 

 • Çok günahım var Allah beni affetmez diye asla düşünmeyin. Allah affeder. O affedicidir. Affetmeyi sever. Yeter ki tövbe etmesini bilin. Dualarınız bol olsun. Cumanız hayrolsun.

 

 • Yüce Allah’ım! Gönlümüzü umutsuz bırakmadın. Her tesbih çekişimizde af diledik sana sığındık. Sen de her kusurumuza rağmen bizleri hep kabul ettin. Ey yüce Allah’ım. Sana sığınıyoruz. Senden başka sığınacak kimsemiz yok. Rahmetinle merhametinle bizleri taçlandır Allah’ım. Sen affedicisin ne olur bizleri affet. Duamızın kabulü niyetiyle hayırlı cumalar.

 

 • Her cuma ikindi sonrası, güneş batıncaya kadar, “La ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram” duası okunmalıdır. Okursak Allah okuduğumuz bu dua sayesinde bizleri ödüllendirir.

 

 • Mümkünse her gün ve özellikle mübarek cuma günleri besmele sonrası 19 defa “Ferdün hayyün kayyümün hakemün adlün kuddusün Ve terzüku men teşaaaü bigayri hısaab” okumak rızık arttırır.

 

 • Yüce Rabbim, biz aciz kullarına cennetinin kokusunu duyur, onun nimetlerine ulaşmayı nasip et. Cehennem ateşinden bizleri muhafaza eyle. Âmin, Cumamız hayrolsun.

 

 • Mübarek Cuma ömürlerimize ömürler katsın inşallah. Gönlümüze huzur yağdırsın. Melekler bu günde dört yanımızı sarsın. Derdimize derman, gönüllerimize iman dolsun inşallah! Mübarek cumalar olsun.

 

 • Canımız Rabbimiz. Sevginle dolan yüreklerden olmayı nasip et bizlere. Sana kavuşmayı ve cemaline hâsıl olabilmeyi nasip et. Sevdiklerimizle cennetinde koşturabilmeyi nasip et. Âmin. Hayırlı Cumalar.

 

 • Mutlulukla yenen sevinçle yenen kuru bir ekmek, sıkıntı içinde yenen baldan daha mübarektir. Namuslu yaşanan çadır, ahlaksızca yaşanan saraydan daha sevimlidir. Allah cumanızı kabul eylesin.

 

 • Peygamberimiz demiş ya ben beni seven ümmetimi almadan cennete gitmem diye. Ne güzel demiş. Biz ne güzel bir peygamberin ümmetleriyiz. Acaba gerçekten onun ümmeti olmayı hak edebiliyor muyuz? Peygamberimizin şefaatini kazanmak umuduyla. Hayırlı cumalarımız olsun inşallah.

 

 • Mutlulukla yenen sevinçle yenen kuru bir ekmek, sıkıntı içinde yenen baldan daha mübarektir. Namuslu yaşanan çadır, ahlaksızca yaşanan saraydan daha sevimlidir. Allah cumanızı kabul eylesin.

 

 • Bütün güzellikler ve nurlar içinizi ferahlatsın, gözlerinizden ışıltı eksik olmasın, yüreğinizdeki aşk hiç bitmesin, Rabbimiz sizleri sevdiği kullarının arasına alsın inşallah. Hayırlı cumalarımız olsun.

 

 • Peygamberimiz demiş ya ben beni seven ümmetimi almadan cennete gitmem diye. Ne güzel demiş. Biz ne güzel bir peygamberin ümmetleriyiz. Acaba gerçekten onun ümmeti olmayı hak edebiliyor muyuz? Peygamberimizin şefaatini kazanmak umuduyla. Hayırlı cumalarımız olsun inşallah.

 

 • Rabbim! Yüreklere ferahlık veren merhametinden bizlere de ver. Kusurlarımızı gider Allah’ım. Tüm Müslüman âleminin dualarını kabul eyle. Cumamız mübarek olsun. Bereketli ve sağlıklı günler dilerim.

 

 • Yüce Allah’ım! Habibin Muhammed’e ve ehli beytine rahmet eyle ve onların hürmeti için bizlere de mağfiret eyle. Âmin, cumamız hayra vesile olsun.

