KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bronzluk Ve Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yanmadan ve çok fazla kızarmadan bronzlaşmak ve daha güzel duracak makyajlar yapmak için tatile çıkmadan önce cildiniz ölü derilerden arındırmanız gerekmektedir. Bunun için öncesinde yüzünüzü keselemek ya da gerekli cilt bakımı yapmalısınız.

Fazla yanmak ve göze rahatsız gelecek bir şekilde bronzlaşmayı istemeyenler, güneş kremi sürmeden güneşlenmemelidir. Koyu bir bronzluk isteyenler ise kakao ve havuç yağları kullanmalıdır. Bronzlaşmak için çok fazla güneşe maruz kalmamalı ve güneşte kalınan sürede fazla sıvı kaybı yaşanacağı için bol bol su içilmesi gerekir.

Güneşlendikten sonra mutlaka cilt bakımı yapılamalıdır. Çünkü cildin kurumasından dolayı pul pul döküntüler olacaktır bunun önüne geçmek için nemlendirici kullanılmalıdır.

Yaz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Bronz cilt makyajı yapmak için bazı küçük detaylara önem verilmelidir.

  • Doğal görünmek için yüksek kapatıcı olan fondötenleri kullanmamalı ve yüzde olan bronz görüntüyü tamamen kapatmamalısınız.
  • Daha hafif ve su bazlı fondötenler kullanılmalı, bronz görüntüden uzak kalınmalıdır.
  • Bronz tonu ön plana çıkarmak için çok hafif olacak şekilde bronzer’ı ince çizgi halinde uygulanmalıdır.
  • Yüzdeki ışıltıyı kaybetmemek için burun ucu, kaş altlarına ve elmacık kemiklerine aydınlatıcı sürerek güzel bir görüntü yaratın.
  • Çok fazla allık kullanmayın hatta pembe tonları hiç kullanmayın. Çünkü pembe allık doğal bronz görümünü engelleyecektir.
  • Göz makyajı için uçuk pembe tonları, toprak tonları ya da haki tonları uygun olacaktır. İddalı bir görüntü için kiremit ve tartın tonlarını kullanılabilir.

Dudak makyajı ise, açık tonları yani kırmızı, nar çiçeği ve şeftali tonları uygun olacaktır.

Bronz Makyaj

Bronz Makyaj

Bronz Cilt Bakımı

Bronz bir cilde sahip olmak isteyenler için özellikle yaz ayları çok önemli geçmektedir.  Solaryuma gitmek yerine doğal bir şekilde bronzlaşmak daha sağlıklı olacaktır. Güneşlenmeden önce cildinizi ölü derilerden arındırmalı ve kuru cildiniz var ise mutlaka güneş kremi olmadan güneşe çıkmayın. Güneş lekelerinin oluşmaması için güneşin çok tepede olduğu zamanlar güneşlenmeyin, öğleden sonra ya da akşama yakın saatlerde güneşlenmelisiniz. En önemlisi sağlıklı beslenmek ve bol bol su tüketmek olacaktır. Cildin daha sağlıklı kalması için doğal yağlardan sürülmelidir.

İçerik
Yok Gibi Makyaj Nasıl Yapılır? Sırları Nelerdir?

Öncelikle günümüzde yok gibi makyaj kelimesi yerine ‘’No Make-up Make-up’’ kullanılmaktadır. Artık bu makyaj türü1

3 dk. 3342 Okundu
İçerik
Makyaj İle İlgilenenlerin Mutlaka Bilmesi Gereken 8 Makyaj Trendi

Günümüzde makyaj çok önemli bir ilgi alanı olmaktadır. Doğal ve ferah bir görünüme sahip olmak1

3 dk. 9958 Okundu
İçerik
8 Günde Kirpik Uzatma

8 Günde Kirpik Uzatma, Bakışları etkileyen en önemli unsurların başında kirpikler geliyor. Uzun ve gür1

1 dk. 30 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.