Ana Sayfa Oyun CS GO Şifreleri CS GO “pak01_001.vpk” Hatası Çözümü

CS GO “pak01_001.vpk” Hatası Çözümü

CS-GO-PAK01_001-Hatasi-Cozumu
CS-GO-PAK01_001-Hatasi-Cozumu

CS:GO ülkemizde büyük oyuncu kitlesine sahip olan FPS oyunları arasında yer alıyor. Hâl böyle olunca kullanıcıların sürekli olarak oyuna giriş – çıkış yapmalarıyla birlikte aldıkları hataların da ardı arkası kesilmiyor. Valve oyunu sürekli güncel tutmak adına güncellemeler göndererek oyuncuların oyun deneyimini en üst seviyeye getirmeyi hedefliyor. Bazı kullanıcılar ne yazık ki güncelleme sonrasında ortaya çıkan hatalardan dolayı oyuna giremiyor. Bu hatalardan biri de “pak01_001.vpk” hatasıdır. Tam anlamıyla güncellemelerden kaynaklı olan bu hatanın çözümü yazımızda detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

CS GO pak01_001.vpk Hatası Çözümü

VPK uzantılı hataların ana kaynağı güncelleme esnasında oyun dosyalarının arasında oyuna ait olmayan bileşenlerin tespit edilmesidir. Hâl böyle olunca çözüm adına gerçekleştirmeniz gereken ilk işlem dosyaların bütünlüğünü doğrulamak olacaktır. Bu adımda herhangi bir şekilde başarıya ulaşamazsanız sorunun bir diğer sebebi olan HDD ve RAM arızalarını tespit etmeye çalışın. Her işlem için yapmanız gerekenler sırayla aşağıda belirtilecektir.

Steam’den Oyun Dosyalarını Doğrulamak

Steam aracılığıyla indirdiğiniz bir oyunun dosyalarında tespit edilen arızaların doğrulanması için “Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula” aracını kullanmanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıda anlatılan adımları takip etmelisiniz.

  1. Steam arayüzünden “Kütüphane” bölümüne girin.
  2. Sahip olduğunuz oyunların listelendiği kısımdan Counter Strike : Global Offensive oyununun üzerine sağ tıklayın.
  3. Bu noktada “Özellikler” seçeneğine tıklayın.
  4. Bu pencerenin üst kısmında bulunan kategoriler arasından “Yerel Dosyalar” bölümüne gidin.
    pak01_001
  5. Bu kısımda alt taraftaki seçenekler arasından “Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula” seçeneğine tıklayın.
    pak01_001
İlginizi Çekebilir:  CS:GO Disk Yazma Hatası ve Çözümü

CS:GO’ya ait dosyalar tek tek taranacak ve hasarlı olanlar tekrardan kurulacaktır. Bu işlem sorununuzun çözümü adına yapıcı yanıtlar vermiyorsa direkt olarak oyunu silerek tekrardan indirmeyi deneyin.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara olan ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri bu site aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Beni aşağıdaki sosyal medya adreslerimden takip edebilirsiniz.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz