KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Fındık Fiyatları 2021 Güncel

Fındık Fiyatları 2021 Güncel , Fındık ülkemizde yetişen ve insan sağlığı açısından birçok yararı olduğu bilinen ürünler arasında yer alır. Enerji kaynağı olmasının yanı sıra yorgunluğu engelleyici özellikleri ile de bilinen fındık ülkemizde genellikle Karadeniz Bölgesi’nde yetiştirilmektedir. Fındık fiyatları bu sebeple merak edilir. Her yıl üretim miktarına bağlı olarak fındık fiyatlarında dalgalanmalar olurken yıllık üretim miktarı değişkenlik gösterebilir.

2021 Fındık Fiyatları Nedir?

Fındık sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenlerin sık tükettiği bir gıda olurken çeşitli faydaları ile bilinir. Kalp ve damar sağlığı söz konusu olduğunda bu gıdanın tüketilmesi gerekir. Kolesterolü düşürücü etkisinin yanı sıra kalp ritminin düzenlenmesinde de etkilidir.

Fındık aynı zamanda kansızlığa iyi gelirken vücut gelişimini de destekleyici bir özelliğe sahiptir. Bundan dolayı da yaygın olarak tüketilmesi tavsiye edilen bir üründür. Fındık fiyatları 2021 söz konusu olduğunda çeşitli illerde yetişen fındığın kendine özgü olması nedeni ile farklı fiyat aralıklarından söz etmek mümkün olur. Ülkemizde Giresun, Trabzon, Samsun ya da Rize gibi birçok Karadeniz Bölgesi şehirlerinde fındık üretimi gerçekleştirilir. Doğu Karadeniz ya da Batı Karadeniz fark etmeksizin fındığın yetiştiği birçok il vardır. Bu iller ve ürettikleri fındıkların fiyatlandırması aşağıdaki şekildedir:

 • Akçakoca: 21,15-23,56 TL
 • Çarşamba: 21,50-23,25 TL
 • Düzce: 21,15-23,56 TL
 • Giresun: 22,25-24,25 TL
 • Kocaeli: 21,50-22,50 TL
 • Ordu: 21,50-23,50 TL
 • Samsun: 21-23 TL
 • Sakarya: 21,25-23,75 TL
 • Terme: 21,50- 22,75 TL
 • Trabzon: 20,75-22,50 TL
 • Zonguldak: 21,50-22,50 TL
 • Ünye: 22-23,75 TL
 • Fatsa: 21,50- 24 TL

Fındık fiyatları bugün çeşitli fiyat seçeneklerine ulaşmak mümkündür ve bu ürünler farklı illerde yetişir. Bundan dolayı da yetiştikleri şehirlerin isimleri ile anılırlar. Çarşamba, Akçakoca, Düzce, Fatsa, Giresun, Terme ya da Ordu’da yetişen fındıklar farklı fiyat aralığında satışa sunulur.

2020 Fındık Fiyatları Nedir?

Ülkemizde yaygın olarak Karadeniz bölgesinde yetiştirilen fındık dünyada birçok ülke tarafından üretimi yapılan bir gıdadır. Dünya genelinde fındık yetiştirilen ülkeler ise Fransa, Çin, İran, Şili ve Avustralya’dır. Bunun yanı sıra sınırlı üretim yapan birçok ülkeden de söz etmek mümkündür.

Fındık fiyatları 2020 merak edilenler arasında yer alırken geçen yılla bu yıl arasında bir artış olması söz konusudur. Fındık fiyatları ayarlanırken arz talep dengesine bağlı olarak bu işlemler yapılır. Serbest piyasa koşullarına göre ayarlanan fındığın satış fiyatı için o yılki mahsulün durumu önemli bir etkendir.

Yeterli miktarlarda üretim gerçekleşmediğinde oluşacak fiyat aralığı ile ürünün bol olduğu mevsimlerde ortaya çıkan fiyat listeleri arasında fark olması oldukça doğaldır. Bunun yanı sıra piyasanın fındık ihtiyacı fiyatları şekillendiren en önemli unsurdur.

2020 yılı fındık üretiminin oldukça fazla gerçekleştiği bir sezon olurken tonaj bakımından bu güne kadar yapılan en yüksek satış 2020 yılında gerçekleşmiştir. Dünya genelinde çeşitli ülkelere fındık ihraç edildiği bilinirken Çin pazarı da bu dönemde Türkiye açısından satış yapılabilecek bir alana dönüşmüştür.

Türkiye fındık üretimi konusunda dünya genelinde lider konumda olurken birçok ülkeye ihracat yapmaktadır. Fındık insan sağlığı açısından oldukça önemli bir besindir ve genellikle Karadeniz Bölgesi’nin iklimi yetişmesi için uygun özellikler göstermektedir. Bundan dolayı da üretilen fındıklar illerin adıyla birbirinden ayrılır.

İçerik
Amsterdam Bira Fiyatları Güncel 2021

Amsterdam Bira Fiyatları , Bira normalde Türk kültürü içerisinde yer almasa da ülkemiz genelinde çay1

3 dk. 373 Okundu
İçerik
Sigara Zammı 2021 Güncel

Sigara Zammı 2021 Güncel Sigara keyif almak içilen ürünlerden biridir ve uzun süre kullanıldığında kişiler1

3 dk. 26 Okundu
İçerik
Tuborg Fiyatları 2021 Güncel

Tuborg Fiyatları 2021 Güncel Bira fiyatları için yapılan düzenlemelerde farklı markalar söz konusu olduğunda değişiklik1

3 dk. 227 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.