 

 • Rahmet yağsın yüreğinize, her gün peygamberimiz girsin düşünüze, melekler şahit olsun imanınıza. Dualarınızda bizlere de yer vermeyi unutmayın. Hayırlı cumalar.

 

 • Salatı yolladık yüce Mevlamıza sen ulaştır bizi hayırlı cumaya.

 

 • Allah eğer bir kapıyı kapatmışsa daha güzelini açmak içindir. Bekle ve sabret. Ya Rab! Bu mübarek cumada hürmetine bizleri ulaştır rabbim. Âmin. Huzuru bol bereketli cumalar dilerim.

 

 • Ey yüce Allah’ım! Biz istemeden önümüze bir sürü nimetlerini serdin. Kim bilir istediğimiz zaman neler neler serersin. Dualarımızı kabul edeceğine inanarak yaşıyoruz Allah’ım. Duasını beklediğiniz bütün Müslüman kardeşlerimize bu mesajı ulaştıralım. Mübarek cumalar olsun.

 

 • Bütün Müslüman aleminin bayramı olan cuma mübarek olsun. Şifanız bol, rızkınız çok olsun. Sevdiklerinizle beraber nice cumaları görmek nasip olsun. Bu gününüz mutlulukla dolsun.

 

 • Fani dünya yalan dünya! Sakın güvenme ona. Giden gittiği yerden gelmez. Gelen gider durmaz. Allah’ın sevgisi aşkı gönülden eksik olmasın. Gönlünüz aşk ile dolsun. İmanınız cenneti versin. Hayırlı cumalar.

 

 • Rabbinizden dua ve peygamberimizden de bir hediye gibi sevaplarımız iyiliklerimiz bolca olsun inşallah. Mübarek cumalar.

 

 • Umudunu kaybetme Ey insanoğlu! Gün gelir gül açar. Bülbül güle doğru öter. Hayırlı bereketli cumalar.

 

 • Âdemoğlu; mazinin özlemcisi, gaybın hasretçisi, anın şikâyetçisidir. Allah bizi şikâyet eden kullarından değil sabreden, şükreden, iman eden kullarından eylesin inşallah. Hayırlı Cumalar.

 

 • Bütün Müslüman âleminin mübarek cuması kabul olsun. Rahman ve rahim sahibi olan Allah’ıma binlerce kez şükürler olsun. Peygamber efendimizin nurundan ayırmasın rabbim bizleri. Dualarımız kabul olsun.

 

 • Ya Rabbim. Anlatsak ta dilimiz yetmiyor, utancımızdan kalem yazmıyor, ne yapsak ta kusurumuz tükenmiyor, isyankâr olmuşuz kurtar bizi Allah’ım. Hayırlı mübarek Cumalar.

 

 • İmanı olanın umudu bitmez imkânı bitse de. Derdi büyük olan korkmasın. O dert ne kadar büyükse ondan daha da büyük Allah vardır. Mübarek Cumalar dilerim.

 

 • Rabbinin nuruyla ümmetini selamlayan nur yüzlü yumuşak kalpli âşık ruhlu peygamberin şefaati üzerinize olsun inşallah. Cumamız mübarek olsun.

 

 • Yüce Rabbimizden gelen bir müjde gibi, peygamberimizden gelen bir hediye gibi sevaplarınız, bereket ve huzurlarınız bolca olsun. Cumanız hayırlara vesile olsun.

 

 • Umudunuzu kaybetmeyin. Gül solarsa bir daha açar, bülbülde gül aşkıyla tekrar öter. Hayırlı mübarek cumalarınız olsun.

 

 • Yüreğinizden gelen bütün dualar dilinize bal olsun âmin olarak dökülsün inşallah. Hayırlı cumalar dilerim. Mevlana der ki; dua edecek âşık kalbin yoksa aşık yüreklerden dua iste. Bereketli Cumalar.

 

 • Duası, inancı samimi olan mümin kişi için dertler tasalar gitmeye niyet ederler. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

 

 • Mübarek cuma günü kıymetlidir. Kıymetli bayramdır. O gün iki rekât namaz kılmak, bin rekâttan değerli ve kıymetlidir. (Hadis-i Şerif, Buhari)

 

 • Peşpeşe gelen üç cuma günü kişi tarafından küçümsenir değer verilmez ise, Allah o kişinin kalbini mühürlerde o bir daha hiçbir şey hissedemez. (Hadis-i Şerif, Buhari, Malik, Müslim)

 

 • Mübarek gün Cuma günü 80 kere salavat getirin ki 80 yıllık günahlarınız affolsun inşallah. [Dare Kutni]

 

 • Mübarek gün cuma günü olduğunda gece kalkabilen kişi ne güzel kişidir. O vakit öyle vakittir ki melekler şahit olur ibadete. Bu vakitte yapılan bütün dualar kabul edilir. (Ebû Davûd, Dua, 115)

 

 • Mübarek cuma günü boy abdesti alanın günahları dökülür. (Taberani)

 

 • Rabbinin nuruyla, ümmetine yanan onları içtenlikle selamlayan gül yüzlü nur yüzlü peygamberimizin(SAV) şefaati mümin kulların üzerine olsun. Hayırlı bereketli Cumalar. (Hadis-i Şerif, Ebu Davud, Nesei, Tirmizi, İbni Mace)

 

 • En mübarek ve fazileti bol olan gün cumadır. buyurulmuş ve bugün için çokça salavat getirilmesi istenmiştir. (İbn Hıbbân, Ed”ıye, No: 910)

 

 • Yasin-i Şerif’i cuma gecesi okumak çok hayırlıdır. Okuyan kişinin günahları affolunur. (İsfehani)

 

 • Mübarek cuma günü veyahut gecesi Duhan suresini okuyan mümin için cennetin en güzel köşkü hediye olarak ihsan edilir. (Taberani)

 

Mübarek Cumaya Hayrolacak Dualar

 

 • En hayırlı olan gün Cuma günüdür. Mübarektir. Bugünkü dualarınız kabul olur, günahlarınız affolur. Kalbinizin temizliği ile hayırlısını Allah’tan isteyiniz. Böylelikle en hayırlısını dilemiş olduğunuz için en hayırlısını bulursunuz. En mübarek cuma duaları;

 

 

Hz. Ömer’in Mübarek Duası

 

 • Ömer’in mübarek cuma günlerinde okuduğu bu daha çok bereketlidir. Bu duayı mübarek cuma günleri muhakkak okuyun.

 

Allahümme innî es’elüke bismike bismillâhirrahmânirrahîm. Ellezî      lâ ilâhe illâ hû. Âlimül ğaybi veşşehâdeti hüverrahmânürrahîm. Ve es’elüke bismike bismillâhirrahmânirrahîm. Ellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Ellezî meleet azametühüsse-mâvâti vel arde. Ve es’elüke bismike             bismillâhirrahmânirrahîm. Ellezî lâ ilâhe illâ hüve ve anet lehül             vücûhü ve haşe’at lehül ebsâru ve veciletil kulûbü min haşyetihi en tusalliye âlâ Muhammedin ve en tu’tînî hâcetî.

Peygamber efendimiz(s.a.v.) in Mübarek Cuma Duaları

 

 • Rabbim! Sıkıntıdan ve kederden sana sığınırım. Acizlikten ve tembel nefisten sana sığınırım. Korkaklıktan sana sığınırım. Cimrilik ve pintilikten sana sığınırım. Borç belasından sana sığınırım. İnsanların baskıcılığından ve fitnesinden sana sığınırım. (Cem’ul Fevaid)

 

 • Rabbim! Yarar sağlamayan ilimden, katına layık olmayan amelden, huzursuz kalpten ve kulak kabartılmayan duadan sana sığınırım. (Taberani)

 

 • El Ahzab Sûresi 56. ayette Allah şöyle buyurur: ” “Gerçekten Allah ve melekleri Peygambere salât ederler, O’ nu överler. Ey iman edenler! Siz de O’nu övün ve O’na salât ve selam edin, O’na gönülden teslim olun.”

 

 • Rabbim! Cehennemin şerrinden, kabirin azabından, Deccal’in fitnesinden, hayatın ve ölümün fitnelerinden sana sığınırım. (Kütüb-i Sitte)

 

 • Şerlerin en büyüğü şeytandan Yüce Allah’a sığınırım. O bütün varlıklarını hükmü altında tutar. Sınırsız yüceliğe sahiptir.

En Özel Mübarek Cuma günü Mesajları ve Sözleri

 

 • Cuma öyle mübarektir. Arş bayram eder. Bu özel bayramı sevdiğiniz insanlara tebrik mesajı atarak sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Cumalarını kutlayabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız en iyi ve en güzel resimli mübarek cuma günü mesajları ve sözleri.

 

 • Bizim seslerimiz çıkmaz. Sen ise minareleri ezansız ve sessiz bırakma Ya Allah’ım. Mübarek Cumalar.

 

 • Cuma en mübarek gündür. Sizler de bu mübarekten payınızı alasınız inşallah.

 

 • Rabbim! Bilerek ya da bilmeden yaptığımız bütün günahlardan sana sığınırız. Mağfiret eyle Allah’ım! Bizlere merhametini nasip et. Sen affedicisin bizleri de affet Allah’ım!

 

 • En faziletli gün cumadır. Bana çokça salavat getiriniz. Böylelikle salavatlarınız bana ikram edilir. Dua ve aşk ile. Hayırlı uğurlu Cumalar olsun.

 

 • Müminler dünyada cennete özlem duyarak yaşamaya çalışır. Bazı müminler ise öyle salih imanlıdır ki cennet onları özlemle bekler. Cennetin özlemle istediği ve beklediği salih müminlerden olmak arzusuyla ve duasıyla, hayırlı cumalar.

 

 • Rabbin aziz himmetiyle bir kapıyı kaparsa vardır bir hikmeti. Demek ki rahmetiyle daha güzel kapılar açacaktır. Bekle ya Müslüman. Vardır olanda bir hayır. Rabbinin sana en mübarek kapıları açması için dua et. Hayırlı Cumalar.

 

 • Cuma günü bir huzur bir umuttur! Huzur ve umut daima yanınızda olsun. Cumanız kabul olsun.

 

 • Nefsim! Şeytana kulluk etmekten vazgeç artık. Cennette gül olmak varken ne diye şeytana kulluk edersin. Bırak yakamı şeytan! Secdemi eda edeyim. Sen huzura er ben imanımdan vazgeçmeden öleyim. Yüce Allah bizleri iman aşkıyla ölen müminlerinden eylesin. Âmin. Hayırlı huzurlu Cumalar.

 

 • Allah’ım! Merhametinden rahmetinden ne olur bizleri mahrum eyleme! Rahmetinin deryasından nasiplenen kullarından eyle. Âmin. Hayırlı mübarek cumalar olsun inşallah.

 

 • En hayırlı olan Cuma günümüz var. İslam gibi mübarek dinimiz var. Muhammed Mustafa gibi Peygamberimiz var. Allah dedim, sevdam dedim, 99 ismine kurban oldum.

 

 • Müminler dünyada cennete özlem duyarak yaşamaya çalışır. Bazı müminler ise öyle salih imanlıdır ki cennet onları özlemle bekler. Cennetin özlemle istediği ve beklediği salih müminlerden olmak arzusuyla ve duasıyla, hayırlı cumalar.

 

 • Ya Rabbim! Yaşamımın en şerefli olanını, rızkımın en bereketli ve helal olanını, vücudumun sıhhatini ve sağlığını, ahlakımın faziletli olanını, evladımın en edepli ve ahlaklı olanını, nasip et ey yüce Allah’ım. Hayırlı Cumalar olsun.

 

 • Âdemoğlu; Mazinin özlemcisi, gaybın hasretçisi, nefes aldığı her anın şikâyetçisidir! Allah şikâyet edenlerden değil şükreden ve iman edenlerden eylesin bizleri. Âmin. Cumanız mübarek olsun.

 

 • Ey Âdemoğulları! Gafletten silkelenip uyanın! Bekliyor bizi kıyamet, sorgu. Bekliyor bizi cehennem! Tövbe edip Allah’a sığının. Allah çok bağışlayandır, affedicidir. Affeder. Hayırlı mübarek Cumalar.

 

 • Ya Rabbim! Yararı olmayan bilgiden, titremeyen kalpten, hissedilmeyen duadan, şeytana kulluk eden nefisten, açlıktan, hıyanet ve ihanetten, tembellikten ve korkaklıktan, pintilik ve kocamaktan, Deccalin fitnesinden kötülüklerinden, kabirin azabından ve hayatın türlü çeşit göz boyayan güzelliklerinden sana sığınırım.

