KATEGORİLER

AÖF Yaz Okulu Ücretleri Ne Kadar?

Birçok kişi çalışmak zorunda olduğu için okulunu uzaktan okumak zorunda kalmıştır. Bildiğiniz üzere 1 yıldır Türkiye’yi etkisi altına almayı başaran bir virüs salgınından dolayı okulların hemen hepsi uzaktan eğitimle devam ediyor. AÖF yani Açık Öğretim Fakültesi olarak adlandırılan okul sayesinde pek çok kişi uzaktan eğitimle devam etmekte. Açıköğretim Fakültesinde eğitim alan binlerce öğrenci yaz döneminde okul olması kararı alnınca Yaz okulu hakkında bazı araştırmalar yapmaya başladılar. Yaz okulunda eğitim görecek olan öğrenciler AÖF Yaz Okulu Ücretleri Ne Kadar? Diye araştırmaya başladı. Biz bu konuya değinmeden önce yaz okuluna kayıt işlemleri konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

AÖF Yaz Okulu Kayıt Nasıl Yapılır?

AÖF Yaz Okulu kayıt işlemlerinin yapılması için bazı derslerin seçilmesi ve hemen ardından belirlenen ücretlerin ödenmesi gerekir. Kayıt yapacak olan öğrenciler yaz okulu kapsamında en fazla 5 ders seçebilmektedir. Öğrenciler ders seçimini aof.anadolu.edu.tr adresi üzerinden yapabilirler. Yaz okulunda ders seçimleri kayıt ödemelerinden önce yapılmaktadır. Ödeme yapıldıktan hemen sonra ders kaydı yapılmamaktadır. Ders seçimi yapıldıktan sonra AÖF 2021 Yaz Okulu için belirlenen tarihlerde ödemelerin yapılması gerekir. Ödeme işlemi yapıldıktan sonra site üzerinden alınan belgenin üzerinde 2020-2021 Öğretim Yılı Yaz Okulu Öğretim Gideri yazıp yazmadığına bakılması gerekir. Seçilen derslere göre kayıt ücretlerinin yatırılmaması sonucunda yaz okulu kayıt ücretinin doğru yatırılması gerekir.

aaa

AÖF Yaz Okulu Kayıt Ücretleri Ne Kadar?

AÖF Yaz okulu kayıt ücretleri alınan ders sayısına göre farklılık göstermektedir. AÖF 2021 Yaz Okulu kayıt ücretleri:

 • 1 Ders Alan Öğrenci Toplam; 160 TL
 • 2 Ders Alan Öğrenci Toplam; 175 TL
 • 3 Ders Alan Öğrenci Toplam; 190 TL
 • 4 Ders Alan Öğrenci Toplam; 205 TL
 • 5 Ders Alan Öğrenci Toplam; 220 TL ödeyecektir.

AÖF Yaz Okulu Ne Zaman?

AÖF Yaz Okulu Ne Zaman? Sorusu çoğu kişi tarafından sorulmaktadır. AÖF Yaz okulu tarihleri henüz belli olmadı. Fakat geçen yıllarda olan yaz okulları genelde temmuz-ağustos aylarında olmaktaydı. Bu yıl da yaz okulunun aynı tarihlerde olacağını düşünüyoruz. Konuyla alakalı çalışmalar aof.anadolu.edu.tr sitesi üzerinden siz değerli öğrencilerle paylaşılacaktır.

AÖF Finalleri Ne Zaman?

Anadolu Üniversitesi tarafından Bahar Dönemi Ara Sınavıyla Alakalı Duyuru yapılmıştı. Yapılan duyuruda Sınav giriş bilgisinin 2 Nisan 2021 tarihinde yayımlandığı belirtilmişti. Ayrıca:

Sınavda Sorumlu Olunan Yarıyıl Dersleri ve Sınav Tarihleri

2 ve 6. Yarıyıl Dersleri  

 • 10 Nisan 2021 Cumartesi
 • 11 Nisan 2021 Pazar
 • 12 Nisan 2021 Pazartesi

4 ve 8. Yarıyıl Dersleri  

 • 17 Nisan 2021 Cumartesi
 • 18 Nisan 2021 Pazar
 • 19 Nisan 2021 Pazartesi

Sınavda her ders için 30 soru ve 40 dakika süre olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kütüphane Haftası Nedir, Nasıl Kutlanir?

Sınava esinav.anadolu.edu.tr adresi üzerinden e-devlet şifreniz ya da öğrenci şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Denilmişti. Bu sınavlara giren öğrenciler AÖF Finalleri Ne Zaman Diye araştırmaya başladı. AÖF Finallerinin Mayıs ayı sonunda veya Haziran ayının başında yapılacağını düşünüyoruz. Konuyla alakalı detaylar geldi zaman sizlerle paylaşacağız.

İçerik
İnç Hesaplama Nasıl Yapılır? 1 Cm İnç Dönüştürücü

İnç hesaplama her geçen gün evlerimizde bulunan teknolojik aletlerinin ekran boyutunda da olduğu gibi televizyon1

5 dk. 7151 Okundu
İçerik
Harçlık Avansı Bozdurma ve Nakite Çevirme 2021

Harçlık avansı nakite çevirme 2021 yılında her yıl olduğu gibi her öğrencinin hayatının en zor1

7 dk. 13328 Okundu
Nedir
Kütüphane Haftası Nedir, Nasıl Kutlanir?

Kütüphane Haftası 29 Mart ile 4 Nisan tarihleri arasında kutlanan özel bir zaman dilimi. Gerçi1

4 dk. 17806 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.