KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Toy Poodle (Kaniş) Özellikleri ve Bakımı

Toy Poodle Özellikleri – Oldukça yumuşak ve çok hoş gözüken bir kürke sahip olan Toy Poodle en zeki köpek cinsleri arasında yer alıyor. Görüntü itibari ile kıvırcık olması nedeniyle oyuncağa benzemektedir. Toy poodle, Poodle ailesinin en küçük üyesidir. Diğer ırklara göre daha belirgin bir buruna sahiptir. Aynı zamanda atletik bir yapısı olmaktadır. Uzun bir bacak yapısı vardır. Toy poodle özellikleri ve bakımı için hazırladığımız yazıyı okumanız halinde, sahiplenme konusunda karar verebilirsiniz.

Yavru Toy Poodle

Yavru Toy Poodle

Toy Poodle Özellikleri

  • Yaşam Süresi: 13/15 yıl
  • Köken: Fransa
  • Ağırlık: 7-8 kg
  • Boy: 28-38 cm
  • Kullanım: Bekçi ve Şov Köpeği
Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz İhtiyacıOrta
OyunculukÇok Oyuncu
Başka Köpeklerle Geçinmeİyi
Başka Petlerle Geçinmeİyi
Çocuklarla AnlaşmaÇok İyi
Yabancılara Davranışİyi
KorumaOrta
Eğitilebilirlik DüzeyiYüksek

Toy Poodle’ların ortalama yaşam süresi 13-15 sene arasında değişmektedir. Fransa kökenli olan bu köpek ortalama olarak 7-8 kg ağırlığına sahiptir. 23-38 cm civarı boyu ile minik bir türdür.

Yüksek eğitilebilir düzeyi olması onu iyi bir dost yapar. Çocuklarla çok iyi anlaşan Poodle’lar aynı zaman iyi bir koruyucudur. Başka köpeklerle ve yavru köpeklerle çok iyi geçinirler. Egzersiz ihtiyaçları ise orta seviyededir. Genel olarak baktığımızda yeni tanıştığı insanlara karşı mesafeli olduklarını görebiliriz. Kötü bir etki yaratmadığınız takdirde iletişime çok açıktır. Hiperaktif bir yapısı vardır ve kendi istediğini yapma eğilimi taşımaktadır. Enerjisini atması için onunla çok sık zaman geçirmeniz gerekir.

Toy Poodle uzun küçük bir köpek olmasına karşın uzun bacaklara sahiptir. Bu yapısı sayesinde alımlı olduğunu ifade edebiliriz. Tüyleri uzundur ve bu anlamda dökülmeye müsaittir. Çok değişken renkler ile karşımıza çıkabilir. 

Toy Poodle

Toy Poodle

Toy Poodle Bakımı

Eğitimi son derece kolay olan Toy Poodle’ın aynı zamanda bakımı da son derece kolaydır. Eğer iyi bir eğitim verirseniz tüy dökmesi dışında bir sorun ile karşılaşmazsanız.  Toy poodle bakımı konusunda sizlere detayları bilgiler aktaracağız. Bu bilgiler ışığında siz de en iyi şekilde köpek bakımını gerçekleştirebilir, ona daha iyi hayat şartları sağlayabilirsiniz. Bu anlamda tuvalet bakımı, egzersiz ve güvenli alan gibi konular son derece önemlidir.

Toy Poodle Tuvalet eğitimi

Bahçeli bir evde yaşamıyorsanız mutlaka tuvalet eğitimi vermeniz gerekiyor. Mamasını yedikten sonra 30 dakika içinde sindirimi tamamlanır ve tuvalet ihtiyacı hisseder. Zaman-mekan arasında bağlantı kurduktan sonra köpeğinizin alışkanlık kazanması daha çabuk olacaktır.

Tuvalet eğitimi verirken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bunun en başında planlı ve tutarlı olmanız gerekiyor. Aynı zamanda her zaman aynı yere tuvaletini yapmalıdır. Gün içinde en az 3 kere tuvalete götürmelisiniz.  Tuvalet ihtiyacını karşıladıktan sonra ona ödül maması vermeniz, alışkanlığını kazanmasında yardımcı olacaktır. Bunun yanında utanma huyu olduğu için tuvaletini yaparken dikkat etmeniz gerekiyor.

Tıraş Edilmiş Toy Poodle

Tıraş Edilmiş Toy Poodle

Güvenilir Alan Oluşturun

Onu tek başına bıraktığınız zaman, eşyalarınıza zarar gelmemesi için bir alan oluşturmanız son derece önemlidir. Güvenli alan içinde oyuncukları olması ve tuvalet ihtiyacını giderebilmesi sıkılmamasına yardımcı olur.

Egzersiz Yaptırın

Düzenli olarak egzersiz yapması son derece önemlidir. Bu sayede hastalıklara karşı olan bağışıklığı artar. Bunun yanında egzersiz yapması halinde saldırganlık yapma ihtiyacı hissetmez. Onun hem ruh sağlığı hem de beden sağlığı için egzersiz son derece önemlidir.

Sonuç

Toy Poodle cins köpekleri özellikleri itibari ile bu şekilde anlatabiliriz. Toy Poodle özellikleri ve bakımı konusunda bilgi sahibi olmanız ve özverili olmanız halinde çok iyi bir dost kazanabilirsiniz. Başka köpeklerle ve çocuklarla iyi anlaşması onun için ve sizin için çok büyük bir artı olacaktır. Eğer siz de köpek sahiplenmeyi düşünüyorsanız Toy Poodle’lar sizin için çok iyi bir seçenek olabilir. 

İçerik
2021 Oscar Ödüllerinin Kazananı Belli Oldu!

Her yıl düzenlenen Oscar ödülleri bu yıl da gerçekleştirildi. 2021 Oscar Ödüllerinin Kazananı Belli Oldu!1

3 dk. 55 Okundu
İçerik
Migros Şarap Fiyatları (2021 Güncel)

Migros Şarap Fiyatları 2021 Migros Şarap Fiyatları Nedir? Şarap severler şimdiden araştırmaya başladı. En uygun1

4 dk. 14777 Okundu
İçerik
En İyi 2. El Telefon Modelleri 2021

En iyi telefonlar 2021 yılında da merak konusu. Tabii dolar almış başını gidiyor ve hâliyle1

3 dk. 13909 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al