KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Apple Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Apple Hesabı Silme, son zamanlarda iOS kullanıcıları tarafından merak edilen konuların başında geliyor. Birçok kullanıcı sürekli olarak kullandığı hesabı silerek yeni bir hesap oluşturup o hesapla cihazını kullanmaya devam etmeyi tercih ediyor. Bu durumun sebebi hiçbir şekilde bilinmezken ilgili işlemi gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların hangi işlem adımlarını takip etmesi gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz. Bu işlem bilinenin aksine çok kolay bir şekilde gerçekleştirildiği için herhangi bir şekilde zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Apple Hesabı Silme Adımları [3 Adım]

Apple Hesabi Silme Nasil Yapilir 2
Apple Hesabı Silme

Apple, her platformda olduğu gibi kullanıcılarına basit yöntemlerle hesap silme işlemini mümkün kılıyor. Bu sebeple de sizler uzun süre uğraşmaya gerek duymadan sadece birkaç adım neticesinde aktif olarak kullandığınız hesabı silebiliyorsunuz. Hatta bu işlem sadece dört adımda gerçekleşiyor.

  • 1- Apple hesabınızda oturum açın.
  • 2- “Verilerinizi Yönetme” başlığına girin.
  • 3- “Hesabınızı Silin” seçeneğine dokunun.
  • 4- Son kararınızı verin.

Bu 4 işlemin ardından söz konusu hesap silme aşamalarını kolayca geçebilecek, son adımda kararınızı verdikten sonra silme işlemini tamamlayabileceksiniz. Bu işlem adımlarını biraz daha detaylandırarak sizlere daha basit yol gösterelim.

1- Apple Hesabınızda Oturum Açın.

“Apple” sizlere “iCloud” adı verilen bulut depolama servisine ait uzantıyla hesap oluşturma imkanı tanır. Bu imkanla oluşturduğunuz @icloud.com uzantılı mail adresinizi ve şifrenizi kullanarak buradan girişinizi gerçekleştirin.

2- “Verilerinizi Yönetme” Başlığına Girin.

Apple hesabınızı bir daha ulaşamamak üzere silmek için “Apple Veriler ve Gizlilik” sayfasına girmelisiniz. Bu sayfaya girdikten sonra büyük olasılıkla sizden tekrardan giriş yapmanız istenecektir. Tekrardan girişinizi tamamlayıp telefonunuzdan “2 Adımlı Doğrulama” için gerekli onayı verdiğinizde artık son aşamaya geçmeye hazırsınız demektir.

3- “Hesabınızı Silin” Seçeneğine Dokunun.

“Verilerinizi Yönetme” başlığının en alt kısmında “Hesabınızı Silin” adında bir buton olacaktır. Apple hesabını silme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanacağınız alan burasıdır. Bu alanda ilgili butona bastıktan sonra artık son ve en önemli aşamaya geçiş yapacaksınız. Bu aşama karar aşamasıdır. Birçok kullanıcı hesap silme işleminden burada vazgeçtiği için size de net kararınızı vermek için şans tanınmaktadır.

4- Son Kararınızı Verin.

Apple, hesabınızı silmeden önce ortaya çıkabilecek hususlar hakkında detaylı bilgilendirmeler sunmaktadır. Bu bilgilendirmeleri göz önünde bulundurarak kararınızı verin. Eğer ki silmekten vazgeçerseniz direkt olarak tarayıcı penceresini kapatabilirsiniz. Tam tersine hesabınızı silmek için adımlara devam etmek istiyorsanız “Bir Neden Seçin” butonuna tıklayarak nedeninizi belirtip “Devam” butonuna basın. Bu butona bastıktan sonra artık Apple hesabınız silinme sürecine girecektir.

Bu içeriğimizde sizlere bahsettiğimiz Apple hesabı silme adımlarını aşırı derecede dikkatli bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bazı kullanıcılar yanlış yaptıkları işlemlerden dolayı hesabı silse dahi aktif olan aboneliklerine para ödemeye devam etmek zorunda kalabiliyor. Bunun yanı sıra işlem gerçekleştirirken hesabınızda bakiye olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Aksi halde hesabınızı sildiğinde bu bakiyenin de yanacağını bilmelisiniz.

İçerik
iPhone Hızlandırma Yöntemleri

iPhone Hızlandırma Yöntemleri, son zamanlarda internette en çok sorulan soruların başında geliyor. Bu aramalar özellikle1

2 dk. 25 Okundu
İçerik
Poco C3

Poco C3 Xiaomi markasına ait bir telefon modelidir ve 2020 yılında piyasaya sunulmuştur. Xiaomi Çin’de 1

5 dk. 25 Okundu
İçerik
Redmi K30 Pro

Redmi K30 Pro uygun fiyatlı üst sınıf teknik donanım sunma politikasına sahip Xiaomi markasının çıkardığı1

5 dk. 17 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al