KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Nova 7i Huawei İnceleme

Nova 7i Huawei , markası Nova 7i isimli yeni telefonuyla orta segmentli bir seviyede oldukça başarılı bir imaj çizmektedir. Nova 6 SE’in güncellenmiş bir hali olarak karşımıza çıkan telefonda oldukça güçlü özellikler olması modeli oldukça tercih edilebilir kılmaktadır. Genelde telefonlarına ekstra özellikler ekleyerek ve onları fiyat anlamında daha orta seviyeye çekerek yeni modelleri piyasaya çıkaran Huawei, aynı özelliğini Nova 7i ’de de gösterdi. Daha önceleri hayatımıza girmiş olan Nova 6 SE’in güncellemiş hali olarak Çin piyasasına sürülen bu yeni telefonda ufak değişiklikler bulunmaktadır.

Ekran boyutu olarak 6.4 inç büyüklüğünde bir sayıyı sahip olan Huawei Nova 7i FHD+ çözünürlük de sunmaktadır. Delikli bir yapısının olması şık tasarımını destekleyen bir çizgide olan görselliği sunmaktadır. Özellikle kameralar ile alakalı güçlü yapısı ile Huawei; hem ön kamerada hem de arka kamerada oldukça profesyonel bir çekim imkanı sunmaktadır. Zaten Huawei’nin özellikle ön kameraları için geliştirmiş olduğu Super Night Selfie 2.0 modu hangi ortama girerseniz girin çekilen fotoğrafın oldukça kaliteli durmasını sağlayacaktır. Dilerseniz karanlık bir ortamda dilerseniz ışığı az olan bir ortamda bu mod sayesinde fotoğraflarınız daha yüksek bir kalitede çıkacaktır. Huawei Nova 7i’de de bu özellik bulunmaktadır.

Nova 7i Temel Özellikleri

Nova 7i 8 çekirdekli bir yapıdadır. Aynı zamanda Kirin 810 işlemcisinden güç almaktadır. 8 GB RAM kapasitesi var olan olan modelin, 128 GB depolama alanı da bulunmaktadır. Huawei tarafından piyasaya çıkan güncellenmiş modellerde hafıza kartı desteği bulunmamaktaydı. Ancak Nova 7i de bu destek sağlanmıştır. Yani 256 GB’a kadar ekstra hafıza kartıyla depolama alanı genişletilebilmektedir. Batarya olarak 4200 mAh’lık bir özellikten bahsedebiliriz. Aynı zamanda hızlı şarj olma özelliği de yine bu cihazda mümkündür. 

40 watt SuperCharge teknolojisini destekleyen model, yarım saat içerisinde yüksek bir şarj seviyesine telefonunuzun gelmesine yardımcı olmaktadır. Huawei’den alışkın olduğumuz arka kameradaki 4’lü kamera sistemi Nova 7i için de geçerlidir. Ana kamerası 48 MP özelliğindedir. Ultra geniş açılı kamerasının 8 MP özel bir açısı da bulunmaktadır. 2 MP Makro lens ve derinlik sensörü de yine bu özellikler içerisinde sayılabilmektedir. Android 10 işletim sisteminden EMUI 10 tabanı kullanılmaktadır. 

Nova 7i’nin Tercih Edilebilirliğini Yükselten Özellikleri

Ekran boyutunun kullanışlı bir yapıda olması bu cihazın sıklıkla kullanılmasında önemli bir yer tutmaktadır. 6.4 inçlik bir yapıda olan bir cihaz geniş ve rahat bir kullanım sağlayacaktır. İşlemci olarak 8 çekirdekli Kirin 810’un kullanılması da oldukça büyük bir artı olarak dikkat çekmektedir. MicroSD desteği bulunması cihazı seçenekler arasında daha üst bir konuma getirecektir. Farklı ve özel renkler ile desteklenen modelde pek çok zevke hitap eden renkler bulunmaktadır. Sakura Pink, Midnight Black ve Crush Green renkleri ile oldukça şık tasarımların öncüsü bir konumdadır. Ağırlık olarak 183 gram olan cihazın boyutları ise 159.2 mm * 76.3 mm * 8.7 mm şeklindedir. Aynı zamanda oldukça hızlı şarj olur ve bu şarj kısa sürede bitmez. Uzun süreli bir kullanım sağlamaktadır. 

