KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Galaxy Xcover 5

Galaxy Xcover 5 , Samsung Electronics zorlu ortamlarda kullanılabilecek dayanıklı bir telefon çıkardı. Suya ve toza dayanıklılık gösteren cihaz tarla işçileri, fabrika çalışanları gibi zor şartlarda bulunan insanlara hitap ediyor. Saha ve fabrika odaklı işletmeler için tasarlanan model her ortama uyum sağlamanın yanında mevsimsel değişikliklerden etkilenmiyor. Yağmurlu, karlı ve çamurlu ortamlarda bile günlük çalışma hayatını kolaylaştırıyor. 

Samsung’un yeni modeli kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Yalnızca siyah renkte piyasaya sunulan model sağlamlık odaklı en yeni akıllı telefonlardan biridir. Şirket içi iletişim ve acil durumlar için uyarlanabilir fiziksel tuşu da bulunan telefon alışık olunan telefonlardan farklı özelliklere sahiptir. Standart akıllı telefonlara göre daha düşük ekran/gövde oranına sahip telefon daha kalın gövdeye sahip ve narin bir telefon isteyenler için uygun değil. 

Galaxy XCover 5 Tasarım Özellikleri

Suya ve toza dayanıklı olarak tasarlanan Galaxy XCover 5 model, kendi segmentindeki modellere göre daha küçük bir ekrana sahiptir. 5,3 inç büyüklüğündeki ekranı IPS LCD teknolojisine sahiptir. Aynı zamanda ekran çözünürlüğü HD+ standardındadır. Ekran yenileme hızı 60 Hz olan modelin dokunmatik türü kapasitif ekrandır ve renk sayısı 16 milyondur. Ekran özelliklerine bakıldığında telefonda Multi Touch, Eldiven uyumu ve çerçevesiz tasarım bulunuyor. Şık bir tasarıma sahip olan model zorlu şartlarda çalışan meslek grupları için tasarlandı. 

Üst düzey amortisörleri bulunan telefon 1,5 metre yükseklikten düşse bile hasar almıyor. 1 metre suyun altında 30 dakikaya kadar kalabilen telefon saha çalışanlarının sağlık ve güvenlik sebebiyle taktıkları eldivenle bile kullanılabiliyor. Eldiven uyumu özelliği sayesinde bu tür çalışanlara kolaylık sağlayan telefon bu özellik sayesinde dokunma hassasiyetini arttırıyor.

İşyeri içerisinde iletişim kurmaya olanak sağlayan telefon modeli, gün boyu tek bir tuşla çalışanlarla konuşulmasını kolaylaştırıyor. Uyarlanabilir fiziksel tuşları sayesinde LED el feneri, acil durum çağrıları veya haritalar kontrol edilebiliyor. Telefon 147,1 mm boyunda 71,6 mm eninde ve 9,2 mm kalınlığındadır. Renk seçeneklerinde yalnızca siyah vardır. 

Galaxy XCover 5 Genel Özellikleri

Hemen hemen her iş koşulunda kullanılabilen telefon modeli gizli iş bilgilerini gerçek zamanlı olarak koruyabilmek ve kötü amaçlı yazılımları engellemek amacıyla Samsung Knox sistemini kullanıyor. Bunun yanında telefonda bulunan bas-konuş özelliği ile de telefon Microsoft Teams uygulaması ile entegre edilerek telsiz işlevi görüyor. 

Samsung Knox Capture özelliğine de sahip olan model, bu özellik sayesinde 16 MP çözünürlükteki arka kamerayı kurumsal seviyede bir barkod okuyucuya dönüştürüyor. 12 Mart tarihinde Birleşik Krallık ’ta satışa sunulan model henüz Türkiye’de satışta değil. Telefonda bulunan özelliklerden suya ve toza olan dayanıklılığı IPX8 ve IP6X ile sertifikalandırılmıştır. 

Uygulama üzerinden görüntülü konuşma özelliği de bulunan modeldeki servis ve uygulamalar ise karanlık mod, kişiselleştirilebilir kısayol tuşu, Samsung Knox uygulaması, yüz tanımlama, 1,5 metre yükseklikten düşmeye dayanıklılıktır. Bunun yanında telefon askeri standartlarda sağlamlık testine tabi tutularak MIL-STD810H sertifikasını almıştır.