 

 • Rabbim! Yüce merhametin ile günahlarımızı affeyle, kusurlarımızı gider Allah’ım. Sen affedicisin affetmeyi seversin bizleri de bu Cuma günü hürmetine affeyle Allah’ım. Âmin. Bütün Müslüman âleminin mübarek cuma günü hayrolsun. Bereketi bol sağlıklı günler dilerim.

 

 • Yakınlık görecelidir. Ne zaman ne de mekâna sınırlıdır. Eller açılıp Rabbe dua edildiğinde akla ilk gelen şey sevilenlerdir. Aklımda, yüreğimde, maneviyatımda ve duamdasın.

 

 • Hayırlı Cuma günü Müslümanların bayramıdır. Faziletin ve üstünlüğün ümmetteki karşılığıdır. Mümin kulların sıkıntılı, özlemli ve kederli olan Cuma günlerinde, varlıkların özleri, aşkların en ulusu olan Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) i ruhen cumalayanlardan olmak duası ile. Cumanız hayra vesile olsun inşallah.

 

 • Bizi bizden çok seven, bize ahirette şefaatçi olacak olan Peygamberimiz (S.A.V.) in ümmeti olmanın hakkını verebilmek için dua ile aşk ile Hayırlı Cumalar.

 

 • Müminler dünyada cennete özlem duyarak yaşamaya çalışır. Bazı müminler ise öyle salih imanlıdır ki cennet onları özlemle bekler. Cennetin özlemle istediği ve beklediği salih müminlerden olmak arzusuyla ve duasıyla, hayırlı cumalar.

 

 • Ey yüce Rabbim! Sen isyan ettiren fakirlik fukaralıktan, azgınlaştırıcı zenginlikten biz insanları muhafaza eyle. Hakkımızda en hayırlısını bilensin. Bizlere hayırlısını görebilecek göz ve yürek ihsan eyle ya Rabbim. Hayırlı huzurlu Cumalar dilerim.

 

 • Bütün duaların derdine deva olsun. Sağlığını korusun şifa olsun. Gözlerini nur gibi ışıl ışıl olsun. Yüreğine huzur gelsin. Ailene, sevdiklerine mutluluk ve Allah aşkı gelsin. Cuman hayrolsun.

 

 • Müminler dünyada cennete özlem duyarak yaşamaya çalışır. Bazı müminler ise öyle salih imanlıdır ki cennet onları özlemle bekler. Cennetin özlemle istediği ve beklediği salih müminlerden olmak arzusuyla ve duasıyla, hayırlı cumalar.

 

 • Müminler dünyada cennete özlem duyarak yaşamaya çalışır. Bazı müminler ise öyle salih imanlıdır ki cennet onları özlemle bekler. Cennetin özlemle istediği ve beklediği salih müminlerden olmak arzusuyla ve duasıyla, hayırlı cumalar.

 

 • Kâinat üzerinde bulunan ne varsa sen de bin olsun, evrende damla damla olan senin için okyanus olsun. Elini açıp Rabbine dua ettiğin, yalvarıp yakardığın her şey bugün inşallah kabul olsun, Âmin! Cumanız mübarek olsun.

 

 • Olanaklar biter iman bitmez. Derdin istersen deniz derya kadar olsun ama unutma derdinden büyük Allah var. Aç elini semaya et duanı Allah’a. Mübarek Cumalar.

 

 • Elleriniz her daim Rabbine açık, yüreğiniz sevda ve aşk dolu olsun. Gözleriniz Allah aşkından yağmur olsun, sağanak sağanak yağan rahmet yağmurundan siz Müslümanlara da nasip olsun. Cuma gününüz hayırlara vesile olsun, mübarek olsun.

 

 • Güzel Mübarek ayakları şişerdi, öpülesi baş tacı ayakları. Ama biz aciz insanlar gibi sabaha kadar gezip tozmaktan değil, sabaha kadar Rabbine ibadet etmekten. Azla yetinir az yerdi, biz acizler gibi diyet yapmak için değil, fakirliği tercih ettiğinden. Gece gündüz hüngür hüngür ağlardı, o ağladıkça melekler de ağlardı. Bizim gibi izlediğimiz diziler yüzünden değildi ağlaması, Rabbine olan aşkından. Öyle farklıyız ki Allah’ın resulünden. Rabbimiz amellerimizle, niyetlerimizle, ibadetlerimizle ona benzemeyi nasip eylesin. Âmin. Cumanız Mübarek olsun.

