KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Mobil Ödeme Açma ve Kapatma (Tüm Operatörler)

Türkiye’de ve dünyada gelişen ve her geçen gün gelişmeye devam eden mobil iletişim teknolojisi hayatımızın birçok noktasında değişiklikler yaratmaya başladı. Bu değişikliklerden en önemlisi de alışveriş alışkanlıklarımızın tamamıyla farklı bir hal alması, ödemelerin daha kolay gerçekleştirilmesidir. Bir operatörün sağlamış olduğu iletişim teknolojisini kullanıyorsanız tam olarak bu noktada mobil ödeme ile alışveriş fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Biz sizler için hazırladığımız bu içerikte mobil ödeme açma ve kapatma işlemleri başta olmak üzere tüm operatörlerin kullanıcılara sunduğu mobil ödeme limitlerinden bahsedeceğiz.

Mobil Ödeme Servisi Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi operatör sağlayıcılarının tamamı günümüzde birçok işletme ile anlaşma yapmış ve bu sayede ödemeleri faturalı hat tarifesi üzerinden gerçekleştirmeyi mümkün kılmıştır. Bu servisin kullanımı aslında fazlasıyla basittir. Tüm olay alışveriş yapacağınız işletme ile operatör arasındaki anlaşmanın gerçekleşmesine bağlı oluyor. Eğer ki ilgili anlaşma sağlandıysa aşağıda belirtilen adımlar neticesinde mobil ödeme ile alışveriş yapabiliyorsunuz.

  • Mağazadan ürünlerinizi sepete ekledikten sonra ödeme sayfasına geçiş yapın.
  • Mobil Ödeme” seçeneğine dokunun.
  • Telefon Numarası” bilgisini girin.
  • Hattınıza SMS olarak gelen şifrenin girişini tamamlayın.
  • Ödeme gerçekleşti.

Bu kadar basit olan bir işlemin sadece ve sadece faturalı hatlar aracılığıyla gerçekleştiğini unutmayın. Eğer ki ön ödemeli bir hattınız varsa ne yazık ki mobil ödeme özelliğini kullanamayacaksınız.

Türk Telekom – Vodafone ve Turkcell Mobil Ödeme Açma ve Kapatma İşlemleri

Her operatör kullanıcılarına sunduğu “Mobil Ödeme” avantajını opsiyonel seçimlere bırakmıştır. Bu noktada mobil ödemeler gerçekleştirmek istiyorsanız ilgili özelliği aktifleştirmeniz ve o şekilde işlemlere devam etmeniz gerekiyor. Aksi bir durumda ne yazık ki ödeme onayı alamayacaksınız. Hâl böyle olunca üç farklı operatörden mobil ödeme yapmak istiyorsanız mobil ödeme açma ve kapatma işlemlerini aşağıdaki adımlara göre gerçekleştirmelisiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma

Türk Telekom’da mobil ödeme açma ve kapatma işlemi için tek yapmanız gereken “Mesajlar” bölümüne gelip “MOBILODEME KAYIT” yazarak 5555’e göndermektir.

Turkcell Mobil Ödeme Açma

Turkcell’e kayıtlı bir hattınız varsa hattınızdan mobil ödeme ile alışveriş yapmak için “MOBILODEME AC” yazarak 2222’ye göndermeniz gerekiyor. Bu mesajın ardından operatörünüzden gelen onay bilgisiyle alışverişinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Açma

Vodafone’da da mobil ödeme açma işlemleri aynı diğer operatörlerde olduğu gibi kısa mesaj aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Bu durumda “MOBILODEME AC” yazıp 7878’e kısa mesaj göndermeniz gerekiyor.

Mobil Ödeme Limitleri Ne Kadardır?

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone tarafından kullanıcılar için belirlenmiş olan mobil ödeme limitleri birbirinden değişkenlik göstermektedir. Her operatör kullanıcısının talebine göre mobil ödeme limitlerinde artış ya da azalışa gidebiliyor. Ancak otomatik olarak belirlenen limitler aşağıda verilmiştir.

Türk Telekom Mobil Ödeme Limiti: 400₺ (Aylık)

Turkcell Mobil Ödeme Limiti: 360₺ (Aylık)

Vodafone Mobil Ödeme Limiti: 150₺ (Aylık)

Bu limitler dahilinde aylık alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Yaptığınız ödemeler ay sonunda cep telefonu faturanıza yansıtılacaktır.

İçerik
Oppo Reno 2Z Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Oppo Reno 2Z Akıllı Telefon Modeli İnceleme , 2019'un başlarında piyasaya sürülen Oppo'nun Reno model1

5 dk. 35 Okundu
İçerik
Redmi K30 Ultra

Redmi K30 Extreme Commemorative Edition (İngilizce: Redmi K30 Ultra), Xiaomi Grubu'nun kuruluşunun onuncu yıldönümünü kutlamak1

5 dk. 23 Okundu
İçerik
En İyi Android Yedekleme Uygulamaları [TOP 5]

Her geçen gün gelişen ve değişen teknolojiyle birlikte dijitalleşen dünyada veri gizliliği olabildiğince önemli hale1

3 dk. 11539 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.