Parmak izi okuyucu özelliği bulunan bu cihazda tarayıcısının Word Wrap özelliği de bulunmaktadır. Çift sim kartı desteği, bu modelde de karşımıza çıkmaktadır. Çevrimdışı olunsa bile ses tanıması yapılabilmektedir. Çok kullanıcı özelliği de cihazda mevcuttur. Serbest ve açık kaynaklı bir yapısı vardır. Java mevcuttur ve Widget’ları da desteklemektedir. Aynı zamanda Jiraskop da mevcut olan diğer bir seçenektir. 

Donanım ve Tasarımın Birleşimi

Hem temel donanım olarak hem de tasarım olarak oldukça güçlü bir yapıda olan Nova 7i, pek çok noktada kullanıcısına kolaylıklar sağlamaktadır. Huawei temel olarak kullanışlılığı esas alan bir marka konumundadır. Gerek ara yüz tasarımı gerekse de dış tasarım anlamında güçlü bir çizgi çizmek Huawei nin en temel özellikleri arasında yer alır.

Android telefonlar özellik bakımından oldukça yoğun telefonlar olması sebebiyle kullanıcısına bazen karışıklıklar yaşatabilmektedir. Ancak Huawei, bu karışıklıkların önüne geçerek çıkarttığı her telefonda kullanışlı ve işlevsel bir çizgide ilerlemeyi amaç edinmektedir. Nova 7i’yi de bu bağlamda amacına ulaşan cihazları arasında sayabiliriz. Kolay anlaşılır tasarımı, kullanışlı ana ekranı ile Nova 7i, oldukça yüksek oranda bir tercih edilebilirliğe sahiptir. Fiyat olarak da orta segmentte ve hatta orta segmentin de altında bir çizgide olduğunu söyleyebiliriz. Hem fiyat anlamında uygun bir model arayışındaysanız hem de gerçekten özellik bakımından da beklentinizi karşılayacak bir model istiyorsanız Nova 7i tercih edilebilir bir modeldir. Cihaz toza ve suya karşı dayanıklı değildir. 

Huawei Nova 7i inceleme ve karşılaştırma

Fiyat, özellikle telefon ve bilgisayar gibi teknolojik aletler noktasında oldukça yüksek bir belirleyicidir. Gerek teknolojik ürünlerin pahalı olması gerekse de kur farkından dolayı bu yüksek fiyatlar uzun zamandır devam etmektedir. Ancak daha uygun fiyatlı arayışlara alternatif üretmek konusunda oldukça başarılı bir çizgide olan Huawei son dönemlerde çıkarttığı neredeyse her modelinde tasarım ve donanımın gücüne değinmektedir. Bu yüzden her bütçeye hitap eden cihazların yanı sıra pek çok farklı model seçeneğini de içerisinde bulundurmaktadır. Özellikle renk konusunda farklı tonlara değinmesi de herkesin zevklerine hitap eden bir alternatif oluşturduğunu gözler önüne sermektedir. Optimal bir dengeyi kuran marka, bu dengede devam etmektedir. 

İçerik
Samsung Galaxy M02s

Samsung Galaxy M02s , Dünyanın teknoloji devleri arasında yer alan Samsung farklı özelliklere sahip olan1

5 dk. 41 Okundu
İçerik
Kendi Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom operatörlerini kullanan kişiler faturanın fazla gelmesi, paket ücretlerinin daha uygun1

3 dk. 9986 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy M31s

Samsung Galaxy M31s , Güney Kore merkezli firma olan Samsung, ürettiği Galaxy M31s cihazları ile1

5 dk. 21 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.