KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Google Form Oluşturma Nasıl Yapılır?

Google, günümüzde birçok gerekli aracı bizlere sunarak tamamıyla ücretsiz bir şekilde değerlendirme avantajı veriyor. Google Form’da bu araçlardan sadece biridir. Bu aracı kullanarak çevrimiçi anketler oluşturabilir, oluşturduğunuz anketler sayesinde internet ortamında yer alan kullanıcıların yorumlarına ulaşabilirsiniz. Hatta günümüzde sokak anketlerinin popülerliğini yitirmesinin en önemli sebebi budur bile diyebiliriz. Biz de söz konusu içeriğimizde bu denli faydalı olan Google Form aracında anket oluşturma ve buna benzer öğeler sunma işleminin nasıl gerçekleştirildiğiyle ilgili bilgiler vereceğiz.

Google Form İle Neler Yapılır?

Google Form
Google Form

Bkz: Google Profil Resmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Google Form, kullanıcılarına tamamıyla ortak çalışma özelliği sunarak anketlerin birlikte değerlendirilmesi ve buna benzer işlevleri bizlere sunuyor. Tabii ki sunmuş olduğu avantajları sadece bununla sınırlandırmak mümkün olmayacaktır. Bu sebeple de konuyu biraz daha detaylandırmak için platformun kullanıma sunmuş olduğu özelliklerden bahsedelim.

1- Sınırsız Anket Oluşturma

Google Form aracılığıyla soru ve yanıt sayılarını belirleyebildiğiniz özel anketler oluşturabilirsiniz. Bu anketleri özel bağlantı aracılığıyla tanıdıklarınızla ya da web ortamında yer alan forumlarda paylaşarak diğer insanların oluşturduğu anketleri doldurmasını sağlayabilirsiniz.

  • “Google Formlar” sayfasına giriş yapın.
  • “E-posta Adresi ve Şifre” ile kullanıcı oturumu açın.
  • “Başlıksız Form” adlı sayfa açıldığında anketinizi hazırlayın.

Bu işlemlerin ardından son olarak anketi arkadaşlarınızla paylaşmak için “Gönder” butonuna basarak paylaşım bağlantısı alabilirsiniz.

2- Sınav ve Değerlendirme İçerikleri

Google Form, o kadar geniş bir alana yayılıyor ki her zaman söylediğimiz gibi birçok işlemi buradan kolayca yapabiliyorsunuz. Eğitim görevlisi iseniz buradan sınavlar oluşturabilir, testleri öğrencilerinize sunarak değerlendirmelerini yapabilirsiniz. Her anlamda bu durum sizlere avantaj sağlayacaktır.

3- Davetiye Oluşturma

Her insan parti, toplantı, düğün ve nişan gibi kalabalık eylemler gerçekleştirmek isteyebilir. Bu durumda davetlilere göndereceğiniz davetiyeleri bile buradan oluşturabiliyorsunuz.

Google Formlar Avantajları ve Dezavantajları

Google Formlar, neredeyse birçok kullanıcı için velinimet gibi bir şey desek yeridir. Hem çevrim içi araçlar olması hem de birçok kişi tarafından paylaşım bağlantısı aracılığıyla kullanılması birçok görevi yerine getirmeden sorunsuz bir süreç geçirmenizde yardımcı olacaktır.

Hepsini bir kenara bıraktığımızda Google Formlar, 500 KB boyutuna kadar metinler başta olmak üzere 2MB’a kadar görüntü yüklemelerini desteklemektedir. Bu sebeple de oluşturduğunuz formlarda dilediğiniz gibi görüntü yüklemesi gerçekleştirebilrisiniz.

İçerik
Windows 10 Kendiliğinden Uyku Moduna Geçiyor, Çözümü Nedir?

Windows 10 işletim sisteminde güç tasarrufu her zaman en ön sıralarda geliyor. Bu sebeple kullanım1

3 dk. 92 Okundu
İçerik
Uçaklar Hakkında Bilmedikleriniz

Uçaklar Hakkında Bilmedikleriniz. epeyce bilgi olsa da size aralarında en ilginç bilgileri sunacağız. Bildiğiniz gibi1

2 dk. 63 Okundu
İçerik
Sanal Gerçeklik ile İlişkili İlginç Teknolojiler!

(VR) Virtual Reality: [caption id="attachment_2484" align="alignnone" width="467"] (VR) Virtual Reality [/caption] Gerçek + Hayal = VR1

2 dk. 4328 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.