KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Akıllı Telefonlarda Kamera Sesi Kapatma – Ses Nasıl Kapatılır?

Telefonlar geçmişte sadece iletişim için kullanılırken günümüzde çok farklı bir yöne doğru evrilerek cebimizdeki bilgisayar haline geldi. İnternete bağlanma, fotoğraf çekme, iletişim vb. tüm konularda bizlere destek sunarak dilediğimiz noktada işlem yapma fırsatı veriyor. Bu da kullanıcılar için oldukça önemli bir avantaj oluyor. Her ne kadar durum böyle olsa da mobil cihazların bazı özelliklerinin ne yazık ki can sıkıcı yanları bulunuyor. Buna başlıkta da belirttiğimiz gibi cihaz içerisindeki fotoğraf makinasının sesli çekim yapmasını örnek verebiliriz. Hiç değilse üretici firmalar bu özelliği kullanmak istemeyen kişilere kamera sesini kapatma fırsatı veriyor. Biz de bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğini içeriğimizde detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Telefonda Kamera Sesini Kapatma Yolları

Akilli Telefonlarda Kamera Sesi Kapatma Ses Nasil Kapatilir
Kamera Sesi Kapatma

Bir telefonda kamera sesini kapatmak istiyorsanız ilk önce en basit işlem olan ses açma kapama tuşlarını değerlendirmeli eğer ki başarılı sonuçlar elde edilmiyorsa diğer yöntemlere göz atılmalıdır. Bu yöntemler;

  1. Ses Açma – Kapama tuşları,
  2. Sessize alma tuşu,
  3. Kamera ayarlarından sesi devre dışı bırakma,
  4. Üçüncü parti uygulamalar örnek verilebilir.

Bu yöntemleri biraz daha detaylandırarak konu hakkında bilgi edinmenizi ve işlemleri daha kolay gerçekleştirmenizi sağlayacağız.

1- Ses Açma – Kapama Tuşlarını Kullanın.

iOS ve Android telefonlarda birçok kişi tarafından kullanılan kamera sesi kapatma yöntemlerinden biri de budur. Tek hamleyle telefonunuzun sesini tamamıyla kısarak kameranın da ses çıkarmasını engelleyebiliyorsunuz. Eğer ki ses açma ve kapama tuşlarının nerede olduğunu bilmiyorsanız; telefonun sağ ve sol tarafını kontrol edebilirsiniz.

2- Sessize Alma Tuşu Kullanın.

Her geçen gün akıllı telefonlarda ortaya çıkan gelişmelerle birlikte telefon kullanımı daha kolay hale getirilmeye çalışılıyor. Bu sebeple de cihazın menüsünü açmadan yapabileceğiniz işlemler telefonun belirli noktalarına tuş olarak atanıyor. Apple markalı cihazların neredeyse tümünde yer alan sessize alma tuşu ses açma ve kapama tuşlarıyla aynı etkiyi göstermektedir. Ses açma ve kapama tuşları sesi kademeli olarak azaltırken kapatma tuşu tamamıyla kısıyor. Bu da doğrudan kamera sesi kapatma konusunda bizlere destek oluyor.

3- Kamera Ayarlarından Kamera Sesini Kapatın.

Bu işlem birçok telefon modelinde olmasa da kullandığınız telefonu muhakkak söz konusu özelliğe sahip olup olmadığı konusunda kontrol etmelisiniz. Belirtilen adımları tek tek uygulamak yeterli olacaktır.

  • “Kamera” adlı uygulamayı açın.
  • “Ayarlar (Dişli Çark)” simgesine dokunun.
  • “Denklanşör Sesi” özelliğini kapalı konuma getirin.

Bu adımların hemen ardından artık kameranızın rahatsız edici çekim sesi pasif hale gelecektir.

4- Kamera Sesi Kapatma Uygulamalarını Deneyin.

Google Play Store ve App Store gibi uygulama mağazalarının sahip olduğu uygulama çeşitliliği sayesinde cihazda yapmak istediğini birçok işlem için alternatif bulabiliyorsunuz. Bu sebeple ilgili platformlara giriş yapıp yaşadığınız sorunu ortadan kaldıracak olan uygulamaları telefonunuza indirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde akıllı telefonlarda büyük bir problem haline gelen kamera sesi kapatma yöntemlerinden bahsettik.

İçerik
En Güzel Oyuncu Nickleri

En Güzel Oyuncu Nickleri , Oyun severler için oyunun ilk aşamasında oyunda kullanacakları oyun nickine1

2 dk. 84 Okundu
İçerik
WhatsApp Silinen Mesajı Görme Rootsuz

WhatsApp Silinen Mesaji Görme Rootsuz WhatsApp Silinen Mesajı Görme Rootsuz ,WhatsApp uygulamasının Facebook tarafından satın1

2 dk. 8362 Okundu
İçerik
Online Dating Site Reviews 2021

If you are trying to find an online online dating service to meet your life1

4 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.