KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Grip Anneler Emzirirken Bu 7 Kurala Dikkat!

Grip Anneler Emzirirken Bu 7 Kurala Dikkat! Emzirme döneminde annenin grip olması halinde emzirirken dikkat edilmesi gereken bazı durumların göz önünde bulundurulması gerekir. 

Bebeğinizin hastalanmaması için grip anneler emzirirken bu 7 kurala dikkat edin. Bu sayede bebeğinizi hem koruyup hem de emzirebilirsiniz. 

Emzirirken Öpmeyin

Grip olmanız halinde virüs solunum yoluyla diğer kişilere bulacağından bu konuda önlem almanız gerekir. Öksürük veya hapşırık gibi eylemler nedeniyle damlacık halinde bulaşma olmaktadır. Emzirirken özellikle direk nefesinizi bebeğinize vermemeniz önemlidir. Aynı zamanda bebeğinizi öpmemeniz gerekir. Öpme durumunda virüs bebeğe bulaşacaktır. 

Maske Kullanın ve Maskeyi 20 Dakikada Bir Değiştirin!

Maske kullanımında dikkat edilmesi gereken konulardan biri de doğru sıklıkla değiştirmek olacaktır. Maskenizi kullanırken 20 dakika da bir değiştirmeniz gerekir. Çıkardığınız maskeyi poşet içerisine koyarak çöpe atmanızda önemlidir. Bu sayede emzirirken bebeğe grip geçmesini önlemek için gerekli önlemleri alabilirsiniz. 

Odayı Devamlı Aralıklarla Havalandırın!

Öksürük, hapşırık dışında nefesiniz bile bulunduğunuz odadaki diğer kişilerin hasta olmasına neden olabilir. Bu nedenle sık sık havalandırılması gerekir. 

Emzirme Öncesinde Mutlaka Ellerinizi Yıkayın!

Grip virüsünün özellikle salgı yoluyla bulaşması nedeniyle eller oldukça önemlidir. Hijyene dikkat edilmesi gerekir. Bu nedenle de emzirme öncesinde grip annelerin mutlaka ellerini yıkaması gerekir. 

Uykusuz Kalınmaması Gerekir.

Yeterli uyku alımı süt üretimini de olumlu etkiler. Uykusuz kalmanız daha uzun süre gribin devam etmesine neden de olabilir. Bu nedenle özellikle grip olunması halinde gün içinde her fırsatta dinlenmek ve gece uykusunu iyi almak önemlidir. 

Bol Miktarda Su Tüketilmeli!

Emzirme döneminde yeterli süt üretimi için su en önemli etkendir. Bu nedenle yeterli miktarda yani bol bol su tüketilmelidir. Vücut yorgun düşeceğinden ve su miktarı azalacağından emzirmenin verimli olabilmesi için su tüketimine grip olan anneler dikkat etmelidir. 

Beslenmeye Dikkat Edilmeli!

Bağışıklığın güçlenmesi için özellikle beslenmeye dikkat edilmelidir. Bol bol taze meyve ve sebze tüketilmelidir. C vitamini alımına dikkat edilmelidir. Protein açısından zengin besinlerin tercih edilmesi gerekir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için kırmızı et ve balık tüketimine ağırlık verilebilir. 

Nedir
Hastalık Hastalığı (Hipokondriyazis) Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Hastalık Hastalığı (Hipokondriyazis) Nedir, Belirtileri Nelerdir? Toplumda meydana gelen çeşitli süreç ve değişimlerden dolayı insanlar1

6 dk. 16476 Okundu
İçerik
Depresyon Nedir

Depresyon nedir. Çoğu insanın başına gelen bir durumdur çünkü hayatın hareketliliği ve yorucu olması ayrıca1

2 dk. 31 Okundu
İçerik
Esrarengiz Kasaba

Esrarengiz Kasaba çocukluğumuzu süsleyen gizemleri olan bir çizgi filmdi. Alex Hirsch tarafından yönetmenliğini yaptığı çizgi1

2 dk. 17 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.