Ana sayfa Donanım Silme Tuşu Tek Tek Siliyor Çözümü (Resimli Anlatim)

Silme Tuşu Tek Tek Siliyor Çözümü (Resimli Anlatim)

6
Silme-Tusu-Tek-Tek-Siliyor-Cozumu-(Resimli-Anlatim)
Silme-Tusu-Tek-Tek-Siliyor-Cozumu-(Resimli-Anlatim)
Google News

Hayatımızın her noktasında önemli bir yere sahip olan bilgisayarlarda bazı durumlarda farklı farklı sorunlarla karşılaşırız. Bu sorunlar çözülemeyecek olmayıp sadece kısa araştırmalar neticesinde sonuca kavuşuyor. Bilgisayarda bulunan silme tuşu sürekli silmiyor sorunu bilgisayarının temizliğine fazlasıyla dikkat eden kişiler tarafından çok karşılaşılan sorundur. Klavyenizin üzerini silerken aynı anda birçok tuşa basmanız gerekiyor. Bu etkilerin sonucunda ne yazık ki bilgisayarın hiç bilmediğiniz kısayol tuşları devreye girerek bazı tuşların işlevini değiştiriyor. Eğer ki bu sorunu nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız yazıda anlattıklarımızı takip ederek silme tuşu sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Silme Tuşu Tek Tek Siliyor Sorunu Çözümü

Bilgisayarınızın modeli farketmeksizin içerisinde Windows işletim sistemi bulunuyorsa bu sorunla karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. Aşağıda belirtilen adımlarla silme tuşu tek tek siliyor sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızın başlat bölümüne tıklayarak “Denetim Masası” yazın.
 2. Denetim Masasına girdikten sonra burada bulunan “Klavye” sekmesine tıklayın.
  silme tuşu tek tek siliyor
 3. Karşınıza yeni bir ekran çıkacak ve bu ekranda gerekli ayarlamaları yapabileceksiniz.
  silme tuşu tek tek siliyor
 4. Bu noktada klavyede silme tuşu tek tek siliyor sorununa çözüm olacak kısım “Yineleme Gecikmesi”’dir.
 5. Buradaki butonu sağa kaydırırsanız hızlı silmeye başlayacak, sola kaydırırsanız daha yavaş silecektir.
 6. Kendinize göre ayarlama yaptıktan sonra “Uygulama” butonuna basın.

Bu adımlar neticesinde karşılaştığınız klavye sorunu tamamıyla ortadan kalkacaktır. Bilgisayarınızın modeli ne olursa olsun burada anlatılan adımların geçerli olduğunu unutmamalısınız.

Bkz: Klavyede Tuşlara Basınca Başka Şeyler Çıkıyor Çözümü

6 Yorumlar

 1. Harf Silme Tuşuna basılı tutunca metni sonuna kadar hızla siler ya hani. Benim bilgisayarın silme tuşu basılı tutunca bir tane harf silip duruyor, Tık tık tık silme ile siliyor. nasıl düzelir? Lenovo ideapad y550

 2. Burada anlatılanların yanı sıra tuşunuzu sadece tarayıcıda kullanamıyorsanız eğer, kullandığınız tarayıcının ayarlarından kısayol tuşları ayarlarını değiştirin.

 3. Klavyemin silme tuşu bir anda bozuldu. Yeni klavye almama rağmen silme tuşum hala çalışmıyor. Bu içerikte anlatılanları uyguladım ve boş yere klavyeye para verdiğimi anladım. Teşekkürler!

 4. Bilgisayarımın klavyesini bezle silerken bu hale geldi. Tabii ki çözümü sizin sayenizde birkaç dakikada ortaya çıktı.

Yorum Yap

Yorumu Gönder
İsminizi buraya girin.