 

 • Rabbe yürümek için türlü yollar uzanır. Yapraklar yeşerir, güller açar. Rabbi görmek için evren yarışır. Bil ki dua eden var senin için. Sen de dua et Rabbin için. Bütün Müslüman âleminin Cuması hayrolsun.

 

 • Güzel sözler, güzel nefisler kalbinizi nurlandırsın, simanızdan ve kalbinizden mutluluk ve tebessüm hiç eksilmesin. Yaradan, sevdiği ve razı olduğu mübarek kullarından eylesin bizleri. Cumanız hayra vesile olsun.
 • Kalbinde derin bir yara çıkarsa, Rabbin dönüştürür o yarayı bir gün hayra, sabretmesini bilen bir kul olursan; Rabbin düşürmez seni dar zamana. Başını kaldır bak semaya, ellerini aç yaradana. İstemesini bildiğin takdirde, Rabbin cevap verir duana. Hayırlı Cumalar.

 

 • Mübarek Cuma gününde belli bir saat vardır ki o saat Müslümanlar için hayırlıdır. O saatte namaz sırasından Allah’tan bir hayır istenirse, Allah o kimseye istediğini verir. (Buhârî, De”avât, 61)

Sitemizdeki tüm Cuma mesajları kullanabilirsiniz, en güzel cuma mesajları, dualı hadis mesajlarını yer alan yazımızdan alabilirsiniz.

İçerik
Afilli Sözler

Afilli sözleri; havalı ve ilgi çekici sözler olarak günümüz konuşmalarında, sohbetlerinde, sevdiklerimize duygularımızı ifade etmekte,1

4 dk. 58 Okundu
İçerik
Ramiz Dayı Sözleri

Ramiz dayı sözleri ezel dizisi ile son derece meşhur olmuş sözlerdir. Son derece anlamlı ve1

4 dk. 156 Okundu
İçerik
Atilla İlhan Şiirleri

Atilla İlhan Şiirleri , 1925 yılında dünyaya gelen Atilla İlhan yazar, şair ve düşünür olarak1

4 dk. 82 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 29,222.00
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,966.11
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • bnbBNB (BNB) $ 302.87
 • xrpXRP (XRP) $ 0.412294
 • binance-usdBinance USD (BUSD) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.518491
 • solanaSolana (SOL) $ 49.83
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.084252
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 9.68
 • staked-etherLido Staked Ether (STETH) $ 1,932.02
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 29,236.00
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 29.03
 • tronTRON (TRX) $ 0.071038
 • shiba-inuShiba Inu (SHIB) $ 0.000012
 • daiDai (DAI) $ 1.00
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 68.75
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.187842
 • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 5.01
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 0.634082
 • ftx-tokenFTX Token (FTT) $ 29.80
 • nearNEAR Protocol (NEAR) $ 5.78
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 192.77
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 11.22
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 6.92
 • moneroMonero (XMR) $ 175.79
 • stellarStellar (XLM) $ 0.127248
 • okbOKB (OKB) $ 12.06
 • algorandAlgorand (ALGO) $ 0.436232
 • flowFlow (FLOW) $ 2.79
 • ethereum-classicEthereum Classic (ETC) $ 20.23
 • uniswapUniswap (UNI) $ 5.02
 • apecoinApeCoin (APE) $ 7.75
 • hedera-hashgraphHedera (HBAR) $ 0.099778
 • vechainVeChain (VET) $ 0.030166
 • elrond-erd-2Elrond (EGLD) $ 89.41
 • theta-fuelTheta Fuel (TFUEL) $ 0.063823
 • magic-internet-moneyMagic Internet Money (MIM) $ 0.998179
 • internet-computerInternet Computer (ICP) $ 7.70
 • filecoinFilecoin (FIL) $ 7.88
 • axie-infinityAxie Infinity (AXS) $ 20.78
 • decentralandDecentraland (MANA) $ 1.06
 • compound-ethercETH (CETH) $ 39.45
 • the-sandboxThe Sandbox (SAND) $ 1.26
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.73
 • chain-2Chain (XCN) $ 0.090239
 • kucoin-sharesKuCoin Token (KCS) $ 15.28
 • fraxFrax (FRAX) $ 1.00
 • defichainDeFiChain (DFI) $ 2.62
cemre.com