KATEGORİLER
Kripto Al Sat


IDM Chrome Ekleme İşlem Adımları [Çözüm]

IDM Chrome Ekleme İşlem Adımları adlı içeriğimizde anlatacağımız Internet Download Manager adlı program günümüzde dosya indirme konusunda kullanıcılarına kolaylık ve performans açısından mükemmel avantajlar sunan yardımcı programlardan biridir. Bu sebeple son zamanlarda internet bağlantısı yavaş olan kullanıcılar başta olmak üzere kullanıcı sayısını fazlasıyla arttırdı. Hem sunduğu avantajlar hem de kullanım kolaylığı insanları bu programı kullanmaya itiyor. Bazı kişiler ise sadece ve sadece internetten video indirme özelliğinden kaynaklı bu programı kullanıyor. Her ne kadar durum böyle olsa da kullanıcıların ilgili programı aktifleştirmesi için tarayıcı eklentisinin kurulumunu tamamlaması gerekiyor. Biz de ilgili içeriğimizde sizlere konu hakkında bilgiler sunarak tarayıcı eklentisinin nasıl aktifleştirileceğini anlatacağız.

IDM Chrome Ekleme İşlem Adımları Nedir?

IDM Chrome Ekleme Islem Adimlari Cozum 2
IDM Chrome Ekleme

IDM (Internet Download Manager) programı tarayıcı desteği konusunda çok geniş bir tarayıcı desteğine sahiptir. Bu sebeple cihazınızda yüklü olan tarayıcının ismi ne olursa olsun entegrasyon otomatik olarak gerçekleşiyor. Her ne kadar böyle olsa da bazı zaman dilimlerinde ilgili entegrasyon atlanıyor ve tarayıcı ile senkronizasyon gerçekleşmiyor. Bu durumda da YouTube ya da buna benzer platformlardan video indirme işlemi mümkün olmuyor. Tam olarak bu noktada sizin yapmanız gereken işlem aşağıdaki adımları uygulayarak manuel entegrasyon gerçekleştirmenizdir.

 • IDM (Internet Download Manager) programını buradan indirin.
 • Programın kurulumunu başarılı bir şekilde sonlandırın.
 • Google Chrome” tarayıcısına giriş yapın.
 • Adres Çubuğu” bölümüne “chrome://extensions/” yazısını yapıştırın.
 • IDM Integration Module” eklentisi karşınıza çıktığında ilgili eklentiyi kaldırın.
 • İlgili modülün kurulumunu bu linke tıklayarak tekrardan yükleyin.
 • Google Chrome” tarayıcısını kurulum tamamlandıktan sonra yeniden başlatın.

IDM Chrome Ekleme” işlemi yukarıdaki adımların neticesinde kolayca tamamlanacak ve artık cihazınızı yeniden başlattıktan sonra video izleme platformlarına giriş yaparak pop-up linki aracılığıyla indirme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

IDM Hangi Tarayıcıları Destekliyor?

Internet Download Manager programını kurmadan önce büyük olasılıkla eklentinin hangi tarayıcıları desteklediğini merak edeceksiniz. Bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi ilgili program piyasada olan birçok tarayıcıda mükemmel optimizasyonlu bir şekilde sorunsuz çalışmaktadır. Bu listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Google Chrome
 • Microsoft Edge
 • Brave Browser
 • Yandex Browser
 • Mozilla Firefox
 • Safari

Listede yer alan herhangi bir tarayıcı bilgisayarınızda yüklüyse artık söz konusu programın entegrasyon işlemlerinin gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğiyle ilgili endişe duymanıza gerek kalmayacaktır.

IDM İndirme Hızı Ne Kadar? Hızlı Mı İndiriyor?

Internet Download Manager programının çalışma mantığı aşırı derecede farklı ve mükemmel olduğu için internet bağlantısı yavaş olan kullanıcıların adeta imdadına yetişiyor diyebiliriz. Bu program bölerek indirme şeklinde download gerçekleştirdiği için çok büyük dosyaları indirme konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Bu içeriğimizde IDM Chrome Ekleme işlemi başta olmak üzere IDM programıyla ilgili birçok detayı sizlerle paylaştık. Her adımı eksiksiz olarak uyguladığınızda büyük olasılıkla artık tarayıcı ile arasındaki entegrasyon tamamlanacak ve tüm indirmelerinizi hızlı ve kesintisiz bir şekilde sürdüreceksiniz.

İçerik
Smart TV İle Yapılabilecekler Nelerdir?

Akıllı televizyonlar piyasadaki pazar paylarını yükseltmeye devam ediyorlar. Artık birçok televizyonun Smart TV etiketi ile1

4 dk. 16455 Okundu
İçerik
TikTok Reklam Modelleri ve TikTok Reklam Maliyeti

TikTok Reklam Modelleri ve TikTok Reklam Maliyeti konusunun yanı sıra son zamanlarda gerek ülkemizde gerekse1

3 dk. 2128 Okundu
Nedir
Steam İade Etme Nasıl Yapılır?

Oyun severlerin hemen hepsinin ilk tercih ettiği platform olarak karşımıza çıkan Steam üzerinden bazı oyunları1

3 dk. 42 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al