KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Windows Movie Maker Kullanımı

Windows Movie Maker Kullanımı , Teknolojik gelişmelerin hızlı yaşandığı günümüzde birçok uygulama ile yazılım firmaları kullanıcılara farklı hizmetler vermektedir. Microsoft yazılım firmasına ait olan ve onun tarafından geliştirilen video düzenleyici uygulama sayesinde birçok kullanıcı istediği videoları yapabilmektedir. Windows Movie Maker Kullanımı merak edilenler arasında yer alırken oldukça kolay bir kullanıma sahip olan uygulama sayesinde istenilen videolar kısa sürede hazırlanabilmektedir.

Windows Movie Maker Kullanımı Nasıldır?

Microsof’tun geliştirdiği uygulama ile resim ya da müzik ve video dosyaları birleştirilebilmekte ve bu sayede kullanıcılar kendi kliplerini yaratabilme şansına sahip olmaktadır. Kişisel yaratıcılığın da desteklenmesine yarayan uygulama kullanıcılara geniş bir alan yaratmaktadır. Windows Movie Maker kullanımı oldukça kolay bir uygulamadır ve dileyen herkes tarafından kısa sürede kullanılabilir. XP işletim sistemleri söz konusu olduğunda uygulama hazır olarak gelirken farklı işletim sistemlerine kurulum dosyası ile yüklenir.

Windows Movie Maker download oldukça kaliteli bir video düzenleyicidir ve birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. Uygulamaya ait olan 2.6 sürümü çeşitli işletim sistemlerinde Türkçe yüklenebilirken 2012 sürümü İngilizce olarak çıkmıştır. Windows Movie Maker 2012 İngilizce olarak piyasaya sürülmüştür ve diğer uygulamalar Türkçedir. Movi Maker 2.6 basit bir kullanıma sahip olurken videolar çok pratik bir şekilde hazırlanabilmektedir. Video hazırlanırken uygulamanın solunda yer alan video, ses ve resim al seçeneklerinden hangisi alınmak isteniyorsa alınır ve bu dosyalar koleksiyona eklenir.

Daha sonraki adımda ise seçilenlerin film şeridine aktarılması gerekir. Ardından da video geçişlerinin görüntülenmesi gerekmektedir. Ayrıca videolar üzerinde efekt uygulaması da yapılabilmektedir. Efekt uygulanacağı zaman seçilen efektlerin sürükle bırak yöntemiyle video ya da resmin üzerine bırakılması gerekir. Windows Movie Maker Windows 10 için de kullanılabilen bir uygulamadır.

Windows Movie Maker ile Neler Yapılır?

Bu uygulama sayesinde bilgisayarlarda yer alan fotoğraflar, videolar ya da sesler bir araya getirilebilir ve istenilen düzenleme ve değişiklikler bunlar üzerinde gerçekleştirilebilir. Ayrıca mikrofonla ses kaydı yapmak da uygulama sayesinde mümkün olur. Windows Movie Maker ile Neler Yapılır? Merak edilenler arasında yer alırken bu uygulama bir video düzenleme uygulamasıdır.

Bu uygulama kolay bir şekilde video yapmaya izin verirken programın menüsünde yer alan fotoğraf ekleme seçeneğinden yararlanılarak dosyalar seçilerek eklenebilmektedir. Ayrıca Movie Maker ana menüsünü kullanarak da fotoğraf ve video dosyaları alınabilir.

Aygıttan al seçeneğine tıklandığında bu işlem kolayca gerçekleştirilir. Giriş menüsünden ise müzik ekle seçeneği kullanılabilmektedir. Bu seçenek ile hem internetten hem de bilgisayardaki ses dosyalarından ekleme yapılabilmektedir.

Web kamerası bağlı olan bilgisayarlarda görüntü kaydetmek ve filme aktarmak mümkün olabilmektedir. Bu da uygulamanın güzel özellikleri arasında yer alırken mikrofonla ses kaydı da yapılabilmektedir.

Dışarıdan konuşma ilave edilmek istendiğinde bu seçenekten yararlanılabilmekte ve istenilen konuşmalar kaydedilerek filme eklenebilmektedir. Uygulamada yer alan bir diğer özellik ise anlık görüntü alabilme seçeneğidir ve dileyen kullanıcılar bu işlemi kolayca yapabilirler.

Ayrıca eklenen resimler istenilen süre boyunca ekranda görüntülenebilmekte ve uygulama bu sürelerin ayarlanabilmesini kullanıcılara bırakmaktadır. Videoya alt yazı ekleme seçeneği de mevcuttur ve filmin sonuna jenerik ekleme şansı da uygulama ile verilmektedir.

İçerik
Bilgisayardan İnternet Paylaşımı (Hotspot) Nasıl Yapılır?

Windows 8.1 sürümüyle birlikte artık ev içerisinde kullanılan kablosuz ağı bilgisayardan farklı cihazlara dağıtma imkanı1

3 dk. 5026 Okundu
İçerik
Windows’da Hangi Uygulama Ne Kadar Pil Tüketiyor?

Windows 10, günümüzde aktif olarak kullanılan işletim sistemleri arasında en performanslı olanlardan biridir. Her ne1

3 dk. 33 Okundu
İçerik
Kullanıcı Hesabı Denetimi Kapatma Yöntemleri (3 Farklı Yöntem)

Windows 10’un kullanıcılarına sunmuş olduğu (UAC) kısaltmasına sahip Kullanıcı Hesabı Denetimi özelliği birçok kişi tarafından1

3 dk. 25 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.