KATEGORİLER

En İyi Anti Virüs Programları 2021

En İyi Anti Virüs Programları 2021 , Piyasada yüze yakın antivirüs programı bulunur. Bilgisayarları kötü tehditlere karşı koruma amacı ile oluşturulan antivirüs programları aktif edildiğinde cihaz içerisindeki önemli bilgi ve verilerin korunması da mümkün olur. Bilgisayara yapılacak her indirme işleminde devreye giren güvenlik programları 24 saat aktiftir ve cihaz içerisinde gerçekleşen her işlem için bu antivirüs uygulamalarından onay almak gerekir.

Bilgisayarlarda en etkin korumayı sağlamak ve en iyi antivirüs programına sahip olmak için en doğru ve en iyi anti virüs programı seçenekleri arasından doğru tercihi yapmak gerekir.

Anti Virüs Programı Nedir?

Antivirüs programı bilgisayarları, virüslerden, casus yazılımlardan, rootkitlerden, solucanlardan, Truva atlarından ve fidye yazılımlardan koruyan yazılımlardır. Birçok farklı siber güvenlik unsurunu taşıyan yazılımlar ile bilgisayarlar her türlü tehlikeye karşı korunur.

Günümüzde genellikle kişisel kullanımlar için tercih edilen teknolojik cihazlarda meydana gelen güvenlik açıkları, bazen can sıkıcı olabilir. Şirketlerin kullandıkları bilgisayarlar korsan yazılımlar ile ele geçirilirse ve özel bilgilere el konulursa bu durum ciddi bir risk oluşturur. Bu gibi nedenler ile her türlü bilgi gizliliğini ihlal edenlere karşı en iyi önlem, cihazlarda kullanılacak olan antivirüs programlarıdır. Başarıları sorgulanamayan antivirüs programları ile her koşulda en önemsiz bilgiyi bile saklamak ve casuslardan korumak son derece kolaydır. Hem bilgisayar hem tablet hem de internetin bulunduğu hemen her cihazda antivirüs yazılımlarından fayda sağlamak mümkündür.

Anti Virüs Programları İçerikleri Nelerdir?

En iyi antivirüs programları ücretsiz seçenekleri arasında birçok farklı yazılım bulunur. Hemen her yazılım aynı görevi görür ve içerikleri birbirine yakın seviyededir. Yazılımların oluşturulma aşamasında sağladıkları güvenlik dereceleri farklı olduğundan dolayı virüs yazılımları birbirinden ayrılır. Her anti virüs programında bulunan ortak paket içerikleri;

 • Ağ güvenlik duvarları,
 • Sanal özel ağ seçenekleri,
 • Ebeveyn denetimleri,
 • Cihaz optimizasyon modelleri,
 • Parola yönetim seçenekleri

Şeklindedir. Koruma ve yazılım özelliği farklı olan anti virüs programları genel anlamda bu içeriklere sahip olarak kullanıma sunulur.

En iyi Antivirüs Programı Hangisi

Her yeni dönemde piyasaya çıkan antivirüs programları sağladığı başarılar ile beğeni kazanır. Yazılımlara gelen güncellemeler ve yenilikler ile her yıl en iyi antivirüs yazılımları sıralaması da değişir. Kullanıcılar ücretli ve ücretsiz antivirüs programlarından kendilerine uygun özellikler olanı tercih ederek tanımlanan süre boyunca cihazlarında kullanabilirler. Antivirüs programları güvenliği sağlamak için belirli adreslere çerez gönderir. En iyi antivirüs programı ekşi gibi forum sitelerine gönderdiği çerezler ile de daha geniş kapasitede güvenlik sağlar.

En iyi Antivirüs Programları 2020

En iyi anti virüs programları 2020 listesinde şimdiye kadar en çok tercih edilen anti virüs programları yer alır. Yüksek kaliteli özellikleri ile kullanıcıların beğenisini toplayan bu yazılımlar son derece kullanışlı ve etkilidir.

En iyi anti virüs programları 2020 listesinde;

Antivirüs Programları hakkında detaylı inceleme

En İyi Antivirüs Programları 2021 Listesi

Her yıl yapılan yeni güncellemeler ile en iyi anti virüs programları 2021 sıralaması şöyledir;

 • Norton,
 • Avira,
 • BullGuard Antivirüs,
 • McAfee Antivirüs,
 • Bitdefender,
 • Total AV,
 • Kaspersky Antivirüs,
 • Panda,
 • F-Secure Antivirus SAFE,
 • Avast.

Tercih edilen antivirüs programını cihazlara kurmak için ürünün yükleme aracını cihaza bağlamak ve yükleme klasörünü açmak gerekir. Yüklene ve kurulum dosyası içerisinden yazılım yükleme seçeneklerini ilerleterek bilgisayara kurulumunu sağlamak mümkün olur. Bir kez antivirüs yazılımı aktif edildiği taktirde sorunsuz olarak kesintisiz bir kullanım fırsatı verir.

İçerik
Instagram’a Facebook İle Giriş Yaptım, Şifremi Nerede Bulurum?

Facebook’un Instagram’ı satın almasıyla birlikte iki platform aynı güncellemeleri almaya başladı. Her iki platformun aynı1

3 dk. 6 Okundu
İçerik
VPN Hızlandırma Yöntemleri

Virtual Private Network (VPN), dilimize göre “Sanal Özel Ağ” olarak ifade edilmektedir. Bu uygulama sayesinde1

3 dk. 9 Okundu
İçerik
EA Play Üyelik Nedir? Abonelik Ücretleri Ne Kadar?

Geçtiğimiz senelerde karşımıza çıkan EA Play üyelik sistemi birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bildiğiniz gibi1

3 dk. 11 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.