KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Artırılmış Gerçeklik Dünyayı Nasıl Değiştiriyor?

AR Artırılmış gerçeklik teknolojisi insanı hayran bırakan zamana uyumlu  işlevsel boyutu çok amaçlı özellikle sağlık, eğitim, güvenlik gibi önemli alanlarda kullanımıyla insanların zamandan kazanması yaratıcılığın ön plana çıkması gerçek yaşamın teknolojiyle buluşarak zenginleştirilmesi gibi harika güzellikleri sergileyebiliyor.

AR Artırılmış gerçeklik teknolojisi insanın yakın zamanda insanlık adına güzel buluşlara götürebilecek değerli bir kavram.

Gelişen teknoloji şeffaf ve zenginleştirilmiş bir yaşamı da beraberinde getiriyor Artırılmış gerçeklik sayesinde örneğin tıp da bir hastanın hayatı bazen saniyelere bağlıdır ama doktor hastayla buluştuğu an da hastaya ait bütün detaylar önüne çıktığında müdahale hızı bir o kadar çabuk olur.

AR Artılmış Gerçeklik

AR Artılmış Gerçeklik

Eğitim çocuklar oyun oynayarak ve görsel yaklaşımla çok daha eğlenceli ve çabuk öğrenirler okudukları bir hikaye kitabı çocuğun elinde AR Artırılmış Gerçeklik sayesin de zengin ve öğretici bir düşler bahçesine dönerse hayatında gördüğü en güzel düş olur ve asla unutmaz çocuk kalbiyle..

Billboardlarda kullanılan reklamlar da AR Artırılmış Gerçeklik kavramı inovasyon düşünce ile de buluşunca zengin içerikleriyle farklı bir pazar sunuyor insanlara yaratıcı bir o kadar da keyifli

VR Sanal Gerçeklikte, sanrısal tasarlanmış bir dünya yaşamı var.

AR Artırılmış Gerçeklikte, gerçek dünyanın zenginleştirilmiş hali var.

AR Artılmış Gerçeklik

AR Artılmış Gerçeklik

Aslında şeffaflık var bir insana baktığınızda onunla ilgili bütün bilgilere sahip olduğumuzu düşünürsek bu kötü mü?

Süpermarkette almak istediğimiz ürünle ilgili bütün bilgilere anında ulaşmak büyük bir kolaylık aslına bakıldığında.

Bir gezi sırasında incelediğimiz bir yapı dile gelip kendisini anlatıyor bir an da bütün tarih gözlerinizin önünde akıyor harika değil mi?

Bakmak ve görmek arasındaki farkı teknoloji sunuyor bize heyecanlandırıyor insanı gerçekliğin zenginleştirilmiş boyutu

AR Artırılmış Gerçeklik ,

Yaşamı eğlenceli kılıyor çalışırken, öğrenirken, alışveriş yaparken etrafımızla farklı bir görsel ağ kurmamız sağlanıyor

Tam anlamı ile tekrar içeriğini anlamaya çalışırsak

AR Artırılmış Gerçeklik Nedir?

AR Artılmış Gerçeklik

AR Artılmış Gerçeklik

AR Artırılmış Gerçeklik

Fiziksel gerçek dünyadaki bulunan içeriklerin, bilgisayar ortamına sensörler tarafından alınıp, çoğaltılarak video, ses, grafik ve GPS verilerine dönüştürülmesi zenginleştirilmesi artırılması anlamına geliyor.

Örneğin: Project Glases

Gözümüze gözlüğü taktığımızda gökyüzüne doğru baktığımızda hava durumunu en ince ayrıntısına kadar bize açıklıyor aslında zenginleştirilmiş gerçek  haliyle sunuyor bir elma çekirdeğini elimize aldığımızda onu toprağa ektiğimizde elma ağacı oluyor değil mi? bunun olacağını biliyoruz ama elmaya baktığımızda kabuğu ve altında hangi vitaminler ve minareller olduğunu da AR Artırılmış Gerçeklik kavramı bize sunuyor.

Hayatımıza 1990 yılında akıllı telefonlar geldiğinden bu yana bizler bilinçli ya da bilinçsiz olarak üretiyoruz. Telefonlarımıza yüklediğimiz yazı fotoğraf herhangi bir içerik onları farklı bağlantılarla birleştirerek facebook, instagram, whatsapp ve telegram pek çok sosyal ağ üzerinde paylaşım yaparak internette zenginleştirilmiş paylaşımlar AR Artırılmış Gerçeklikler paylaşıyoruz. Amatörce yaratmak insanın doğasında var bu yaratıcı düşünce estetik ve teknoloji ile buluşunca da çok verimli hale geliyor. Her zaman yenilikçi düşüncelere açık olarak yaşamak ve yakından takip etmek gelişimimiz açısından bireysel ve toplumsal olarak önemli.

Her daim yaratıcı fikirlere açık üreten bir toplum olmamız dileğiyle.

İçerik
Telegram ‘da Numara Görünüyor mu ?

Telegram ; Rus programcısı  Pavel Durov tarafından yaratılan güvenli bir anlık mesajlaşma servisidir. Yayın hayatına1

4 dk. 7213 Okundu
İçerik
WhatsApp Sohbet Yedeğini Google Drive’a Yükleme

Hiç kaybetmek istemediğiniz, ileri ki günler için sakladığınız sohbet yedeklerinizi telefonunuzun imkan sunduğu yedekleme hizmetlerinde1

2 dk. 15313 Okundu
İçerik
Facebook Profilinize Kimler Baktı Nasıl Görebilirsiniz?

Facebook, birçok insan tarafından kullanılan bir iletişim aracıdır ve hesabınız her gün binlerce insan tarafından1

3 dk. 12624 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.