Galaxy XCover 5 Teknik Özellikleri 

Samsung Galaxy XCover 5 modeli sıradışı özelliklerinin yanı sıra etkileyici teknik özelliklere de sahiptir. Samsung tarafından geliştirilen Exynos 850 işlemcisini kullanan telefon, kullanıcılarına 4 GB RAM sunuyor. Aynı zamanda telefonda 64 GB dahili depolama kapasitesi bulunuyor. Telefonun 3000 mAh kapasiteli bataryası var ve bu kullanıcılar tarafından düşük görülse de telefon ekranının 5,3 inç olması ve HD+ çözünürlükte olması sayesinde yeterli güç sağlayabiliyor. 

Telefonun CPU frekansı 2,0 GHz’dir ve ana işlemcisinde 4, yardımcı işlemcisinde 4 olmak üzere toplam 8 çekirdekli bir işlemciye sahiptir. Her biri 2,0 GHz hızında ve ARM Cortex-A55’tir. İşlemci mimarisi 64 bittir ve telefon 8nm fabrikasyon sürecinden geçerek üretilmiştir. Grafik işlemcisi olarak Mali-G52 MP1 kullanılmıştır. Telefonda kullanılan işletim sistemi Android 11’dir. Kullanıcı arayüzü ise Samsung One UI’dır. Telefonda bulunan sensörler jiroskop, pusula, yakınlık sensörü, ortam ışığı sensörü ve ivme ölçerdir. Aynı zamanda Galaxy XCover 5 modeli microSD kart girişinin de bulunması sayesinde depolama kapasitesi arttırılabilir bir modeldir. 

Galaxy XCover 5 Kamera Özellikleri

Telefonun arka kamerası 16 MP çözünürlükte ve F1/8 diyafram açıklığına sahiptir. Optik görüntüle sabitleyici özelliği yoktur. Kameranın özelliklerinde portre modu, otomatik odaklama, coğrafi konum etiketleme ve zamanlayıcı gibi özellikler bulunur. Dual- LED flaş kullanılmıştır ve video kayıt çözünürlüğü 1080p’dir. Ön kamera çözünürlüğü ise 5 MP’dir. Ön kameranın diyafram açıklığı f2/2’dir. Ön kamera özelliklerinde zamanlayıcı bulunur. 

Samsung Galaxy XCover 5

Galaxy XCover Bağlantı Özellikleri

Telefonda USB Type-C bağlantısı bulunur. Telefonu şarj etmek için bu giriş kullanılır. USB versiyonu ise 2.0’dır. Çift SIM girişi bulunur ve SIM kart tipi nano-SIM’dir. Telefonda NFC bulunur ancak kızılötesi yoktur. Ağ bağlantılarında 2G, 3G, 4G ve 4,5G’yi destekler ancak 5G bulunmaz. 3000 mAh kapasiteli bataryasını şarj etmek için hızlı şarj özelliği vardır. Hızlı şarjın gücü 15 W’dur. Kablosuz şarj özelliği yoktur ancak değişir bataryaya sahiptir. 

Telefon şu an Asya, Avrupa ve Güney Amerika’da satıştadır. Ancak Türkiye’ye geleceği ile alakalı henüz bir açıklama yoktur. Samsung’un zorlu şartlarda çalışanlara yönelik çıkardığı model şıklığından ziyade dayanıklılığı ile ön plana çıkıyor. Standart akıllı telefonlara göre çok daha dayanıklı olan modeli sahada çalışanların kullanması öneriliyor.

İçerik
LG K41S Detaylı İnceleme

LG K41S Detaylı İnceleme , Güçlü telefon şirketlerinden LG markasının K41S modeli en beğenilen telefon1

5 dk. 149 Okundu
İçerik
Huawei P40 Lite Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Huawei P40 Lite Akıllı Telefon Modeli İnceleme , Huawei bunu birkaç kez yaptı ve serinin1

6 dk. 26 Okundu
İçerik
Google Play Hizmetleri Durduruldu Hatası ve Çözümü

Google Play Hizmetleri Durduruldu Hatası ve Çözümü Google Play Store, akıllı telefonlar için gerekli olan1

3 dk. 2568 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.