KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Isınan Telefonun Soğutma İşlemi Nasıl Yapılır?

Mobil cihazlar artık adeta hayatımızın en önemli parçalarından biri haline geldi. Bu sebeple gün içerisinde fazla kullanım gerçekleştirebilir, oyun oynayarak cihaz performansını test edebiliriz. Tam olarak bu noktada eğer ki cihazı çok fazla zorlarsanız ısınma sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bir telefon ne kadar güçlü olursa olsun cihazı zorlayan uygulamalar her zaman olacaktır. Bu sebeple cihazın ısınma durumunda aşağıdaki yöntemleri uygulayarak ilgili sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Yöntem 1: Güneş Etkisinden Koruyun.

Yaz ayları geldiğinde telefon kullanmak fazlasıyla zor olur. Bunun en önemli sebebi gölge alanların olmaması, olsa da gölge sıcaklığının çok yüksek olmasıdır. Bu noktalarda telefon kullanırken güneş ışınları cihaza doğrudan geldiğinde telefonun sıcaklığı fazlasıyla artacaktır. Söz konusu artış cihazın zarar görmesine ve fiziksel zararlarla karşılaşmasına sebep olur. Hâl böyle olunca cihazı güneşin etkisinden korumak için yapılması gerekenler aşağıda verilmiştir.

  • Cihazı güneş alacak noktalarda uzun süre bekletmeyin.
  • Arabanın ön tarafında kesinlikle telefon bulundurmayın.
  • Telefonunuzu sürekli olarak cebinizde taşımayın.

Bu üç işlem cihazınızın fazlasıyla ısınmasına ve belirttiğimiz gibi ilgili sorunların ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Yöntem 2: Sürekli Kılıf Kullanımı Gerçekleştirmeyin.

Telefon fiyatlarının artmasıyla birlikte insanlar akıllı telefonlara daha fazla önem vermeye başladı. Bu önem sebebiyle çizilme, kırılma ya da buna benzer durumlardan cihazı korumak için kılıf kullanımı yaygınlaştı. Bu sebeple eğer ki cihazınızın haddinden fazla ısındığını düşünüyorsanız cihazınızı korumak için kullandığınız kılıfı çıkarmalısınız.

Yöntem 3: Telefon Ayarlarını Güncelleyin.

Birçok kişi bu yöntemi okurken “ne alaka?” diyebilir ancak telefonun ısınmasıyla telefon ayarlarının birbiriyle çok fazla alakası vardır. Bir cihazın parlaklığının sona kadar getirilmesi cihazın işlemci performansının daha fazla kullanılmasına sebep olacaktır. Tabii ki sadece söz konusu işlem cihazın ısınmasına sebep olmuyor. Bu sebeple siz de telefonunuz ısındığında cihazdan alınan verimi minimuma indirin ve sorunu o şekilde ortadan kaldırmaya çalışın.

Isınan Telefonun Soğutma İşlemi Nasıl Yapılır
Isınan Telefonun Soğutma İşlemi Nasıl Yapılır

Yöntem 4: Kullandığınız Ceplerde Değişiklik Yapın.

Telefonunuzu pantolonunuzun cebinde taşımak cihazın aşırı derecede ısınmasına sebep olabilir. Bu durumun en önemli sebebi cebin içerisinde oluşan sürtünme kuvvetidir. Eğer ki yürürken cihaz pantolonunuzun cebinde yer alıyorsa bu noktada sürtünme kuvvetinden dolayı ısınma seviyesi oldukça yüksek seviyelere gelecektir.

Yöntem 5: Yeni Nesil Telefon Soğutucular Kullanın.

Son zamanlarda akıllı telefonlarla oyun oynamanın popüler olmasıyla birlikte cihazın ısınma sorunu birçok kişi tarafından dile getirilmeye başlandı. Bu durumda siz de ısınmayı önleyen ya da cihaz ısındığında soğutmayı sağlayan ekstra aparatlar satın alabilirsiniz.

Telefonunuzun ısınması durumunda bu beş yöntemi uygulamaya özen gösterin. Her biri cihazınızın ısınmadan kaynaklı olumsuzluklarla karşılaşmaması için gerekli durumlar arasında yer alıyor. Bunların yanı sıra eğer ki farklı alternatifleriniz bulunuyorsa  yorum bölümünden bizlerle paylaşabilir ve diğer ziyaretçilerimize yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.

İçerik
Redmi 9İ

Redmi 9İ Xiaomi akıllı telefonun alt markası Redmi modeli, bütçe dostu yeni bir telefon duyurdu.1

5 dk. 20 Okundu
İçerik
Honor 8A Prime

Honor 8A Prime , Huawei, alt marka olarak Honor'u piyasaya sürmüştür. Bu uygun fiyatlı ve1

5 dk. 11 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy M02 Detaylı İnceleme

Samsung Galaxy M02 Detaylı İnceleme , 2021 senesinde piyasaya sürüldü. 164 x 75.9 x 9.11

5 dk. 49 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al