Ana Sayfa Donanım Silme Tuşu Tek Tek Siliyor Çözümü (Resimli Anlatim)

Silme Tuşu Tek Tek Siliyor Çözümü (Resimli Anlatim)

Silme-Tusu-Tek-Tek-Siliyor-Cozumu-(Resimli-Anlatim)
Silme-Tusu-Tek-Tek-Siliyor-Cozumu-(Resimli-Anlatim)

Hayatımızın her noktasında önemli bir yere sahip olan bilgisayarlarda bazı durumlarda farklı farklı sorunlarla karşılaşırız. Bu sorunlar çözülemeyecek olmayıp sadece kısa araştırmalar neticesinde sonuca kavuşuyor. Bilgisayarda bulunan silme tuşu sürekli silmiyor sorunu bilgisayarının temizliğine fazlasıyla dikkat eden kişiler tarafından çok karşılaşılan sorundur. Klavyenizin üzerini silerken aynı anda birçok tuşa basmanız gerekiyor. Bu etkilerin sonucunda ne yazık ki bilgisayarın hiç bilmediğiniz kısayol tuşları devreye girerek bazı tuşların işlevini değiştiriyor. Eğer ki bu sorunu nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız yazıda anlattıklarımızı takip ederek silme tuşu sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Silme Tuşu Tek Tek Siliyor Sorunu Çözümü

Bilgisayarınızın modeli farketmeksizin içerisinde Windows işletim sistemi bulunuyorsa bu sorunla karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. Aşağıda belirtilen adımlarla silme tuşu tek tek siliyor sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızın başlat bölümüne tıklayarak “Denetim Masası” yazın.
 2. Denetim Masasına girdikten sonra burada bulunan “Klavye” sekmesine tıklayın.
  silme tuşu tek tek siliyor
 3. Karşınıza yeni bir ekran çıkacak ve bu ekranda gerekli ayarlamaları yapabileceksiniz.
  silme tuşu tek tek siliyor
 4. Bu noktada klavyede silme tuşu tek tek siliyor sorununa çözüm olacak kısım “Yineleme Gecikmesi”’dir.
 5. Buradaki butonu sağa kaydırırsanız hızlı silmeye başlayacak, sola kaydırırsanız daha yavaş silecektir.
 6. Kendinize göre ayarlama yaptıktan sonra “Uygulama” butonuna basın.
İlginizi Çekebilir:  Başlat Menüsünde Klavye Çalışmıyor

Bu adımlar neticesinde karşılaştığınız klavye sorunu tamamıyla ortadan kalkacaktır. Bilgisayarınızın modeli ne olursa olsun burada anlatılan adımların geçerli olduğunu unutmamalısınız.

Bkz: Klavyede Tuşlara Basınca Başka Şeyler Çıkıyor Çözümü

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara olan ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri bu site aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Beni aşağıdaki sosyal medya adreslerimden takip edebilirsiniz.

22 Yorumlar

 1. Harf Silme Tuşuna basılı tutunca metni sonuna kadar hızla siler ya hani. Benim bilgisayarın silme tuşu basılı tutunca bir tane harf silip duruyor, Tık tık tık silme ile siliyor. nasıl düzelir? Lenovo ideapad y550

 2. Burada anlatılanların yanı sıra tuşunuzu sadece tarayıcıda kullanamıyorsanız eğer, kullandığınız tarayıcının ayarlarından kısayol tuşları ayarlarını değiştirin.

 3. Klavyemin silme tuşu bir anda bozuldu. Yeni klavye almama rağmen silme tuşum hala çalışmıyor. Bu içerikte anlatılanları uyguladım ve boş yere klavyeye para verdiğimi anladım. Teşekkürler!

 4. Bilgisayarımın klavyesini bezle silerken bu hale geldi. Tabii ki çözümü sizin sayenizde birkaç dakikada ortaya çıktı.

 5. Aynı sorunu sadece word dosyasında çalışırken yaşıyorum. İleri ve geri silme tuşları tek tek siliyor ve genelde yazma biraz yavaş. Ama başka yerlerde yazarken aynı şey olmuyor. Excel’de de olmuyor, sadece word’de. Bir çözümünüz var mıdır?

 6. Yol 1:

  Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Erişim Kolaylığı Merkezi\Klavye kullanımını kolaylaştır seçeneği içerisinde Filtre Tuşları seçeneği aktif ise devredışı bırakıp tekrar deneyelim.

  Yol 2:

  Başlat > Çalıştır yolunu takip edip açılan yazı ekranına winword /safe komutunu girmelisiniz.

  Bu iki yol sizi çözüme ulaştırabilir.

 7. İkinci yolla halloldu, zaten önceden de hep o modda çalışıyordum, ama tamamen unutmuşum. Birinci yolsa sanırım sadece klavye sorunu için geçerli. Çok teşekkür ederim cevap için, çalışmakta zorluk çekiyordum, sağolun.

 8. Hangi seçenekler Nurcan hanım, biraz detaylandırır mısınız? Herhangi bir yerden ekran görüntüsü gönderirseniz çok sevinirim.

 9. Word’de dosya/seçenekler. Güvenli modda bunlarda değişiklik yapamıyorum. Ayrıca dosyayı tekrar açtığımda güvenli moddaki hali değil, normal olan açılıyor. Önceden hatırlıyorum, görev çubuğunda kilitli olarak güvenli moddaki dosya kalırdı. (Bu arada önceki daha eski bir Office sürümüydü.)

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz