KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Telegram Hesabı Silme, Telegram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Telegram hesabı silme işlemi sık sık karşılaşılıyor olsa da  son zamanlarda WhatsApp kadar popüler olmasa da bu platform ile yarışabilecek kadar kullanıcı sayısına ulaşmış anlık mesajlaşma uygulamalarından sadece bir tanesidir. Rus bir yazılımcı tarafından kodlanan uygulama akranlarına göre daha nitelikli özellikleri içerisinde barındırıyor. Google Play ve App Store içerisinde gezerken denk gelmeniz olabildiğince mümkün olan uygulamayı indirdikten sonra telefon numaranız ile birlikte kolayca kayıt olabiliyorsunuz.

Bazı kullanıcılar deneme amaçlı olarak uygulamaya kayıt olsa da bir süre sonra uygulamadan sıkılarak telegram hesabını silmek için araştırmalar yapıyor. Hesap silme işlemi aslında o kadar zor olmamakla birlikte doğru adımlar takip edildiğinde ve başvurduğunuz internet sitesi doğru olduğunda çok kısa bir süre içerisinde tamamlanıyor. Bu içeriğimizde Telegram Hesabı Silme, Telegram Kalıcı Olarak Hesap Silme gibi konularda sizlere bilgi vererek işlemlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasını ve artık uygulamada kayıtlı olan telefon numaranızı oradan silmenize yardımcı olacağız.

Telegram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Her ne kadar profesyonel bir anlık mesajlaşma deneyimi sunuyor olsa da fazla kişi tarafından bilinmediği için kullanıcılar bu uygulamayı kullanma konusunda tereddüt ediyor. Bu nedenle hesabı devre dışı bırakma konusunda arayışlar içerisine girerek bu uygulamaya kayıt edilen telefon numarasını artık kayıtlardan tamamen kaldırmaya çalışıyorlar.

Hesabınızı kalıcı olarak silmek maalesef ki uygulama içerisinden mümkün olmamaktadır. Telegram bu işlem için internet sitesinde farklı bir bağlantı oluşturarak bu bağlantı ile hesap silme işleminin mümkün olmasını sağlıyor.

Telegram hesabı silme işlemini başarılı bir şekilde tamamlamanız için sizlere adım adım anlatım gerçekleştireceğiz. Tabii ki her şeyden önce devre dışı bırakma işlemine başlamak için nasıl silinir sorusunun cevabını verecek olan hesap silme linkini öğrenmelisiniz. Bu linki sizler için aşağıya bırakıyoruz.

Telegram Hesabı Silme Linki: https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

1.     Telegram hesabını silmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayarak hesap silme sayfasına giriş yapın.

2.     Yeni sayfada sizden telefon numaranız istenecektir. “Your Phone Number” yazan yere telegrama kaydolmak için kullandığınız numarayı girin ve “Next” butonuna basın.

Telegram-Hesabi-Silme-Telegram-Hesabi-Nasil-Kapatilir-2

Telegram-Hesabi-Silme-Telegram-Hesabi-Nasil-Kapatilir-2

3.     Telegram hesabınızın açık olduğu cihaza onay kodu gönderilecek. Doğrulama kodu geldiğinde bu kodu “Confirmation Code” yazan bölgeye yapıştırın ve “Sign In” butonuna basın.

Telegram-Hesabi-Silme-Telegram-Hesabi-Nasil-Kapatilir-1

Telegram-Hesabi-Silme-Telegram-Hesabi-Nasil-Kapatilir-1

4.     “Delete My Account” sayfasına tüm adımları tamamlayarak ulaştınız. Burada sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurup son olarak “Done” butonuna basarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Android Cihazlarda Telegram Hesabı Silme

Telegram uygulamasını telefonunuzdan kullanıyorsanız uygulamayı artık kullanmak istemediğiniz zaman Telegram Hesabı Nasıl Silinir? sorusunun yanıtını araştırmaya başlayacaksınız ancak bunun telefondan mümkün olmadığını bilmeniz gerekiyor.

Bazı kullanıcılar telefonundaki uygulamayı kaldırdığında hesabın silindiğini düşünüyor ancak durum ne yazık ki tahmin edildiği gibi değil. Telegram uygulamasını kaldırdığınızda sadece hesabınıza olan erişiminizi kaybedeceksiniz. O halde hesabınız halen daha uygulama içerisinde aktif olarak gözükecektir.

Hesabı silince direkt olarak telefon numaranızı girerek giriş yapmayı denediğinizde giriş yapma imkanınız olmayacaktır. Bu sebeple telefonunuzdan uygulamayı kaldırmadan önce bir önceki başlıkta verdiğimiz internet adresine giriş yaparak aşağıdaki adımlara göre silme işlemini tamamlayın. Uygulamayı kaldırmadan önce bir kere giriş yapmayı deneyerek hesabın silindiğinden tam olarak emin olun. Platforma kayıtlı olan hesabınızı sildiğinizde artık geri dönüşü olmayan bir yola girmiş olacak ve uygulama içerisinde daha önce gerçekleştirdiğiniz görüşmelere ait geçmişler otomatik olarak silinecektir.

Silinen Telegram Hesabı Tekrar Açılır Mı?

Telegram kullanıcıları hesaplarını kapattıktan sonra geri dönüşü olmayan bir yola girmiş oluyor. Hesabı kurtarmanın herhangi bir yolunun olmamasının yanı sıra tek çare tekrardan aynı numara ile kayıt olmaktan geçiyor. Telegram geri dönmek isteyen kullanıcılarına aynı numara ile tekrardan kayıt olma imkanını sunuyor. Bir önceki kayıt serüveniniz de olduğu gibi telefonunuza uygulamayı indirdikten sonra uygulamaya giriş yaparak telefon numaranız ile kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar kayıt esnasında farklı farklı hatalar ile karşılaşabiliyor. Bu hataların çözümlerini internetten yapacağınız araştırmalar neticesinde bulabilir ve o kullanmaktan çekindiğiniz uygulamaya tekrardan giriş yapabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanırken kesinlikle kişisel verilerinizi gizlemek için sunulan önlemlere dikkat etmeye özen göstermeniz gerekiyor. Herhangi bir güvenlik açığı olsa da kullanıcılar teknoloji konusunda etkin rol oynamak için bu uygulamayı sürekli olarak kullanıyor.

Bkz: 7 Adımda Telegramda Anket Yapma

İçerik
Kaan Elwind Atıcı Kimdir

Elwind kullanıcı adıyla tanınan Kaan Atıcı, 14 Ekim 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Küçük yaşta1

5 dk. 17635 Okundu
İçerik
Numara Komşusu Nasıl Bulunur?

Numara Komşusu Nasıl Bulunur? Her geçen gün sosyal medyada karşılaştığımız akımlar merak uyandırıcı olmasından dolayı1

1 dk. 12449 Okundu
İçerik
Facebook Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Facebook, günümüzde eskisi kadar popüler olmasa da en çok kullanılan sosyal ağlar arasında ilk sıralarda1

3 dk. 31 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.