KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Araba Oyunu

İçindekiler

Araba Oyunu , 1971 yılına dayanan oyun tarihi, serüveninde birçok iniş çıkış yaşasa da 11 milyon dolarlık bir büyüklüğe geldiğinde eğlence sektörünün lideri olan sinema sektörüne rakip olacak kadar büyümüştü, ki oyunun insanda yarattığı duyguları düşündüğünde başarısı pek de şaşırılası gelmiyor. Oyunların ayrı bir sinerjisi olduğu oyun oynayan herkes tarafından bilinir. Sizleri alır uzak diyarlara, dünyanın diğer ucuna, bulutların üzerine. Hayal gücünün sınırlarını zorlayacak birçok deneyim yaşatır insana.

Üstelik bu deneyimi arkadaşlarınız ile de yapmaya olanak sunar. Online-Offline olarak temelde ikiye dayanır. Online oyun İnternet bağlantısı gerektirerek oyun oynamanızı sağlayan, Offline ise internet bağlantısı gerektirmeden oyun oynamanızı sağlar. Online olarak arkadaşlarınız veya tanımadığınız insanlarla oyun oynayıp, arkadaşlık kurmanızı, toplumsal ilişkilerinizi geliştirmenizi, motor becerilerini ve refleksleri geliştirmenize kişinin çevresini anlamasına, tanımasına, yeni bilgiler öğrenmesine, öğrendikleri bilgi ve becerileri pekiştirmesine olanak tanır. 

Oyun denilince akıllarda beliren ilk duygu her zaman heyecan ve sevinç olmuştur. Birçok alt başlığı olsa da en dikkat çekenlerden biri şüphesiz araba oyunlarıdır. Araba oyunları çoğunlukla erkekler tarafından oynansa da kadın oyuncularda azımsanmayacak kadar fazladır. Araba oyunlarının birçok özelliği olmakla birlikte bunlardan bazıları şöyledir; Arabayı modifiye etmek, yarışarak oyun parası kazanmak, oyun parasıyla araba almak veya araba geliştirmek gibi, daha sayılamayacak birçok özelliği bulunmaktadır 

Araba oyunlarının daha da içine girdiğimizde bizi ilk olarak karşılayan şey tabi ki araba. Bu çok uzun ve heyecan dolu serüvenin daha sadece başlangıç kısmı. Daha sonrasında farklılık gösterse de harita seçimi geliyor bu çoğunlukla gerçek hayata bakılarak yapılan bu yollar oyuncunun evinde otururken dünyanın bir ucundaki yeri gezme olanağı sunuyor. Aynı zamanda farklı yerleri tanımanızı sağlıyor. Birçok erkeğin hayali olan arabaları, sanal da olsa almalarını sağlayan oyunlar sayesinde kişi aslında kurduğu hayalin pek de uzak olmadığını ve gerekli azim doğrultusunda hayaline ulaşabileceğinin farkında varıyor, bu sayede kişi küçük yaşta özgüven sahibi olmakta hayaline dört elle sarılmakta.

Ünlü; evrimsel araştırmacı, psikolog ve oyun teoricisi Karl Groos “Oyun Hayata Hazırlıktır” sözü ile aslında oyundan korkulmamasını aksine gelişimde büyük bir rolünün olduğunu ve beraberinde birçok faydanın getirdiğini savunmakta. Üstelik yalnızca Groos değil, “Çocuk Oyunla Büyümelidir” diyen Eflatun, “İnsan Oyunla Kendini Ortaya Koyar” diyen Salzman gibi pek çok düşünür de oyunun kişisel gelişimine faydasını bu sözlerle ortaya koymuştur.

Araba Oyunu Çeşitleri 

  • Araba Yarış Oyunları 

En hızlı araba seçilir, daha sonra harita seçimi yapılır ve saniyeler geri geri akar. Heyecan zirvede olur ve kıyasıya mücadele başlar. Bitiş çizgisine ulaşan ilk araç oyunun galibi gelir.

  • Modifiye Oyunları

Arabalar arasından bir araç göze kestirilir, performansını geliştirmek için durmadan yarışılır paralar biriktirilir, daha sonra aracın performansını, görünümü keyfince değiştirilir. Aracınız en sonunda yenilmez bir makineye dönüşür ve sonunda arzu ettiğiniz o güce ve görüntüye sahip olursunuz.

  • Kamyon Oyunları

Gerçek hayatta da kullanılması zor olan kamyonları, siz de bilgisayar başından deneyimleyebilir, devasa mühendislik harikası kamyonların simüle edilmiş haliyle deneyimleyebilirsiniz. 

  • Araba Park Etme Oyunları

Aracınızla keyifli sürüş yaptıktan sonra sıra en zorlu yere park etmeye geldi, iki cismin arasına aracınızı istenilen pozisyonda yerleştirildikten sonra görev tamamlanır. Çizgi aşılırsa veya istenmeyen bir durum olursa görev başarısız olur

Oyun Oynama Seçenekleri

Oyun oynamanın birçok farklı şekli vardır; iki kişilik oyunlar, simülasyon oyunları, savaş oyunları, araba oyunları gibi daha birçok seçenek vardır. Oyunları ister indirebilir isterseniz de indirmeden arama motoruna oyun oyna yazarak karşınıza çıkacak birçok farklı seçeneğe erişebilirsiniz. Fiziksel olarak da farklı farklı seçenekler vardır. Çoğu simülasyon oyununa tasarlanan birçok fiziksel yapıda aparatlar geliştirilmiştir. Direksiyon, gaz pedalı, vites gibi sayılacak daha binlerce inovasyon ürünü bulunmakta

İçerik
Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar. Oyun oynamayı seven kişiler için bilgisayarın gücü ve sistem gereksinimleri son1

3 dk. 7 Okundu
İçerik
FACEIT Nedir?

FACEIT Nedir? Espor sektörünün sürekli olarak gelişme göstermesi ile birlikte bu alanda birçok rekabet platformu1

7 dk. 23 Okundu
İçerik
Zula Hesap Silme – Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin ilk yerli ve milli oyunu olan Zula, 2019 yılının son çeyreğinde kullanıcıların indirmesine sunuldu.1

3 dk. 23 Okundu


Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.